999 rezultate për

rritjen

Reçiça jep lajmin e mirë për rritjen e rrogave Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lajmëruar se nga sot Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka nisur pagesa
Haradinaj mbledh Qeverinë, themelohet Holokausi shqiptar Kryeministri Ramush Haradinaj do t’i mbledhë sot gjatë ditës ministrat në mbledhjen e rregullt javore të Qeverisë. Mb
Kanabisi sintetik ngadalëson rritjen e kancerit të zorrës së trashë Kanabisi sintetik mund të ngadalësojë rritjen e kancerit të zorrëve, sugjeron një studim i ri. Hulumtuesit në Univers
"Fast and Furious" në rrugët e Tiranës, radari kap mat shoferin (VIDEO) Policia Rrugore vijon kontrollet në rrugë me qëllim rritjen e parametrave te sigurisë rrugore dhe shmangien e aksidentev
Pedagogët e UT ultimatum me 6 pika Ramës, pralajmërojnë grevë Asambletë e Fakulteteve të Universitetit të Tiranës i japin qeverisë afat 1 javor për tiu përgjigjur kërkesave të tyre n
Veseli konfirmon rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka konfirmuar se pagat e profesionistëve shëndetësor do të rriten. Këtë e ka bërë të dit
Marotta bën goditjen e parë, transferon te Interi talentin brazilian (FOTO LAJM) Giuseppe Marotta po kërkon të përforcojë Interin me talente, por për këtë i duhet të sakrifikojë lojtarë të ekipit, shkr
Rama nxjerr videon, si rriten pagat për mbi 60 mijë punonjës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video informacion ku tregohet se si përfitojnë rritje pagash mbi 60 punonj
Nga të holla brisk në vetullat e dendura, si t’i rrisim sa më shpejt Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndo
Dogana i kthen mbrapsht 20 kamiona me mallra nga Serbia dhe Bosnja Pas vendimit të djeshëm të Qeverisë së Kosovës për rritjen në 100 përqind të taksës doganore ndaj produkteve të Serbisë
Pasi hëngrën taksën Lista Serbe merr një vendim Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila a filluar sot ka mungesa të deputetëve. Në sallë nuk është asnjë deputet nga List
AMF, pranë studentëve të Universitetit Politeknik të Tiranës për rritjen e edukimit financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi ditën e martë, më datë 13 nëntor 2018, ora 10:30, një leksion të hapur me s
Edhe Kanadaja përfshihet në debatin e korrigjimit të kufijve Ambasadorja e Kanadasë në Beograd, Kati Csaba, deklaroi se vendi i saj mbështet fuqishëm dialogun ndërmjet Kosovës dhe S
Rumania paralajmëron rritjen e prezencës ushtarake ruse në Detin e Zi Rumania ka shprehur shqetësimin në NATO lidhur me rritje e prezencës aktive ushtarake të Rusisë në Detin e Zi, dhe nën
"Rriten shanset për arritjen e marrëveshjes së Brexit" Shanset që Mbretëria e Bashkuar dhe BE të bien dakord për një marrëveshje të Brexit janë rritur ditët e fundit, ka thënë
A e dini se vaji i ullirit është më i mirë se sa viagra Një dozë javore me vaj ulliri mund të jetë më e mirë se vigra në përmirësimin e performancës së meshkujve në dhomën e gj
Albin Kurti: Ja tri arsyet pse Vuçiç e ka me nxitim arritjen e marrëveshjes me Kosovën Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka publikuar një status në Twitter ku sipas tij Vuçiç e ka me nxitim arrit
Priteshin 2 por lindën 3, prindërit kërkojnë ndihmë për rritjen e tyre (VIDEO) Libonika Dodoveci, 25 vjeçe, banore e fshatit Drizë në Kuçovë solli sot në jetë trinjakët gjatë një lindje çezariane.
20 të zhdukur, frikë për rritjen e numrit të të vdekurve nga tragjedia e Xhenovas Deri më tani janë konfirmuar 39 të vdekur nga tragjedia në Xhenova pas shembjes së urës "Morandi", megjithatë autoritete
Pronarët e furrave duan të fitojnë sa më shumë, kërcënojnë me rritjen e çmimit të bukës Prej 15 vitesh, Euglen Mërkuri operon në tregun e prodhimit të bukës, ndërkohë që së fundmi ka zgjeruar biznesin edhe me