999 rezultate për

prodhimi

Rusia ekspozon bombarduesin e ri supersonik (VIDEO) Një bombardues i ri Tupolev Tu-160 me rreze të gjatë, i pari që nga viti 1992, doli nga hangari pasi Rusia rifilloi prod
Rropën shqiptarët, dalin në shitje pronat e "VEFA-s" dhe "Kamberit" Ministria e Financave do të nxjerrë në ankand këtë të premte rreth 10 fabrika, linja prodhimi e magazina të ish firmave
Arsenal armësh e kokainë, kapet “i forti”i Shijakut Policia ka vënë në pranga një 34-vjeçar ditën e djeshme në Durrës. Policia bën me dije se i riu ishte shpallur në kë
Haradinaj ua fal borxhin 60 milionë euro bosave së kompanive të ujit Që 18 vite prodhuesit e ujit në Kosovë e mashtruan shtetin duke mos paguar asnjë cent për shfrytëzimin dhe shkarkimin e
Ndjekësit "gozhdojnë" Ramën: Na more më qafë, i vetmi biznes me rritje do jetë ai i çelësave (FOTO LAJM) Vendimi i qeverisë për të futur në TVSH edhe biznesin e vogël ka acaruar jo pak qytetarë në vend, të cilët i janë sulur
Ndalohet prodhimi i makinave me naftë në Kinë Pas Britanisë dhe Francës, edhe Kina planifikon të ndalojë prodhimin dhe shitjen e automjeteve me naftë. Zv.ministri kin
Armë, kapsolle e shkop bejsbolli, policia arreston të “fortët” e Burrelit (VIDEO) Policia ka nisur kontrolle të rrepta në të gjithë qytetin e Burrelit duke vënë në pranga disa shtetas. Një shtetas 2
Bie prodhimi në 'Trepçë', s'ka përkrahje nga qeveria Derisa “Trepça” në jug ka të punësuar 1400 punëtorë, minatorë dhe staf tjetër, ajo në veri ka 3 mijë punëtorë, të cilët
Policia “godet” në mesnatë, kapet drogë në vilën e vlonjatit Vijojnë kontrollet në kuadër të Planit Operacional Kombëtar për evidentimin dhe goditjen e rasteve të prodhimit, shitje
Irani po ndërton fabrikë për prodhimin e raketave në Siri Mediat izraelite janë duke raportuar se Irani është duke ndërtuar një fabrikë në veriperëndim të Sirisë për prodhimin e
Aksion në Durrës, policia sekuestron heroinë dhe armë në një banesë (VIDEO) Policia në Durrës ka sekuestruar një sasi heroine, fishekë luftarakë dhe armë të ftohtë pasi ka finalizuar operacionin
AUV: Në Maqedoni nuk ka vezë të kontaminuara nga Holanda Në Maqedoni nuk ka import të vezëve për konsum nga Holanda për të cilat Komisioni Evropian paralajmëroi se një pjesë e s
“Avullon” Fierza, KESH: Prodhimi në minimum Situata në kaskadën e Drinit mbetet kritike. Thatësira ka detyruar KESH që të ulë në minimum prodhimin duke plotësuar ve
Kriza energjetike, Mustafa takon ministrat dhe drejtorin e KEK-ut Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi sot një takim pune me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fer
Shkaqet e prodhimit të yndyrës në fytyrë Lëkura e yndyrosur është tipi më i vështirë i lëkurës, pasi jo vetëm që kërkon një kujdes specifik, por është edhe lloji
Armë e drogë në fshatin e Ilir Metës, arrestohet i riu (FOTO LAJM) Policia ka sekuestruar armë, municione dhe drogë në fshatin Çepan në Skrapar. Gjatë kontrollit në një banesë në këtë
Apple do të prodhojë sensorë për të matur nivelin e sheqerit në gjak? Kompania Apple në fshehtësi po prodhon sensorë, me të cilët do të përcjellë nivelin e sheqerit në gjak, në mënyrë që të
Luftoni këto infeksione me çaj majdanozi Infeksionet e traktit urinar janë shumë të përhapura tek njerëzit. Ato përgjithësisht trajtohen me antibiotikë, por anti
Drogë dhe fishekë në banesë, arrestohet 24-vjeçari nga Belshi Policia ka sekuestruar 21 kg lëndë narkotike, 39 copë fishëkë dhe një aparat celular. Burime zyrtare nga policia bë
Maramendëse, në 10 vite u prodhuan 7 miliardë smartphone Nga viti 2007, vit kur u hodh nw treg iPhone i parë, janë prodhuar 7.1 miliardë smartphone. Për të prodhuar këtë numër t