999 rezultate për

rusia

"Paketa anti-shpifje", Zëri Amerikës "shuplakë" Ramës: Qeveria kopjon ligje nga vende si Rusia Qarqet mediatike shqiptare shprehën sot shqetësimin e tyre mbi miratimin pa transparencë nga qeveria të një grupi ndrysh
Zyrtare: Hummels rikthehet te Borusia Dortmund Borusia Dortmund sapo e ka zyrtarizuar rikthimin e Mats Hummels. Mbrojtesi gjerman është larguar nga Bayern Munchen për
Rusia quan "provokim të pastër" deklaratat e SHBA-së për testin bërthamor Rusia ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së gjeneralit amerikan, Robert Ashley, se Moska “mund të jetë” duke shkelur një
Kush po e lufton Sami Lushtakun, Amerika apo Rusia? Shkruan: Idriz Morina Kisha rastin sot të isha dëshmitar i një dialogu të rënduar emocionalisht. Në fund të bisedës e
Lushtaku: Po sulmohemi nga Rusia Ish-udhëheqësi i UÇK-së, Sami Lushtaku, ka thënë se lufta e shqiptarëve të Kosovës po sulmohet prej shërbimeve serbe e r
OKB i kërkon Rusisë lirimin e 24 marinarëve Ukrainas Tribunali i Kombeve të Bashkuara për çështje detare ka vlerësuar se Rusia duhet t’i lirojë menjëherë 24 marinarët e Ukra
Putini nxjerr tanket dhe avionët nëpër rrugët e Moskës (FOTO LAJM) Rusia ditën e sotme ka përkujtuar 74-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste. Sheshi i Kuq i Moskës është mbushur me
Serbia vazhdon armatosjen e rëndë me helikopterë dhe tanke ruse (FOTO LAJM) Dy helikopterë rus MI-35 M dhe një tanke T-75 MS, kanë arritur sot nga Rusia në aeroportin e Batajnicës në Serbi. Siç
Facebook bllokon dhjetra profile me origjinë nga Rusia, zbuloni arsyen Rrjeti social Facebook njoftoi se ka fshirë dhjetëra llogari që besohet se ishin me origjinë nga Rusia. Kompania tha
Serbia dhe Rusia shpërndajnë Fake News kundër shqiptarëve Organizata nga Bosnja dhe Hercegovina, ‘Raskrinkavanje’ do ta lansoj një raport mbi mediat që shpërndajnë ‘Fake News’ në
Pse Rusia po kthehet në blerësin më të madh të arit në botë? Bankat qendrore në mbarë botën, në tremujorin e parë të vitit 2019 blenë sasinë më të madhe të arit në gjashtë vitet e f
Norvegjia dyshon se Rusia po i përgjon përmes një balene Ekspertët detarë në Norvegji besojnë se e kanë zbuluar një balenë të bardhë që është trajnuar nga marina ruse si pjesë e
Ukraina jep nënshtetësi falas për rusët e shtypur nga Putini Presidenti i ri i Ukrainës dhe ish-komediani, Volodymyr Zelenskiy, i është përgjigjur presidentit të Rusisë, Vladimir Pu
Paralajmërimi i frikshëm, Rusia mund të dëmtojë zgjedhjet në 2020 Drejtori i FBI-së, Christopher Wray ka paralajmëruar se Rusia po vazhdon përpjekjet për të ndërhyrë në zgjedhjet amerika
Rusia ofron nënshtetësi falas për popullin ukrainas Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se administrata e tij është duke e shqyrtuar një plan, për të lehtësuar procedurën
Dortmund nuk heq dorë nga titulli, "poker" Freiburgut të Abrashit (VIDEO) Borusia Dortmund fitoi 4-0 në transfertë ndaj Freiburgut duke moi iu ndarë luftës Bayernit në luftën për titullin kampio
Garë për Hënën: SHBA e ka me ngut, po Rusia? Gjysmë shekulli pas zbritjes së parë të amerikanëve në Hënë duket se është duke u bërë sërish garë për satelitët rreth t
Rusia e prerë: Nuk e pranojmë Kosovën si shtet Shefi i diplomacisë ruse ka konfirmuar se Moska insiston në zbatimin e Rezolutës 1244, që nënkupton një dialog të drejtp
Rusia mund të pushtojë dy vende të BE-së, ish-Presidenti bën paralajmërimin e fortë Nga Mikheil Saakashvili Shumë vëzhgues nuk do ta konsideronin rrugën më të ftohtë të anijeve në botë, si një vatër të
Rusia tërbohet kur sheh fuqinë e NATO-së në Detin e Zi Rusia do marrë masa direkte si përgjigje ndaj manovrave të NATO’s në Detin e Zi. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme