999 rezultate për

presioni

"Mbyllesha në shtëpi", moderatorja rrëfehet për depresionin e kaluar Depresioni pas lindjes duket se është i pashmangshëm për shumicën e nënave të reja dhe këtë pohoi edhe moderatorja e njo
Nga se vjen depresioni pas lindjes istemi imunitar mund të fshihet pas depresionit post partum që prek të paktën 15 % të grave. Duket se një skuqje e disa
Si të shërohemi nga depresioni Depresioni është një gjendje psikike e individit, që shfaqet me ndryshime negative dhe me një ndjenjë të frikës, shqetës
Shqiptarët të dominuar nga ankthi dhe depresioni Ankthi dhe depresioni janë gjithmonë e më shumë të pranishëm në jetën tonë. Sipas një ankete të zhvilluar në vitin 2018
Shaqiri largon presionin: Do mbajmë kreun deri në fund të sezonit Liverpooli ka ulur ritmin e rezultatve pozitive teksa ka barazuar dy ndeshjet e fundit ndaj Leicester dhe West Ham, ku
Allegri largon presionin: Mandzukic titullar, debuton dhe Caceres Juventusi do të luajë të shtunën mbrëma ndaj Parmës në në shtëpi. Bardhezinjtë vijnë të trishtuar në këtë përballje
Shqiptarët në depesion, 60-70% e të rriturve kanë simptoma të theksuara Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq
Shqipëria në depresion, sa përqind e të rriturve kanë përjetuar sëmundjen? Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq
Nga Lori Hoxha te Brad Pitt, VIP-at që pranuan problemet me shëndetin mendor Nuk është e lehtë të flitet për problemet e shëndetit mendor. Dhe ka disa arsye për këtë. Disa njerëz nuk duan të marrin
Haradinaj i reagon SBASHK: Presioni juaj po rrezikon zgjidhjen Raportet e Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK’ut janë ashpërsuar edhe më shumë pas paralajmërimeve se greva do të vazhdojë e
Shaqiri flet për super sfidën ndaj City-t: Ata duan të na mposhtin, por ne jemi më lartë Xherdan Shaqiri nuk është i sigurt nëse do të startojë sonte nga fillimi në ndeshjen kundër Manchester Cityt. “Presio
Shehi: Shohim përpara, kthejmë dhimbjen në force Intervista e trajnerit të Skënderbeut, Orges Shehi, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pasi skuadra korça
Mban larg kancerin dhe depresionin, mos e ndani këtë erëz nga tavolina Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Pas betejave me alkoolin, drogën e depresionin, Tyson Fury përlot me mesazhin e tij (VIDEO) Tyson Fury na ka treguar që është një person shumë i fortë dhe jo vetëm fizikisht por edhe mendërisht. Kujtojmë që a
Juventus me forca të plota në “San Siro” Skuadra e Juventusit do të ketë një përballje të rëndësishme në transfertën ndaj Milanit këtë të dielë duke filluar nga
Nuk duroi dot presionin, një nga konkurentët e Hell's Kitchen pret damarët Një ngjarje e rëndë thuhet të ketë ndodhur gjatë emisionit “Hell’s Kitchen”. Një prej konkurrentëve nuk ka mundur dot të
Pse shtatzania sot është më e vështirë se shumë kohë më parë? Depresioni në shtatzëni po bëhet një fenomen në rritje. Shtatzënia është një periudhë shumë delikate,të cilën shumë gra
Presioni mbi mjekët, marrin gjoba për të kapur normën e check up-it Ministria e Shëndetësisë nisi katër vjet më parë aplikimin e check up-it për moshat 35 deri në 70 vjeç. Programi u debat
Nëse vuani nga depresioni, kjo është mënyra për të menduar pozitivisht Shpeshherë kur jemi të mërzitur ndodh që dikush të na këshillojë të emndojmë pozitivisht. Po sipas studimit të fundit
Dieta mesdhetare parandalon depresionin Ushqimi me një diete mesdhetare mund të ndihmojë në parandalimin e depresionit, sipas një studimi të ri. Një dietë me