999 rezultate për

refugjate

Katër shtete të BE-së kundër Merkelit, e vështirë zgjidhja për çështjen e refugjatëve Kryetarët e qeverive të Polonisë, Çekisë dhe Sllovakisë e vlerësojnë takimin e planifikuar vetëm si aksion ndihme në fav
Ramën e sulmon edhe ish-aleati: Çohuni shqiptar, rrëzojeni kaqolin! Avokati shumë i njohur në Shqipëri, Spartak Ngjela ka reaguar për herë të parë në lidhje me refugjatët e Sirisë që prite
Refugjatët sirianë tregojnë pse po vinë në Shqipëri (VIDEO) Autoritetet shqiptare thonë se muajt e fundit ka patur përpjekje në rritje të refugjatëve dhe emigrantëve për të përdoru
Ministri maqedonas tregon nëse do të ndërtohen kampe për refugjatët Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugarevski ka siguruar se në Maqedoni nuk do të ndërtohen kampe për refugjatë
Në dorën e Ramës, a do t'a shpëtojë Shqipëria "kokën" e Merkel?! Azilantët dhe refugjatët janë kthyer në një problem për kancelaren Markel. Ministri i brendshëm i Gjermanisë Seehofer
Refugjatët kanë mbërritur tashmë Opinion nga Ervin Shkulaku Lajmet se Shqipëria mund të presë mbi 800 mijë refugjatë me kërkesë të Bashkimit Ev
Kampet e refugjatëve në Shqipëri? Zyrtari austriak pranon se ekziston një plan Në media flitet për mundësinë e ngritjes së qendrave të refugjatëve në Shqipëri e vende të tjera të Ballkanit. Drejt
Kamp refugjatësh në shqipëri? Gjermanët nxjerrin edhe njëherë bllof Ramën Mundësia e ngritjes së një kampi refugjatësh në Shqipëri, sipas Ramës ishte krykëput një fantazi dhe aspak e vërtetë.
Gjermanët i nxjerrin të "palarat" Ramës: Në Shqipëri do të ngrihet kamp refugjatësh Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhene pergjigje sot shqetesimit te madh, per gjithe sa eshte folur se fundi, lidhur
Francezët konfirmojnë: Shqipëria, kamp për të gjithë refugjatët e Evropës "Le Monde" ka konfirmuar lajmet se Shqipëria po negocion të kthehet në "kampin gjigant" për refugjatët e Evropës. "Ës
Një kamp refugjatësh në Shqipëri? Austria, Gjermania, Holanda dhe Danimarka i propozuan sot Brukselit, si zgjidhje përfundimtare për refugjatët nga Lindja
Turqi: Mbyten në det nëntë refugjatë, përfshirë edhe fëmijë Në bregdetin lindor të Turqisë u fundosën nëntë refugjatë duke përfshirë gjashtë fëmijë, raportojnë autoritetet. Të diel
Berisha nxjerr shifrat dhe ironizon keq Ramën për 10 mijë punësimet Berisha ka ironizuar deklaratat e fundit të shefit të qeverisë Edi Rama se në muajt e fundit numri i vende të punës ësht
Kapen 5 refugjatë nga Siria dhe Iraku, grumbullohen në Babrru Policia shqiptare ka ndaluar 5 refugjatë gjatë 24 orëve të fundit në pikat kufitare të vendit. Në Tiranë është ndalu
Austria zvogëlon ndihmat sociale për emigrantët Qeveria e Austrisë ka zbuluar planet e saj për të ulur pagesat e përfitimeve për emigrantët, përfshirë refugjatët, në nj
Maqedonia sërish përballet me rritjen e numrit të emigrantëve Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kampi Idomeni, në kufi me Maqedoninë, është riaktivizuar sërish. Sipas kësaj ga
Azilantët në Gjermani, agjencia për refugjatët akuzohet për marrje ryshfeti Zyrtarë të emigracionit në Bremen të Gjermanisë dyshohen për mitmarrje, në këmbim të përmirësimit të aplikimeve të azilk
Elefantët e egër rrafshojnë tendat e refugjatëve (VIDEO) Dymbëdhjetë njerëz Rohingya në kampin e refugjatëve në Bangladesh janë vrarë nga elefantët e egër në muajt e fundit.
Kriza në Siri, Maqedonia i shpëton valës së emigrantëve Maqedonia nuk mund të përballet me një fluks të ri emigrantësh nga Siria. Kjo për shkak se vendi nuk është më në listën
Situata në Siri, Maqedonia druan nga vala e refugjatëve Ngjarjet në Siri pritet që të sjellin krizë të re emigrantësh edhe në Maqedoni, ka deklaruar ministrja e mbrojtjes Radmi