999 rezultate për

refugjate

Ja çfarë thonë mediat kanadeze për takimin e Thaçit me refugjatët kosovarë Mediat kanadeze i kanë kushtuar rëndësi takimit të presidentit Hashim Thaçi me refugjatët nga Kosova të cilët më 1999 ar
Denoncimi: Vuçiç e Rama po zëvëndësojnë shqiptarët në Preshevë me refugjatë Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të rëndë në lidhje me shqiptarët e Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit.
Rita Ora u del krah refugjatëve: Mos harroni origjinën time.. Rreth një muaj më parë Rita Ora zbuloi përmes rrjeteve sociale, se përveçse është e nominuar në ceremoninë e “MTV Europe
SHBA rihap portat për refugjatët, 11 vende ende të përjashtuara SHBA-ja do të pranojë sërish refugjatë pas katër muajve të një ndërprerjeje shumë të kundërshtuar, njoftoi Shtëpia e Bar
Trump jep efektet e para, sa emigrantë do pranojë këtë vit SHBA Qeveria amerikane do të lejojë vitin e ardhshëm vetëm 45,000 refugjatë që të hyjnë në SHBA. Kjo është shifra më e ul
Merkel do të negociojë me liberalët për qeverinë e re Angela Merkel duhet të ulet në tryezë e të negociojë kushtet e liberalëve dhe të të gjelbërve për hyrjen në koalicion, p
Dhunë ekstreme seksuale ndaj refugjatëve Rohingya Mjekët që trajtojnë refugjatët e Rohingya të cilët po iknin nga ofensiva ushtarake në Myanmar janë duke raportuar dëshmi
3 refugjatë algjerianë tentojnë të vjedhin banesën në Gjirokastër Një tentativë grabitje ka ndodhur në Gjirokastër. Policia bën me dije se 3 refugjatë algjerianë kanë tentuar të vjed
Bangladeshi, masa për të kufizuar lëvizjen e refugjatëve nga Myanmari Bangladeshi ka njoftuar një paketë masash kufizuese për më shumë se 400 mijë myslimanë Rohingya, të cilët kanë mbërritur
DW: Turqia po i përdor refugjatët për presion ndaj Europës Nga kufiri turko-sirian njoftohet gjithnjë e më shpesh për keqtrajtime të refugjatëve. Një video e regjistruar kohët
BE kërcënon se do i heqë fondet nëse Hungaria refuzon refugjatët Bashkimi Evropian është i detyruar të shkurtojë fondet për Hungarinë nëse Budapesti vazhdon të refuzojë të marrë pjesë n
Gjermania me masa të reja për të kthyer refugjatët 60 për qind e të gjithë azilkërkuesve që shkojnë në Gjermani, nuk kanë dokumente identifikimi, por pothuajse të gjithë k
Kancelarja Merkel mbron politikën ndaj refugjatëve Megjithë kritikat kancelarja Merkel mbron politikën e saj ndaj refugjatëve dhe është kundër vendosjes së kuotave maksima
LSDM: Nuk do të ndërtohen banesa për refugjatët në Gazi Babë Qeveria e Maqedonisë e kryesuar nga LSDM nuk planifikon ndërtimin e banesave për refugjatë në territorin komunës së Gazi
Në pritje të refugjatëve, Kanadaja mobilizon ushtrinë Kanadaja ka mobilizuar ushtrinë për të ngritur kampe me tenda në afërsi të kufirit me Amerikën, ku edhe do të strehohen
Suedi, sulm racist ndaj fëmijëve refugjatë (VIDEO) Disa fëmijë refugjatë afganë që po protestonin kundër Zyrës së Migrantëve para parlamentit në kryeqytetin suedez, Stockh
MPPS: Nuk do të ndërtohen banesa për refugjatët, Maqedonia është vend transit 28Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS) njoftoi se nuk do të ndërtohen banesa dhe kampe për refugjatë, nuk do t
Fëmijë, burra e gra shtatzëna, gjendet trupat refugjatëve që u braktisën në det (FOTO LAJM) Pamjet e tmerrshme tregojnë trupat e vdekur të grave shtatzëna dhe fëmijëve që u gjendën të vdekur në një gomone teksa i
Gjykata Evropiane lejon deportimin e azilkërkuesve Gjykata Evropiane e Drejtësisë vendosi që ligji, i cili kërkon nga refugjatët që të aplikojnë për azil në shtetin e parë
Gjorçev: Plani i qeverisë për refugjatët margjinalizon qytetarët e vendit Deputeti i VMRO-së, Vllatko Gjorçev, ka deklaruar se strategjia e qeverisë për refugjatët i lë pas dore dhe i margjinali