999 rezultate për

qytetin

Keni bërë plane? Mësoni si do të mbajë moti këtë të diel Sipas MeteoAlb, moti i qëndrueshëm do të mbetet prezent në vendin tonë edhe të dielën duke sjellë kthjellime në zonat br
"Gati stadiumi i ri për kryeqytetin", Halili gëzon tifozët e Tiranës: Do ketë 14 mijë vende Refik Halili kërkon të ndërtojë një stadium të ri. Ai do të ngrihet mbi stadiumin aktual “Selman Stërmasi”. Pak ditë më
Me tortë e trëndafila blu, Lulzim Basha feston ditëlindjen në qytetin e Ramës (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur Vlorën për të festuar 46-vjetorin e lindjes. Ish-deputetja e
Salah ka ndikuar në uljen e nivelit të kriminalitetit në qytetin e Liverpoolit Mohamed Salah është një nga lojtarët më të dashur, jo vetëm nga tifozët e Liverpoolit por ndoshta edhe te tifozët rival
Përsëri numër i lartë i të infektuarve nga koronavirusi në vend Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 13 raste të reja me koronavirus. Të gjitha rastet janë në qytetin e Durrësi
Kryetari i Londrës nuk është ende i gatshëm të lejojë ndeshje në qytetin e tij Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, e ka vënë edhe më shumë në dyshim kthimin potencial të ndeshjeve të Premierligës, duke t
Çfarë ndodhi në Patos? Dëgjohen breshëri të shtënash por policia e mohon Ndërkohë që banorët pohojnë një përplasje makinash dhe të shtëna me armë zjarri në qytetin e Patosit, ngjarje e ndodhur
Korça mposht koronavirusin, shërohen të gjithë të infektuarit Ditën e sotme kanë fituar betejën me koronavirusin 15 pacientë, çka sjell që Korça të dalë nga harta COVID. Siç njof
E FUNDIT/ Baba i një foshnje, zbardhet emri i të riut që i dha fund jetës në Përrenjas Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Përrenjasit ku është gjetur i pajetë në masivin pyjor të Stravajt. Sipas
Pas disa muajsh futbollistët e Wuhanit kthehen në qytetin e tyre Skuadra e Wuhan Zall më në fund janë rikthyer në shtëpi pas tre muajsh. Wuhan ishte epiqendra nga ku shpërtheu korona
Moti sërish me kthjellime, rriten temperaturat Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbeten prezente në territorin shqiptar, duke bërë që kthjellimet
Tetovë, ora policore boshatisi qytetin! Qytetarët: Qeveria të përkujdeset më shumë për të varfrit (VIDEO) Qyteti i Tetovës pak minuta para orës policore ishte pothuajse i boshatisur. Qytetarët që takuam në rrugë thonë se Q
Një Tiranë ndryshe, çfarë ndodh çdo ditë në kryeqytetin që gëlonte zhurma (FOTO LAJM) Pandemia zbehu edhe jetën në kryeqytet. Aty ku çdo ditë shihje rrugë, dyqane, kafene e lokale plot sot mbizotëron heshtj
Tirana bosh, gjobat e majme e frika nga COVID-19 zbrasin kryeqytetin (FOTO LAJM) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Ven
Koronavirusi/ 43 inspektime në Tiranë e Durrës, bllokohet dhe gjobitet një fasoneri Gjatë kontrolleve dhe inspektiemve të kryera nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, për zbatimin dhe respektimin e masa
Erdhën nga Italia 5 ditë më parë, familja e përmetarit vetëkarantinohet 11 të prekur dhe 1 e vdekur, ky është bilanci i koronavirusit në Shqipëri. Një tregtar i vogël në qytetin e Përmetit
Njihuni me qytetin më të ftohtë në botë (FOTO LAJM) Qyteti më i ftohtë në botë llogaritet të jetë Jakutsk, kryeqytet i rajonit të Jakutija-s në Rusi. Temperaturat në dim
Masakra me 11 viktima në Gjermani, gjendet letra e autorit të sulmit 11 të vdekur pas të shtënave në Gjermani, në qytetin Hanau. Prokuroria e Përgjithshme flet për dyshim terrorist me motiv
Historia e panjohur dhe tragjike e eliminimit me tank të dy shokëve nga Shkodra Publikohet historia e panjohur e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy të rinj, Fatmir Gusha
Messi udhëton në Dubai, por jo për futboll apo pushime Lionel Messi udhëtoi në Dubai duke përfituar nga dy ditë pushimi që Quique Setién u ka dhënë stafit për të përmbushur di