999 rezultate për

puneve

Zgjedhjet Lokale, 9 mijë policë të Maqedonisë në gatishmëri Mbi 9 mijë policë do të angazhohen në mbarëvajtjen e procesit të zgjedhjeve lokale në Maqedoni, që do të mbahen në tetor
9 mijë policë të Maqedonisë në gatishmëri, ja ku do të përdoren Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë në bashkëpunim me OSBE-në, është duke stërvitur mbi 9 mijë policë të cilët
PE jep sinjale pozitive për liberalizimin e vizave me Kosovën Zëvendëskryeministri njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli është takuar sot me raportuesen
Pacolli viziton Malin e Zi, ja agjenda e detajuar Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli sot do të udhëtojë për në Mal të Zi ku do të takojë zyrtarë të
Dacic sfidon Behgjet Pacollin: Eja më mund në UNESCO Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar sot për “blicin” e Beogradit se Kosova nuk ka vota të mjaftue
Koxias dhe Guteresh bisedojnë për emrin e Maqedonisë Çështja për emrin e Shkupit, Qiproja dhe reformat në Kombet e Bashkuara kanë qenë temat kryesore për të cilat mbrëmë në
Holanda i bën dhuratë MPJ-së një biçikletë tipike holandeze Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe drejtori i përgjithshëm për bashkëpunim ev
Pacolli nga sot merr titullin ministër Ministri i porsazgjedhur i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ,pranon sot zyrtarisht detyrën në këtë post.
Pacolli tregon emrat e ministrave të AKR-së Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka treguar emrat e katër ministrave që do të marrin postet e larta ministrore në qeverin
Ja emrat e ministrave të AKR-së Aleanca Kosova e Re ka vendosur për emrat që do të përfaqësojnë ministritë në Qeverinë Haradinaj për një mandat. Lajm
Kosova e gatshme të kryesojë me SEECP Zëvendësministri i Punëve të Jashtme në detyrë i Kosovës, Valon Murtezaj, është duke e përfaqësuar Kosovën në punimet e
Ja ministritë që do të drejtojë AKR-ja Partia e Behgjet Pacollit, Aleanca Kosova e Re (AKR) do t’i drejtojë pesë ministri në Qeverinë e drejtuar nga Ramush Har
Kotzias në Shkup: Jemi bashkë sot për të ardhmen e përbashkët nesër Ministri i jashtëm grek Nikos Koxias ka arritur në Shkup. Ai zhvilloi një takim me kolegun e tij Nikolla Dimitrov. Pa
Kotzias takohet nesër edhe me zëvendëskryeministrin Osmani Ministri i punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, nesër përveç takimit me Ministrin e punëve të jashtme të Maqedon
Koxias nesër do të pritet me protesta Nesër në Maqedoni do të vijë Ministri i punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kocias. Mikpritës është kolegu i tij, mi
Nesër fillon kthimi i diplomatëve serb në Shkup Kthimi i stafit të ambasadës serbe në Shkup do të fillojë që nesër, përveç ambasadores së Serbisë që do të kthehet në Sh
Marrëveshje Kosovë-Maqedoni për hapjen e pikës kufitare në Stançiç Republika e Kosovës dhe Republika e Maqedonisë kanë nënshkruar edhe një marrëveshje të re dy-palëshe mes dy vendeve, e c
Isa Mustafa emëron ministrin e ri të Punëve të Jashtme Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar edhe ushtruesin e ri të detyrës së ministrit të Punëve të Jashtme. Zë
Qeveria miraton propozimin për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL Qeveria në largim e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Ministrisë se Punëve të Jashtme për anëtarësi
Dimitrov viziton sot Shqipërinë, takime me krerët e shtetit Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, me ftesë të kolegut të tij Ditmir Bushati, so