999 rezultate për

refugjate

Konfirmon Assad: Terroristët po fshihen në mesin e refugjatëve Presidenti sirian, Bachar Al-Assad ka konfirmuar se terroristët po fshihen edhe në mesin e miliona refugjatëve që po i l
Fotografi i ish-presidentit Obama kujton kështu refugjatët e Kosovës (FOTO LAJM) Fotografi zyrtar i ish-presidentit të SHBA-ve Barack Obama, Pete Souza, ka kujtuar së fundmi disa fotografi duke kujtuar
Mogherini "thumbon" Trumpin: Ne nuk ndërtojmë mure për refugjatët Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, ka mbrojtur qënd
Angela Merkel, zyrtarisht kandidate për Kancelare të Gjermanisë Kristiandemokratët gjermanë dhe partneri bavarezë, CSU kanë zgjedhur zyrtarisht Angela Merkelin kandidate për kancelare
TRIPOLI / Shpëtohen më shumë se 120 refugjatë, mes tyre shumë gra dhe fëmijë Më shumë se 120 refugjatë në mesin e tyre shumë gra dhe fëmijë, janë shpëtuar gjatë një aksioni të rojës detare në afërs
Ky është gazetari, të cilin Trump e përzuri nga konferenca (VIDEO) Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka përjashtuar një gazetar nga një konferencë për shtyp, e cila është bërë hit në pr
Serbia kërkon mur për të bllokuar refugjatët nga Maqedonia Partia Popullore Serbe ka kërkuar ndërtimin e një muri në kufirin me Maqedoninë për të ndaluar fluksin e pakontrolluar
SONDAZHI / Gjysma e amerikanëve përkrahin Trumpin për ndalesën ndaj refugjatëve (FOTO LAJM) Sipas një sondazhi të bërë me 30 dhe 31 janar nga "Reuters", është zbuluar se 19 për qind e Amerikanëve të moshës madhor
Kreu i OKB-së: Vendet afrikane, mikpritëset më të denja të refugjatëve Vendet afrikane janë më mikpritëset dhe më bujaret e botës së refugjatëve, ndërkohë që Perëndimi dhe vendet e tjera kanë
Kompania amerikane i përgjigjet Trumpit: Do punësojmë 10 mijë refugjatë Nënshkrimi i paktit nga ana e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për ndalimin e refugjatëve nga shtatë vende mysliman
PETICIONI / 1 milionë vota kundër vizitës së Donald Trump në Britani Britanikët kanë mbledhur 1 milionë firma në një peticion ku kërkohet ndalimi i vizitës së Presidentit amerikan Donald Tr
Trump sqaron dekretin: Obama bëri të njëjtën gjë me refugjatët irakienë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka sqaruar dekretin për ndalimin e refugjatëve myslimanë nga 7 vende të botës që të
Ndaloi hyrjen e refugjatëve myslimanë në SHBA, Trump pritet të paditet Nënshkrimi i dekretit për të ndaluar hyrjen e njerëzve nga 7 vende të lindjes në SHBA, nga presidenti i ri Donald Trump,
Trump ndaloi hyrjen e refugjatëve myslimanë, mbreti i Jordanisë vizitë në SHBA Mbreti i Jordanisë, Abdullah II, pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Washington, ditën e hënë. Vizita e mbreti
Gjykata amerikane anullon vendimin e Trump për refugjatët (VIDEO & FOTO LAJM) UPDATE - Një gjykatë amerikane ka anulluar vendimin e Trumpit për depërtimin e atyre që kanë viza dhe bllokimin e refugj
Merkel-Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e refugjatëve Angela Merkel ka kritikuar vendimin e ri të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpin, për ndalim
Kanadaja i hap dyert refugjatëve që u përzunë nga Trump (FOTO LAJM) Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, u ka hapur dyert refugjatëve që do të refuzohen nga SHBA-të. Trudeau ka reg
Papa Françesku reagon ashpër ndaj Trump: Ti nuk mund t'i përzësh refugjatët Papa Francesku ka dënuar hipokrizinë e disa të krishterëve, të cilët janë treguar të pamëshirshëm ndaj refugjatëve dhe p
IOM dhe UNHCR, thirrje SHBA-ve të pranojnë refugjatët Agjencia e OKB-së për emigrantët dhe Organizata Ndërkombëtare për Migrimin i bënë thirrje administratës Trump që të vazh
Trump ndalon pesë irakianë të fluturojnë për në Nju Jork Pesë pasagjerë irakianë dhe një nga Jemeni janë ndaluar të hipnin në një fluturim nga Kajro për në Nju Jork. Kjo vjen