999 rezultate për

realizoi

Rashani debuton me 3 gola me fanellen e Rosenborgut Elbasan Rashani e nisi me një tregolësh aventurën e tij me skuadrën e re të Rosenborgut. Sulmuesi 22-vjecar shënoi 3 her
Edgar Cani realizon dopietë me Pisan Edgar Çani ka qenë njeriu vendimtar në ndeshjen e sotme që Pisa arriti të fitojë Arezzos me rezultatin 2­0. Ka qenë sulm
Juventus po ngjitet në krye?! (VIDEO) Juventus e nisi dobët kampionatin, por se sonte ka shënuar fitoren e nëntë në 9 ndeshjet e fundit të zhvilluara përballë
Ndahet nga jeta regjisori i njohur Artan Minarolli Ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare regjisori i njohur Artan Minarolli. Ai mbylli sytë papritur si pasojë e një ataku
Zhytje e jashtëzakonshme, por… në koshin e gabuar (VIDEO) Askush nuk e di çfarë po mendonte Garlon Green, vëllait të Gerald Green basketbollistit të Miami Heat në NBA amerikan.
Barça sërish shënon 6 gola (VIDEO) Barcelona ka shkatërruar Villanovensen me rezultat 6-1 në takimin e dytë të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit për të ka
Bayerni nuk e ndal askush, mund me lehtësi Herthën (VIDEO) Bayerni i Mynihut nuk ka ndërmend të ndalet në Bundesligë. Bavarezët kanë mundur me një lehtësi të jashtëzakonshme Herth
Berisha shkëlqen me Melbourne Victory (VIDEO) Një golashënues i lindur. Besart Berisha nuk di të ndalet në kampionatin australian. Sulmuesi shqiptar realizoi 2 herë n
Rikujtoni këtë perlë para Derbit të Manchesterit (VIDEO) Derbi i Manchesterit gjithmonë ka dhuruar shumë emocione dhe shumë gola. Por një super gol i Rooneyt ka mbetur gjatë në
SPECIALE/ 25 yjet që kanë shënuar mbi 500 gola (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është i fundit që i është bashkuar listës së futbollistëve që kanë shënuar mbi 500 gola në ndeshjet z
Abrashi shënon në fitoren e Freiburgut Amir Abrashi dhe Frajburgu janë rikthyer te fitorja pas 2 barazimeve radhazi. Mesfushori shqiptar ishte një nga shënues
United merr kryesimin, fiton edhe Arsenali (VIDEO) Arsenali dhe Manchester United kanë bërë detyrën këtë javë në Premier League. Topçinjtën fituan në transfertë 2-5 ndaj L
Chelsea shkatërron Maccabin (VIDEO) Chelsea nuk e ka patur të vështirë të fitojë përbalë ekipit të Maccabi Tel Aviv, duke e mposhtur këtë ekip me rezultatin
Abrashi gjen golin e parë me Freiburgun (VIDEO) mir Abrashi gjen më në fund golin me fanellën e Freiburgut në Bundesligën e dytë Gjermane. Mesfushori i kombëtares shqip
Lenjani në formacionin e javës në Francë (FOTO) Ermir Lenjani është futur në njëmbëdhjetëshen e javës në kampionatin e Francës. Lenjani zhvilloi një ndeshje mjaft të mi
Ja cilat janë 7 gjëra që Veliaj realizoi për tre javë Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Velia, përmes një postimi të bërë në profilin e tij në Facebook ka prezantuar bilan
Magjia e Shkëmbit, çmendet komentatori anglez (VIDEO) E kemi parë më herët nga emra të mëdhenj të futbollit botëror, por dje e bëri edhe Blendi Shkëmbi. Kapiteni i Skënderbeu
25 yjet që kërkojnë "Këpucën e Artë" këtë vit (FOTO LAJM) Yje të tillë si Messi, Suarez, Totti dhe të tjerë e kanë fituar çmimin evropian “Këpuca e Artë” në vitet e fundit, ndërs
Bilbao “ha për së gjalli” Barçën (VIDEO) Atletiko Bilbao ka dhuruar spektakël, duke “e ngrënë për së gjalli” Barcelonën, pasi e ka mposhtur me rezultatin 4-0 në
Goli që të le gojëhapur (VIDEO) Futbollisti i Erfurt, Carsten Kammlott, shënoi një supergol në ndeshjen e djeshme kundër Dynamo Dresden, e vlefshme për