999 rezultate për

sequi

Sequi-Totozani:Të respektohen të drejtat e PAK Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka kërkuar respektimin e të drejtave të njeriut dhe veçanërisht të personave m
Sequi: Reforma në drejtësi, me rëndësi për statusin Reforma në sistemin e drejtësisë, ka qenë temë e diskutimeve të tryezës në konferencën për Gjykatën e Lartë. Në këtë kon
Para takimit me Berishën, Rama takohet me Sequin Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka zhvilluar sot një takim informal me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama. Pë
Futboll, politika mund Europën Në ditën e fundit të muajit të Europës, është organizuar një ndeshje miqësore mes përfaqësueseve të medias dhe përfaqësu
Reforma zgjedhore, Gjiknuri takim me ambasadorin Sequi Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Komisionin për reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri është takuar të mërkurën me amba
Drejtësia, Sequi: Ndihmë ligjore falas për qytetarët Ambasadori i BE-së Ettore Sequi mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar për ndihmën ligjore falas, teksa kërkoi përmi
Integrimi me rëndësi kombëtare, vijoni dialogun Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka ripërsëritur sot se reformat janë parësore për integrimin e vendit në Bashk
Parada gay, Sequi kundër diskriminimit Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Etore Sequi ka reaguar në lidhje me deklaratën e Ekrem Spahisë i cili kërkoi shpallje
The new President, Rama meets Sequi The leader of Socialist Party ,Edi Rama received in a meeting the ambassador of EU in Tirana, Ettore Sequi. The meeting
Presidenti i ri, takim Rama-Sequi Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama ka pritur sot në një takim ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi.
Diskutimet për Presidentin, Nano takohet me Sequi Ish-kryeministri Fatos Nano, në vijim të konsultimeve për postin e Presidentit pritet të takohet sot me ambasadorin e Ba
Sequi: Projects to bring Albania near EU Head of the Delegation of the European Union to Albania, Ambassador Ettore Sequi, announced Monday the beginning of the
Sequi: 2012 can be the year of opportunities 2012 can be the year of opportunities when Albania makes decisive strides in its path towards integration into the Europ
Sequi: Presidenti i ri me konsensus Ambasadori i BE-së në Tiranë, Ettore Sequi ka apeluar për konsensus mes palëve politike për zgjedhjen e Presidentit të r
Sequi: Shqipëria të luftojë krimin e organizuar Shqipëria duhet që të riorganizojë drejtësinë dhe të luftojë krimin e organizuar. Ky ka qenë mesazhi i ambasadorit Ettor
BE jep 2 mln euro për Shërbimin e Provës Ambasadori i BE-së Ettore Sequi apeloi sot që në vend të ndërtohet një drejtësi që të jetë proporcionale. Bashkimi Europ
Sequi: Albania's duty to fulfil political criteria The head of EU Delegation to Albania, Ettore Sequi, said today at the ceremony of signing the cooperation agreement betw
Festa e Novruzit, Sequi: Bashkimi dhe paqja, vlera edhe për BE Urime për festën e Sulltan Novruzit, besimtarët bektashinj kanë marrë gjatë ditës së sotme edhe nga ambasadori i Bashkim
Furnizimi me ujë, BE jep 25.5 milionë euro Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi kërkoi një menaxhim më të mirë të ujrave nga Shqipëria. Gjatë nënshkrimit të n
Sequi pritje për gazetaret, vlërëson rolin e tyre në media Me rastin e 8 Marsit ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi ka organizuar një pritje për me gazetaret d