999 rezultate për

prekura

Holanda ndihmë mjekësore prej 500 mijë eurosh në Maqedoni Mbretëria e Holandës do të dhurojë ndihmë mjekësore me vlerë prej 500.000 euro, e cila pritet të arrijë në Shkup gjatë
Polonia e mbyll me fitore, në fazën tjetër përballet me shqiptarët e Zvicrës (VIDEO) Polonia nuk gabon as në ndeshjen e fundit. Skuadra e yllit Levandovski ka fituar minimalisht 1-0, teksa golin sërish nuk
Tahiri inspekton masat në zonën e prekur nga përmbytjet në Babrru të Tiranës Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile, Shemsi Pre
Tirana barazon me Teutën Tirana ka barazuar me rezultatin e bardhë 0:0 me Teutën. Të dyja ekipet kanë zhvilluar një ndeshje të vrullshme në "N
SHBA jep 750 mijë dollarë ndihma për të përmbyturit Ambasada e SHBA-së në vendin tonë, me anë të një reagimi në Facebook i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së qeverisë
Përmbytjet, Serbia 50 mijë euro ndihmë Shqipërisë e Maqedonisë Përmbytjet në jug të Shqipërisë kanë zgjuar ndjenjat solidare edhe tek fqinji ynë jo shumë miqësor, Serbia. Në mbledhjen
Përmbytjet, Rama: Regjistër ndihmash me të gjitha familjet e prekura Plani i solidaritetit i bërë publik dje ka filluar të japë rezultate me qëllim rimëkëmbjen e zonave të përmbytura në ven
Fondacioni Vodafone Albania ndihmon familjet e prekura nga përmbytjet Në kushtet e një emergjence humanitare të shkaktuar nga përmbytjet e diteve të fundit në jug të Shqipërisë, kompania Vod
Femrat më të prekurat nga depresioni dimëror Stina e dimrit është dhe periudha ku femnrat duket se janë më të ndikuara nga faktorët e jashtëm klimaterikë. Duke fill
Apple zëvendëson falas bateritë difektoze të iPhone 5 Apple ka nisur një program për zëvendësimin falas të baterive difektoze në disa iPhone 5. “Apple ka vënë re se një përqi
Jahjaga bën vrap në maratonë (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë pjesë sot në gjysmë-maratonën ndërkombëtare "Prishtina 2014". Jahjaga
Chelsea merr kreun e Premier League-s (VIDEO) Chelsea merr përkohësisht vendin e parë në Premier League pas fitores në javën e 21 në transfertën e Hull City. Skuadra
Kurimi i Morthi-t në mënyrë natyrale I ftohti i stinës së dimrit tek shumica e njerëzve sjell shumë probleme shëndetësore, por edhe probleme estetike të leku
Gazsjellësi TAP, nis procesin për blerjen e truallit TAP nis aktivitetin e vlerësimit dhe blerjes së tokave (LEA) për të gjithë gjurmën prej 870 km ku parashikohet të kalojë
Anëtarët e KZAZ-ve, KQZ miraton kërkesën e LSI Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim për t`u caktuar si parti e cila k
LDK më e prekura nga vrasjet politike të pasluftës Lidhja Demokratike e Kosovës është subjekti politik më i prekur sa i përket vrasjeve politike të pasluftës në Kosovë. Kr
Obama në rajonet e prekura nga stuhia Sandy Presidenti amerikan Barack Obama ka kërkuar nga zyrtarët e emergjencës që të shkurtojnë procedurat qeveritare dhe të pun
Femrat që flenë pak më të prekura nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit mund të shkaktohet edhe nga orët e pakta të gjumit. Sipas një studimi të kryer nga studiuesit amerikanë
Super Ferrari në ankand për familjet e prekura nga tërmeti (VIDEO) Shtëpia e Maranello-s ka vendosur të nxjerrë në ankand njërën prej makinave Ferrari më të bukur dhe disa sende të tjera
I ftohti në Europë deri në fund të muajit I ftohti që ka mbërthyer Europën do të zgjasë deri në fund të muajit shkurt. Lajmi bëhet i ditur nga sinoptikanët të cil