999 rezultate për

prekura

3 persona në gjendje të rëndë për shkak të fruthit në Kosovë Që nga qershori në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë paraqitur mbi 150 raste të prekura
Çitaku flet nëse ka familje shqiptarë të prekura nga uragani "Harvey" Qindra familje shqiptare jetojnë në zonat e prekura nga uragani ‘Harvey’ në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Ambasador
Skandali i vezëve me lëndë toksike përfshin Gjermaninë Në fillim dyshohej se vezët e infektuara vinin nga Holanda dhe Belgjika, por tani problemi përfshin edhe Gjermaninë. Në
Skandali i vezëve përfshin Gjermaninë Në fillim dyshohej se vezët e infektuara vinin nga Holanda dhe Belgjika, por tani problemi përfshin edhe Gjermaninë. Në
Bashkia e Tiranës dëmshpërblen familjet e prekura nga fatkeqësitë Një nga vendimet pozitive të mbledhjes së këshillit Bashkiak, i cili do të mblidhet këtë të mërkurë, është dhënia e ndih
STUDIMI/ Femrat e gjata janë më të prekura nga kanceri Një studim i fundit shpjegon një lidhje mes gjatësisë së femrave dhe rrezikshmërisë ndaj kancerit. Edhe pse ende nuk
"Të kapësh momentin", fotografitë e mahnitshme të paprekura nga fotoshopi (FOTO LAJM) Sekreti kryesor i një fotografie të mrekullueshme është aftësia për të kapur një moment të mirë, ku shihet diçka që të t
16 foto mahnitëse të paprekura nga photoshop-i (FOTO LAJM) Planeti ynë është një vend me të vërtetë spektakolar dhe i ndërtuar bukur, mbushur me mrekulli natyrore mahnitëse. Ne
Fotografitë më spektakolare të paprekura nga fotoshopi (FOTO LAJM) Natyra dhe qeniet njerëzore janë artistë të mëdhenj që kur bashkojnë forcat mund të prodhojnë kryevepra të pa para ndonj
Brenda botës sekrete të Kalorësve Tempullarë (FOTO LAJM) Këto fotografi tregojnë shpellat e famshme mbi 700 vjeçare në Shropshire të Britanisë së Madhe. Aty janë fshehur diku
ALARMI / Rikthehet gripi i shpendëve, ja tre vendet e prekura Mediet ndërombëtare kanë dhënë alarmin e rikthimit të gripit të shpendëve pasi janë shfaqur disa raste në tre shtete të
Lezhë/ Shpërndahen 13 ton ndihma për familjet e prekura nga i ftohti Vazhdon shpërndarja e ndihmave nga Ministria e Brendshme në zonat veriore që gjenden të bllokuara. Sot në Lezhë janë
Gripi i shpendëve, Shqipëria ndalon importin nga vendet e prekura Ministria e Bujqësisë njoftoi sot se është rikthyer në Evropë gripi i shpendëve dhe se Shqipëria është e rrezikuar nga k
Dermatoza nodulare bën "kërdinë" në Shkodër, mbi 200 lopë të prekura 200 krere gjedhe jane prekur nga semundja e dermatozes nodulare ne Qarkun e Shkodres, ku nga keto 40 prej tyre kane ngor
Përhapet sëmundja e gjedhit në Lushnje, një ekip veterinerësh nga Tirana nis vaksinimin Një ekip i Ministrisë së Bujqësisë, ishte sot në rrethin e Lushnjës, ku pa nga afër situatën e gjedhëve të prekur nga së
Indeksi global i terrorizmit: Turqia e Franca më të prekurat Numri i përgjithshëm i vdekjeve të shkaktuara nga terrorizmi është ulur me 10 për qind në vitin 2015, duke përmbysur një
Moti i keq/ OSHEE: Ja kush janë zonat e prekura nga defektet Shtabi Qëndror vazhdon me planin e gadishmerise, per të garantuar furnizim të pa ndërprerë me energji elektrike të konsu
Instituti i Gjeofizikës: Tërmetet kanë fundosur 20 cm tokën në zonat e prekura Instituti i Gjeofizikes ka treguar se fundmi se sa është fundosur toka në Italinë qendrore, pas tërmetit me magnitudë 6.
Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Itali/ 50 milionë euro për emergjencat Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend për tërmetin shkatërrues që goditi Italinë Qendrore një
Taylor Swift 1milion dollarë drejt familjeve të prekura nga përmbytjet në Luiziana Artistja amerikane Taylor Swift ka dhuruar 1 milion dollarë për rehabilitimin e zonës së Luizianës pasi shirat e rrëmb