999 rezultate për

qeveria

Qeveria e re: Nënshkruhet sot marrëveshja LDK-NISMA Pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje me AAK-në, Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të nënshkruaj marrëve
Zaev jep premtimin: Qeveria siguron 50 për qind nga paga mesatare Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja kujdeset për të gjithë dhe përmes pakos së masave të ndryshme për kategoritë e ndryshme t
Gjendja e jashtëzakonshme, Gjykata Kushtetuese diskuton për vendimet e qeverisë Gjykata Kushtetuese gjatë javës së ardhshme pritet të diskutojë për kushtetutshmërinë e dy vendimeve të Presidentit Stev
Po vjen qeveria "Kurti 2" Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar pas arritj
E BUJSHME/ Anulohet Ligue One Pas kampionatit holandez, do të anulohet një tjetër kampionat i madh. Kampionati i Ligue 1 në Francë, si dhe ai i Lig
I kërkohet të qëndrojë në karantinë, revoltohet Pacolli: Qeveria që kam votuar po më pengon Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar ashpër pas paralajmërimeve se ai duhet të qëndrojë 14 ditë
Deklaratë e fortë e zyrtarëve gjermanë, çfarë i kërkoi qeveria kineze të thoshte për Covid-19 Diplomatët kinezë iu janë drejtuar zyrtarëve të lartë gjermanë, në përpjekje për të inkurajuar ata që të bëjnë deklarata
Tahiri: Javën e ardhshme do të formohet Qeveria e re Sekretari i AAK-së, Besnik Tahiri, pas takimit me mandatarin e LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se deri tash nuk ka marrë
Çfarë të mire ka bërë qeveria në menaxhimin e situatës? Berisha bën kërkesën ''e pazakontë'' Ish-kryeministri Sali Berishaka bërë një kërkesë të pazakontë në një lidhje direkte në emisionin “Opinion”. ''Më lejo
Lajm i mirë në ditë të vështira: Pagesa e kredive mund të shtyhet me tre muaj të tjerë! Ndërkohë që vazhdon karantinimi, qeveria ka dhënë një lajm të mirë duke deklaruar se do të kërkojë nga bankat të shtyejn
Haradinaj mbështet Hotin për postin e kryeministrit, Qeveria e re nuk vonohet më shumë se një javë Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka takuar të nominuarin e LDK-së për kryeministër, Avdullah Hotin. Pas këtij takimi
Kandidati për kryeministër: Do të merremi me pandeminë, dialogun e udhëheq qeveria Avdullah Hoti është zgjedhur kandidat për kryeministër për qeverinë e re nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Para media
"Thellohet skandali i vjedhjes me tenderat sekretë", PD sërish akuza të rënda ndaj qeverisë Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj nuk heq dorë nga akuzat ndaj qeverisë për tenderat që po shfrytëzohen në kuadër t
Basha këmbëngul për mbylljen e fasonerive: Qeveria nuk ka teste Kryedemokrati Luzlim Basha në një deklaratë të bërë nga selia blu, tha se qeveria nuk po i përgjigjet me masa, të gjithë
COVID-19/ Qeveria kërkon zgjatjen me 3 muaj të gjendjes së fatkeqësisë natyrore Kryeministri Edi Rama pritet t’i drejtohet Parlamentit për të miratuar zgjatjen e gjendjes aktuale me masat shtrënguese
Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit: Nuk dua që futbolli të ndalet, por vendos qeveria Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina ka dhënë një intervistë për mediat italiane mbrëmjen e dj
Politologu Ramush Tahiri: Kurti humbi legjitimitetin, Qeveria e re në fillim të majit Qeveria në detyrë e ka humbur legjitimitetin dhe për këtë qëllim duhet të formohet qeveria e re. Zgjedhje të reja nuk mu
Serbia dërgoi teste për Kosovë apo për Kosovë e Metohi? Kurti përgjigjet shkurt Kryeministri në detyrë, Albin Kurti është pyetur në Debat Plus nëse testet nga Serbia kanë ardhur për Kosovën, apo siç e
Basha: Të mbyllen fasoneritë! Në rrezik 70 mijë qytetarë “Sot kemi marrë disa lajme të këqija. Virusi ka përparuar duke krijuar vatra të reja në disa qytete të vendit. Vetëm një
Gjoba 20 mijë euro deri tek rihapja me pikatore, ja masat e reja në Gjermani Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel,ka reaguar në lidhje me masat që po merr qeveria e saj saj sa i përket frenimit t