999 rezultate për

rugova

Haradinaj nderimet më të larta për Rugovën Kryeministri i vendit ka vazhduar me aktivitetet e tij për nder të ditës së Pavarësisë. Haradinaj ka thënë se ish- pr
E padëgjuar, Nexhat Daci rrëfen se si donin ta varrosnin Rugovën pa ceremoni shtetërore sh-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe tani kryetarë aktual i Akademisë së Shkencave të Kosovës, Nexhat Daci, ka folur pë
Fjalët e fundit të Rugovës para vdekjes Po të ishte gjallë, ish presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova, sot do të mbushte 73 vjet. I ndjeri ka lindur me 2 dhjetor
13 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës Me rastin e përvjetorit të 13-të të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në Prishtinë do të organ
Analisti lëshon lajmin bombë: Ibrahim Rugova mund të jetë helmuar Analisti politik Haki Abazi, ka hedhur dyshime se ish-presidenti Rugova mund të ishte helmuar dhe se vdekja e tij nuk is
Kështu uroi ish-Presidenti Rugova Vitin e Ri 1995 (VIDEO) Ish-presidenti historik i Kosovës uronte shqiptarët për Vitin e Ri 1995, duke shpresuar se do të gjendej një zgjidhje pë
Familja Rugova nuk ngopet me para nga shteti por kjo nënë e dëshmorëve s'ka as energji Nuk është vetëm familja Rugova që po e zhvat shtetin. Të tillë ka edhe në qeveri, kuvend e presidencë. Kjo vjen ndërk
Sot, e gjithë LDK feston ditëlindjen e Rugovës Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot Presidentin Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e shëni
Tërnava tregon nëse Rugova ka qenë mysliman deri në fund Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka thënë se ka pasur raporte të mira me ish- presidentin historik Ibrahim Rugova. “Me
Ibrahim Rugova nuk i vjen në ndihmë Ramës dhe Thaçit Enver Bytyçi Sipas nevojave Edi Rama ka cituar dhe citon gjithkend, madje dhe kundërshtarët e tij politikë.
Bëni kujdes, këto rrugë të Tiranës sot janë të bllokuara Sot do të zhvillohet gara për fëmij “Fun Run” dhe për mbarëvajtjen e këtij eventi do të bllokohen disa rrugë përgjatë i
Detaje të rralla, studentët u hipnotizuan nga Rugova Janë bërë 21 vjet që nga organizimi i protestave të studentëve të ‘97-tes. Kjo demonstratë u cilësua si një ndër ngja
Mes Kuvendit dhe klubeve të natës, jeta e deputetes së Kosovës (FOTO LAJM) Teuta Rugova është deputetja më pak aktive në Kuvendin e Kosovës. Ndonëse ka 8 vite që është pjesë e Kuvendit, por numë
Haziri: Teuta është e shitur, e durojmë për hatër të babait të saj Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka folur për bashkëpartiaken Teuta Rugova, e cila po i “tradhton” qëndrimet e partis
Tenderin ja dha vëllait, sot Rugova jep llogari para gjykatës Sot në Gjykatën Themelore në Pejë filloi procesi gjyqësor ndaj kryetarit të komunës së Istogut, Haki Rugova. Rugova po
Rugova del kundër Vjosa Osmanit Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së ka folur pas një deklarate të deputetes Vjosa Osmani se përkrah protestat e Vetëvendosj
Mjerë Rugova kë ka lenë prapa Analisti politik, Haki Abazi përmes një postimi në facebook, ka shkruar se deklaratat e djeshme të Kadri Veselit ndaj Av
Kurti: Kosova shtet i kapur, Teuta Rugova peng Albin Kurti, lideri i Vetëvendosjes, ka thënë se Kosova është shtet i kapur. Në një postim në Facebook, ai ka komentu
Selmanaj: Teuta Rugova rrezikon të përjashtohet nga LDK Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, teksa ka folur rreth pjesëmarrjes së Teuta Rugovës në seancë
Njeriu i afërt i familjes Rugova: Hoti është vetëm për karrierë në parti Pjesëmarrja e deputetes së LDK-së, Teuta Rugova në seancën e thirrur nga partitë e pozitës për krijimin e ekipit negocia