999 rezultate për

propozimin

E pazakontë, kësaj ministrje Rama ia bëri postin surprizë Qeveria e dytë e Ramës tashmë ka nisur nga puna mirëpo vlen për t’u theksuar se disa nga emrat e qeverisë të propozuara
Socialistët propozojnë Ramën kryeministër, por Ruçi e bën “president” Asambleja e PS-së sot ka zyrtarizuar emrin e Ramës për kryeministër. Por gjatë fjalës ai, bëri edhe një lapsus teks
Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e Kryeparlamentarit Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëven
Daçiç: Rusia mbështet propozimin rreth ndarjes së Kosovës Ideja e demarkacionit (ndarjes) në mes serbëve të Kosovës dhe shqiptarëve do të ishte një zgjidhje e qëndrueshme për kon
Zaev pranon propozimin e Ramës për emrin e ri të Maqedonisë? Agjencia e lajmeve ruse, “Sputnik” në një shkrim të sajin botuar në formatin serbisht të portalit, shkruan ditën e sotme
Qeveria miraton propozimin për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL Qeveria në largim e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Ministrisë se Punëve të Jashtme për anëtarësi
Rritja e çmimit të ujit të pijshëm në Tiranë, si do e votojë LSI propozimin e Veliajt? Demokratet ne Keshillin Bashkiak te Tiranes kundershtuan sot rritjen e tarifes per ujin e pijshem, duke akuzuar Veliajn
"Tërmeti" në LSI: Ikën Vasili, vjen Kryemadhi. Ja ndryshimet e mëdha (VIDEO) Petrit Vasili ka konfirmuar dorëheqjen nga drejtimi i LSI-së dhe propozimin e Monika Kryemadhit në krye të partisë.
Pacolli flet për propozimin e Agim Bahtirit për koalicion me VV-në Nënkryetari i AKR-së, njëherësh kreu i komunës së Mitrovicës veriore, Agim Bahtiri sot gjatë ditës i ka propozuar partis
Koreja e Jugut zgjedh kryeministrin e ri Parlamenti i Koresë së Jugut miratoi sot propozimin e presidentit, Moon Jae In, për të emëruar kryeministër Lee Nak Yon,
Basha sfidon publikisht Ramën: Ne pranojmë pa kushte propozimet e SHBA-ve, po ti? Kreu i opozitës Lulzim Basha i ka dërguar një letër publike kryeministrit Rama ku thekson se PD dhe partitë opozitare ka
PDK refuzon propozimin e LDK-së për demarkacionin Ideja e deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Adem Salihaj qe të bëhet ratifikimi i Marrëveshjes për Demarkacionin
Trumpi merr propozimin për të vrarë Kim Jong-un?! Presidenti i Shtetve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. ka marrë nga Këshilli i Sigurisë Kombëtare mundësitë për të
DETAJE/ Refuzoi propozimin për martesë, komshiu e masakron me thikë 34-vjeçaren Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës ku një 33-vjeçar ka plagosur me thikë komshien e tij. Pol
Hashim Thaçi dorëzohet, tërheq propozimin e tij për Ushtrinë e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një konference për medie për transformimin e FSK-së, ka thënë se i ka dërguar
Zajmina tregon propozimin në Maldive: Unaza ishte fshehur poshtë pecetës (FOTO LAJM) Nga ishujt Maldive, aty ku këngëtarja Zaimina Vasjari postoi një foto me unazë, gjithҫka mori një rrugë tjetër.
VMRO përgënjeshtron propozimin për uniformat e policisë VMRO-DPMNE-ja ka përgënjeshtruar deklaratën e Nevzat Bejtës, lidhur me deklaratën e tij në emisionin "Rruga drejt", ku t
Foto Strakosha largohet nga Olimpiakos, tani do të stërvit djalin te Lazio Foto Strakosha do të vazhdojë karrierën e tij si stërvitës portierësh në Itali duke mbyllur aventurën në akademinë e Oli
Mesazhi i Ermirës për “patriotët” maqedonas “Tvrdikoreni” që kanë dalë në protesta Mbas protestës së organizatës maqedonase “Tvrdokoreni”, ka reaguar edhe ish-deputetja e Bashkimit Demokratik për Integri
Armina dhe Shkëlzeni po martohen? Blogerja zbulon propozimin për martesë nga Shkëlzeni (FOTO LAJM) Armina Mevlani dhe djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzeni janë një ndër çiftet më të komentuara në showbizin shqi