999 rezultate për

prekur

Brenda botës sekrete të Kalorësve Tempullarë (FOTO LAJM) Këto fotografi tregojnë shpellat e famshme mbi 700 vjeçare në Shropshire të Britanisë së Madhe. Aty janë fshehur diku
Kosova shënon rekord për tuberkulozin, prijnë Prishtina dhe Besjana Të paktën 700 persona në Kosovë janë të prekur nga tuberkulozi, duke e bërë vendin më të prekur nga kjo sëmundje në mesi
Bie interneti në të gjithë botën Amazon ka treguar në një deklaratë se shërbimi i saj “cloud” është prekur nga një dështim i pjesshëm në platformën për h
Vdes nga meningjiti një vogëlushe shqiptare në Itali, nis hetimi për mjekët Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një fëmijë vetëm 3 vjeç e gjysëm ka humbur jetën në spitalin Civil të Brescia
ALARMI / Rikthehet gripi i shpendëve, ja tre vendet e prekura Mediet ndërombëtare kanë dhënë alarmin e rikthimit të gripit të shpendëve pasi janë shfaqur disa raste në tre shtete të
Ja veprimi i veçantë i Berlusconit për të ndihmuar të prekurit nga tërmetet në Itali Silvio Berlusconi ka nxjerrë në ankand, në internet, një drekë më atë të ardhurat e të cilës do t’i shkojnë të prekurve
Ja çfarë bën mbrëmë lushnjarët duke prekur zemrat e protestuesve të Zharrëzëz (VIDEO) Disa banorë të fshatit Zharrëz në Fier janë duke marshuar në këmbë për në Tiranë duke kërkuar nga qeveria që të ndalojë
Zbuloni sëmundjen Alzhajmer me anë të gjalpit të kikirikut Alcajmer është një sëmundje progresive që përkeqësohet vit pas viti. Simptomat kryesore të saj janë humbje humori, humbj
Lezhë/ Shpërndahen 13 ton ndihma për familjet e prekura nga i ftohti Vazhdon shpërndarja e ndihmave nga Ministria e Brendshme në zonat veriore që gjenden të bllokuara. Sot në Lezhë janë
Shqiptarët kanë turp ta pranojnë nëse janë prekur nga HIV/AIDS Shqiptarët kanë ende turp nëse konstatojnë se janë prekur nga HIV/AIDS. Në Institutin e Shëndetit Publik janë konstatuar
Bushati: Rasti Haradinaj ka prekur palcën e Kosovës, normalizimi kërkon mëndjemprehtësi Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka komentuar në lidhje me arrestimin e Haradinaj. Sipas tij, arrestimi i ish-kryemin
Konsumoni patate! Ulni ndjeshëm rrezikun për kancer të stomakut Një studim i fundit i kryer nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti Zhejiang në Kinë zbuluan se konsumimi i lulelak
Epidemia e gripit arrin majat, 19 mijë të prekur në të gjithë vendin Më herët u raportua për 16 mijë persona të prekur nga gripi, por me kalimin e orëve, raportohet se është shtuar edhe më
Shifra alarmante të të prekurve nga gripi, shtohen mjekët në juglindje Për shkak të situatës së rënduar të gripit, një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Arsimit njoftuan mbyllje
ALARMI I ISHP/ Një virus i ri gripi po bën kërdinë në Shqipëri, 16 mijë të prekur Tashmë është e konfirmuar në mënyrë zyrtare se 16 mijë është numri i personave të prekur nga gripi vetëm në javën e fund
Rëndohet situata me gripin, mbi 18 mijë të prekur në gjithë vendin Një ditë më parë u urdherua mbyllja e çerdheve, kopshteve e shkollave dhe u apelua që qytetarët të bëjnë vaksinat. Te
Kamerat e iPhone 7 Plus me defekte Kamerat e prapme e dyfishtë e iPhone 7 Plus janë një opsion tepër i preferuar e konkurues, por raportime të reja pohojnë
E DHIMBSHME/ Videoja që ka prekur të gjithë njerëzit, fëmijët nuk qajnë më në Aleppo (VIDEO) Një video shokuese nga ngjarjet e rënda në Aleppo po qarkullon nëpër rrjetet sociale. Fëmijët atje janë të shokuar aq
Përdhunimi/ Nga burgu djali i lutet vajzës: Trego të vërtetën, nuk të kam prekur me dorë Mentor Hoxhallari, 26 vjeç, i akuzuar për veprën penale “Marrëdhënie me të mitura të moshës 14-18 vjeç” pretendon pafajë
Sulmohet masivisht "Yahoo", kontrolloni adresat tuaja! Kompania "Yahoo" ka njoftuar se një tjetër sulm kibernetik ka ndodhur në këtë kompani, por më i madh se ai i rreth tre v