999 rezultate për

procesi

Në 10 janar përfundon gjithçka dhe nis një epokë e re Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës për cësthjen e emrit të Maqedonisë mund të finalizohet më herët nga afati i paralajmër
Marrëveshja e Prespës mund të finalizohet më shpejt se parashikimet Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës të Maqedonisë mund të finalizohet më herët nga afati i paralajmëruar nga autoritetet.
Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nëse vuan nga disleksia A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Zaev: Kosova të mësojë nga unë sesi bëhen marrëveshjet Procesi i Prespës mund të jetë një shembull i zgjidhjes së mosmarrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës, tha kryeminis
Ruskovska: Presim që të hyjë në fuqi Ligji për amnisti, procesi për 27 prillin vazhdon Prokurorja Villma Ruskovska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit është prononcuar në lidhje me votimin e Ligjit për am
INTERVISTA/ Haradinaj: Ushtria ishte procesi i disa viteve, retorika për kufijtë është e rrezikshme Parlamenti i Kosovës të premten ka miratuar Ligjet që parashohin transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në
"What the f*ck", Rama tregon pse shpërtheu në mbledhjen e përbashkët Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë fjalimit të tij në mbledhjen e përbashkët të qeverive shqiptare ka sulmuar me f
Gjiknuri tregon si do të rrënohen shtëpitë në Astir Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, foli për Unazën e
Prokurori Trenova shpërthen ndaj atyre që e shkarkuan: Janë të paaftë Komisioni i Posaçëm i Apelimi ka lënë në fuqi vendimin e shkarkimit të prokurorit të Apelit të Tiranës, Gentian Trenova.
Basha tregon kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi me me përfaqësues të Partisë Konservatore britanike, deklaroi se PD ka mi
Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
Zv.kryeministri paralajmëron BE-në: Liberalizoni vizat përndryshe kështu reagojmë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka folur rreth procesit të li
Nevina flet hapur: Kam pasur propozime të ekzagjeruara, nuk i kam pranuar Moderatorja e njohur e ekranit Nevina Shtylla ka qenë e ftuara e sotme në emisionin e pasdites në Top Channel, “Ftesë në
Kërcënohet me vdekje Agim Bahitiri Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka arritur sot në adresë të tij.
Sot zhvillohet konkursi për polic, 2 700 aplikantë për 150 vende Sot, 2700 aplikantë do t’i nënshtrohen konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.
Ky është lajmi më i keq për Maqedoninë këto 30 vjet Nga Ervin Shkulaku Edhe pse këtë muaj Maqedonia ishte në qendër të Bashkimit Evropian, SHBA-e sërish referendu
Thaçi paralajmëron skenar ogurzi për vizat, a po tregohet e padrejtë BE? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,
Zëvendësoi tërë bujë Marinën, Fjoralba largohet nga Procesi Sportiv Në sezonin që lamë pas Fjoralba Ponari prezantoi përkrah Edi Manushit në “Procesin Sportiv”. Vetëm një ditë më parë u
Maqedonia nis betejën e reformave me 40 persona Tre ditë para referendumit, do të nis procesi i Skriningit i cili paraqet një nga gjashtë proceset të cilat duhet të kry
UEFA takim me Skënderbeun për të shmangur CAS-in Para se Skënderbeu të shkojë në CAS, çështja e turkimeve do të ketë një tjetër ndalesë. Është parashikuar që në fillim t