E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

shendetit

Helmohen 150 persona nga tortat, bllokohet pastiçeria në Peshkopi 150 persona në Peshkopi janë paraqitur në spitalin rajonal me shenja helmimi. Mësohet se 50 prej tyre janë fëmijë dhe
Ja çfarë i ndodh shëndetit tuaj nëse hani 4 bajame në ditë Gjërat e shijshme jo gjithmonë janë të shëndetshme dhe e anasjellta. Ky është edhe rasti i bajameve. Ato përmbajnë sh
"Furtunë" në administratë, pezullohet nga puna kandidatja e LSI-së në Shkodër Në këtë prag zgjedhjesh ministrat teknikë të Bashës po bëjnë “kërdinë” me administratën publike. Pas dy shkarkimeve
Ja çfarë dëmi i shkaktojnë shëndetit tuaj qirinjtë aromatikë Qirinjtë aromatikë mund të jenë një zgjidhje shumë e mirë për të rregulluar ajrin e shtëpisë suaj, por është vërtetuar s
Thonjtë e verdhë, pasqyra e shëndetit tuaj Sytë janë pasqyrë e shpirtit, ndërsa thonjtë pasqyrë e shëndetit. Thonjtë e petëzuar, të brishtë, të verdhë apo me n
Përse përqafimet i bëjnë mirë shëndetit tonë Kush nuk do të donte një përqafim të ngrohtë nga nëna, babai, miku apo mikja më e ngushtë, apo më mirë akoma, nga gjysma
Zjarri shkrumbon Shtëpinë e Shëndetit në Mitrovicë (FOTO LAJM) Një zjarr i madh ka shkrumbuar Shtëpinë e Shëndetit në lagjen e Minatorëve në Mitrovicë gjatë orëve të para të mëngjesit
Përse fasulet i bëjnë mirë shëndetit tuaj Konsumi i përditshëm i gatuar i fasuleve është i lidhur me një përqendrim më të ulët të të ashtuquajturit kolesterolit t
ALARMI/ Depresioni, shkaktari kryesor i sëmundjeve sot në botë Nëse jeni ndierë ndonjëherë sikur vetëm ju jeni në depresion, studimi i ri vërteton që e keni shumë gabim. Shkaktari
Njeriu më i zgjuar në planet jep alarmin: Miliona njerëz po vdesin (VIDEO) Konsumimi i tepruar dhe letargjia janë dy nga "sëmundjet" të cilat po bëhen shkak për një disfunksionim të aktivitetit n
Ja sa orë duhet të flini në varësi të moshës suaj! Kushdo ka nevojë për gjumë, kjo është një pjesë e rëndësishme e shëndetit tonë. Sa më shumë që të pushojmë, ajo do të nd
Hirra, një aleat i fuqishëm i shëndetit dhe i vitalitetit Hirra është shumë e mirë të përdoret që nga lindja deri në moshën e vjetër për shkak të ngjashmërisë me qumështin e gjir
Penalizimi i mjekëve, Beqaj takim konsultues me Shoqatat dhe Urdhërat e Profesionistëve të Shëndetit Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, mblodhi në një takim pune përfaqësues të Shoqatave të profesionistëve të shëndetit,
Hulumtimi/ Rinia në Maqedoni gjithnjë e më shumë "nën qetësues” Numri i të rinjve që përdorin qetësues në Maqedoni po shkon drejt rritjes. Një hulumtim i Institutit të Shëndetit Publi
Trump emëron kritikun e “Obamacare” si Sekretarin e ri të Shëndetit Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka emëruar kritikun kryesor të “Obamacare”(reformës shëndetësore të Obamas
KUJDES! Ja çfarë i shkaktoni shëndetit nëse gënjeni Bazuar ne një studim amerikan, besohet se duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t’i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankt
Bima magjike që fshihet pas shëndetit të Fidel Kastros Sekreti natyror që fshihet pas shëndetit të mirë të Fidel Kastro mendohet të jetë Moringa Olifera. Me gjetha të g
Zbulim/ Mikro-pajisje për monitorimin e shëndetit Shkencëtarët po ndërtojnë një ndjesor në madhësinë e një grimce rëre, i cili mund të vendoset brenda trupit për të monit
Sytë nuk janë vetëm pasqyra e shpirtit por dhe pasqyra e shëndetit Sytë tanë nuk janë vetëm pasqyra e shpirtin por edhe e shëndetit dhe çdo ndryshim që ndodh në syrin tonë paralajmëron nj
Arrestohet monstra maqedonase që aksidentoi familjen shqiptare Gjykatësi me procedurë paraprake nga Gjykata Themelore Kumanovë i përcaktoi masën e paraburgimit prej 30 ditëve një pers