999 rezultate për

puneve

Prokuroria fillon hetimet për funksionarin e MPB-së Pas arrestimit, Prokuroria Themelore Publike ka filluar hetimet për funksionarin e arrestuar të Ministrisë së Punëve të
Interpoli fut në axhendë anëtarësimin e Kosovës Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka dhënë një lajm sa i përket anëtarësi
Lufta për faljen e detit, Meta dhe Bushati gjejnë gjuhën e përbashkët Duket se luftës midis Metës dhe Bushatit i ka ardhur fundi. Ministra e Punëve të Jashtme i ka kthyer përgjigje presid
Nga sot ndryshojnë patentat në Kosovë Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) nga sot do të fillojë me lëshimin zyrtar të patentë-shoferëve me dizajn të ri.
Aeroporti i Shkupit pushon shqiptarët nga puna Përvoja e gjatë e punës dhe angazhimi profesional i shumë shqiptarëve të punësuar në Aeroportin e Shkupit nuk paraqet ar
Shqiptarët po pushohen nga puna në aeroportin e Shkupit Përvoja e gjatë e punës dhe angazhimi profesional i shumë shqiptarëve të punësuar në Aeroportin e Shkupit nuk paraqet ar
Lansohet projekti “patentë-shoferi mobil” Ministria e Punëve të Brendshme, përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH
Kosova 10 vjet shtet, njihet edhe nga një vend tjetër Barbadosi e ka njohur Kosovën shtet të pavarur. Lajmin e ka bërë të ditur, zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh mi
Paditet penalisht komandanti i Stacionit Policor në Vallandovë Prokuroria Themelore Publike- Gjevgjeli në policinë e Strumicës ngriti padi penale kundër Z.B.(52) nga fshati Rabrovo të
Takimet në Vjenë, mediat greke japin vlerësimet e tyre Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë, si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësue
Zbulohet autori i vrasjes së 20 dhjetorit në Shkup Kundër 28-vjeçarit O.A. nga Shkupi i cili është në arrati sot është ngritur kallëzim penal për vrasjen që ndodhi më 20 d
Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmj
Gjendet zgjidhja më e mirë, pranë flamurit kombëtar do të vendoset edhe i Kosovës Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flam
Mijëra vetura regjistrohen brena një muaji në Kosovë Ka arritur në 20 mijë numri i veturave të regjistruara pas vendimit për heqjen e gjobave të cilat ishin aplikuar para ma
Arrin në 95 numri i të vdekurve nga shpërthimi i një autobombe në Kabul Të paktën 95 persona kanë vdekur dhe 151 të tjerë janë plagosur në një atentat të përgatitur me një ambulancë bombë në K
Evropianët të shqetësuar, vijnë në Kosovë për Specialen Një delegacion i përbërë nga i dërguari i posaçëm për Evropën Juglindore, Turqinë dhe shtetet e EFTA-s në Ministrinë Gje
Osmani në Athinë në takim me Koxijasin dhe Katrugalosin Zëvendëskryeministri i angazhuar për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot do të qëndrojë për vizitë në Athinë. Është
Kryediplomati grek prezantoi qëndrimet helene në negociatat për emrin Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sipas mediave greke, gjatë seancës të Qeverisë, i ka njoftuar ministrat për qën
Osmani të martën në Athinë në takim me Koxijasin Zëvendëskryetari i Qeverisë i obliguar për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, të martën do të jetë për vizitë pune në Athi
Zv/ministrja e Punëve të Jashtme Arta Toçi jep dorëheqjen Të gjithë zv/ministrat e Aleancës për Shqiptaret sot dhe nesër do të tërhiqen nga postet e tyre. Zv/ministrja e Punëv