999 rezultate për

qeveritare

ISIS bombardon ndërtesat qeveritare në Mosul Militantët e të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” bombarduan sot dy ndërtesa qeveritare në Mosul, ku forcat irakiane ka
Nuk respektohet armëpushimi, përplasje mes rebelëve dhe forcave qeveritare në Siri Luftime mes forcave të regjimit sirian dhe grupeve rebele kanë shpërthyer sot pranë Damaskut, qytetit më të madh sirian,
KQZ/ Basha: Kemi betejë të gjatë, krimi ka mbështetje qeveritare Kreu i PD, ka reaguar në lidhje me vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit për deputetin e LSI
Firma private dëmton rrjetin, lë pa drita 30 fshatra në Tiranë dhe vilat qeveritare Një firmë private ka dëmtuar sot rrjetin elektrik në Tiranë duke lënë pa energji gati 30 fshatra. Mësohet se ndaj kom
Vetëvriten 20 gra në Aleppo që t’i shpëtojnë përdhunimeve (FOTO LAJM) Aleppo vazhdon makthin që ka kapluar këtë vend prej shumë kohësh, e ndërsa forcat qeveritare të presidentit Bashar al-As
Forcat qeveritare kontrollojnë 60% të Alepos lindore Forcat qeveritare siriane dhe aleatët e tyre e kanë marrë nën kontroll qarkun Tariq al-Bab në Alepon lindore. Avancim
Rreth 200 organizata joqeveritare kërkojnë zgjidhje për luftën në Siri Më shumë se 200 organizata humanitare të të drejtave të njeriut, të enjten kanë nënshkruar një apel drejtuar së Asambles
Ali Ahmeti akoma s'ua ka mësuar emrat qeveritarëve të BDI (VIDEO) Edhe pse kanë kaluar disa muaj që kur kanë ndryshuar ministrat dhe zv.ministrat e BDI-së, lideri i kësaj partie akoma si
Thaçi: Nuk do të bëj koalicion me ish-qeveritarët VMRO-BDI Lideri i PDSH-së ishte në një takim me delegacionin e eurodeputetëvë të cilët qëndrojnë në Maqedoni në prag të zgjedhjev
Për herë të parë që prej 2014-s, forcat irakiane futen në zemër të Mosulit Forcat qeveritare të Irakut në ditën e 17 të operacionit për çlirimin e Mosulit, kanë hyrë në qendër të qytetit për herë
Berisha: Avioni me drogë fluturon dy herë në javë Detaje të reja janë bërë publike nga ish kryeministri Berisha sa i takon avionit që u rrëzua në Ishëm të Durrësit mëngje
Sulme kibernetike kundrejt faqeve qeveritare Sulmet kibernetike ndaj qeverive dhe bizneseve po bëhen gjithnjë e më të sofistikuara dhe efektive,çdo ditë numërohen me
“Rrahja e qëllimshme e biznesmenit libanez, plan mafioz për ta ekzekutuar” Rrahja e qëllimshme e biznesmenit libanez Faad Mitri, ka sjellë edhe reagimin në fb të ish­kryeministrit Sali Berisha.
Trajneri i Kelmendit shpërthen ndaj qeveritarëve kosovarë Pas suksesit të Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike, tashmë trajneri i saj Driton Kuka nuk ka mundur të durojë duke "
ISIS kryen 9 sulme vetëvrasëse në Libi Forcat libiane të qeverisë së unionit kombëtar njoftuan sot se grupi Shteti Islamik (ISIS) ka zhvilluar, vetëm ditën e
Liderët botërorë anashkalojnë Maqedoninë për shkak të politikave qeveritare Maqedonia vazhdon të anashkalohet nga vizitat e liderëve të fuqishëm botërorë që herë pas here realizojnë ture diplomati
Mediu mesazh Ramës: Ktheju pronat, të zotërve në Himarë Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu ka dhënë sot një deklaratë lidhur me atë që ai e konsideroi si situatë alarm
Rama: Nuk kuptoj çfarë lloj mediash kemi, alarmojnë njerëzit kot Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot në“ Facebook” ndaj disa mediave, duke përgënjeshtruar një lajm për një ambulancë pr
Toni Blair në Dhërmi, takohet me Edi Ramën te vila qeveritare Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, po zhvillon një vizitë në Shqipëri, ndërsa ka zbritur rreth orës 18:30 me helikop
Reforma në Drejtësi/ Kreu i PS takim me Ilir Metën Ilir Meta,pas takimit që zhvilloi paradite me ish Presidentin Rexhep Meidani, ish Deputetin e PS-së, Koço Kokëdhima si d