999 rezultate për

sassuolo

Befasohet Roma, Sassuolo shënon dy gola(VIDEO) Sassuolo ka zhbllokuar shumë shpejt ndeshjen përballë Romës në "Città del Tricolore". Për vendasit ka shënuar Caputo
Sassuolo - Roma: Formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Sassuolo – Roma. Roma luan jashtë ndaj Sassuolos, në kuadër të ndesh
Milan zhgënjen në 120 vjetorin e klubit, bllokohet nga Sassuolo (VIDEO) Milan nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 ndaj Sassuolës, në takimin që përkoi edhe në 120 vjetorin e krijimit të klub
Juventusi ndalet nga Sassuolo, i hapet krahu Interit për të parakaluar (VIDEO) Sassuolo ia ka ndërprerë Juventusit serinë prej katër fitoreve radhazi, duke e ndalur me një barazim 2:2 dhe duke i dhën
Ronaldo barazon rezultatin ndaj Sassuolos (VIDEO) Juventusi ka arritur të barazojë rezultatin përballë Sassoolos në Allianz Stadium. Një penallti e fituar nga Dybala n
"Heshtje" në Allianz Stadium, Sassuolo përfiton nga gafat e De Ligt dhe Buffon (VIDEO) Juventusi nuk e ka nisur aspak mirë pjesën e dytë përballë Sassuolos e cila po tregon mjaft karaktar këtë ndeshje. Nj
Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Juventus-Sassuolo (VIDEO) Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen Juventus-Sassuolo. Fillimisht ishi vendasit që zhbllokuan rezultatin më B
Juventus-Sassuolo, formacionet zyrtare: Rikthehet Ronaldo (FOTO LAJM) Juventusi do të kërkojë ta ruajë ecurinë pa humbje në Serie A, si nikoqire e Sassuolos, me Cristiano Ronaldo që u rikthy
Po bëhet lider në mesfushën e Interit, Barcelona kërkon ta "rrëmbejë" Paraqitjet pozitive me fanellën e Interit e kanë bërë Stefano Sensi një nga futbollistët më kryesor tek zikaltrit. M
7 gola, Interi triumfon mes emocionesh ndaj Sassuolos (VIDEO) Juventus e thërret, Inter i përgjigjet. Ka qenë një ndeshje e çmendur ajo mes Interit dhe Sassulos në “Mepei Stadium”
ZYRTARE/ Shtyhet ndeshja në Serie A Ndeshja e së premtes në Serie A mes Brescia dhe Sassuolo shtyhet si një shenjë respekti për Giorgio Squinzi. Presiden
Roma merr 3 pikët e para sezonale përballë Sassuolos (VIDEO) Roma ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Sassuolos në ndeshjen e xhiros së tretë të Serie A. Skuadra nga kryeqyteti italia
25 transfertat ditën e fundit të merkatos në Serie A, mes tyre edhe një shqiptar Serie A është treguar aktive gjatë merkatos së verës. Ditën e sotme Milani ka "goditur" duke afruar Ante Rebicin, ndë
ZYRTARE/ Ylli i Sassuolos i bashkohet Interit Interi edhe zyrtarisht e ka kompletuar transferimin e mesfushorit të Sassuolos, Stefano Sensi. Sassuolo njoftoi në ue
Muriqi i pavendosur për të ardhmen, dy klube italiane duan Kosovarin E ardhmja e futbollistit Kosovar Vedat Muriqi mbetet enigmë. Sulmuesi i Rizespor kërkohet nga shumë skuadra si brenda dh
Atalanta shënon golin e 3 përballë Sassuolo dhe blindon vendin në Champions (VIDEO) Edhe pse ndeshja nuk nisi për Atalantan pasi pësoi gol në minutën e 19’ duke u vën në rrezik një vend në Champions.
Atalanta barazon rezultatin përballë Sassuolos (VIDEO) Atalanta është skuadra e cila ka bërë surprizën këtë sezon në Seria A dhe është shumë pranë një vendi në Champions. N
Trajneri Sassuolos: VAR ndryshoi rregulloren (VIDEO) De Zerbi, trajneri i Sassuolos, pas ndeshjes së barazuar në Romë ndaj Lazios, u ndal te VAR dhe penalltia që iu akordua
Lazio i shpëton humbjes në minutat shtesë (VIDEO) Lazio ka marrë një barazim 2-2 në minutat e fundit të ndeshjes së kampionatit të luajtur kundër Sassuolo-s në "Olimpico"
Strakosha para ndeshjes me Sassuolon: Jemi të dënuar të fitojmë Thomas Strakosha e di që Lacios nuk i lejohen më gabimet nëse kërkon që sezonin e ardhshëm të luajë në kompeticionin më