999 rezultate për

pranimit

UP publikon datat e provimeve të pranimit për vitin e ri akademik (FOTO) Universiteti i Prishtinës "Hasan Prishtina" njofton se, menaxhmenti i UP-së ka hartuar orarin për organizimin e provimev
Kolegjet turke shpallin listën e fituesve të Provimit të Pranimit (LISTA) Kolegjet turke në Shqipëri kanë shpallur listën e fituesve të Provimit të Pranimit për klasat e 8-ta dhe të 9-ta. P
Univesiteti Epoka shpall fituesit e Provimit të Pranimit Univesiteti Epoka ka shpallur listën e fituesve të Provimit të Pranimit për vitin akademik 2015-2016, të organizuar me
Ja kur do të bëhet Kosova anëtare e UEFA-s Federata e Futbollit e Kosovës është ndër federatat e para në Kosovë që ka nisur iniciativën për anëtarësim në UEFA e FI
Degët me konkurs, zbardhen pikët minimale dhe maksimale Zbardhen pikët mini male dhe maksimale për programet e studimit me konkurs për vitin akademik 2014-2015. Përmes tyre, ka
Ulen kuotat e pranimit për në universitet, rriten tarifat Në vitin akademik 2014-2015, universitetet në të gjithë vendin do të pranojnë 11.268 studentë më pak, kjo nëse krahasimi
Kuotat e pranimit në universitete dalin nesër Kuotat e pranimit në universitet do të miratohen ditën e premte. Sipas zv/ministres së Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj,
Shkolla e Policisë, femrat merren sërish në testim Në datat 2 dhe 3 maj 2014, nisur nga kërkesa e akteve ligjore, ku 50 % e kandidatëve që pranohen në Polici duhet të jenë
Jacobson diskuton për pranimin e diplomave të Mitrovicës së veriut Ambasadorja e SHBA-ve në Prishtinë Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot zyrën për Çështje të Komuniteteve ku ka biseduar
Universiteti Epoka shpall rezultatet e provimit të pranimit (LISTA) Universiteti Epoka, shpalli sot listën e fituesve të provimit të pranimit për vitin akademik 2014-2015, i cili u mbajt t
"Januzaj bëri zgjedhjen e duhur" Vendimi i Adnan Januzajt është i drejtë. Kështu është shprehur për "Expres" trajneri i Përfaqësueses së Kosovës Albert B
Universiteti Epoka ofron 30 bursa për më të mirët e provimit të pranimit Për të 8-tin vit rradhazi Universiteti EPOKA organizon Provimin e Pranimit, i cili do të zhvillohet ditën e mërkurë datë
Organizata OECD shtyn procesin e pranimit të Rusisë Ndëshkimi i Rusisë për intervenimin ushtarak në Krime përveç sanksioneve të Bashkimit Evropian, vjen edhe nga organizata
Statusi kandidat, Kukan mirëpret vendimin për Shqipërinë Eduard Kukan, deputeti i Parlamentit Evropian dhe kryetari i Delegacionit për Shqipërinë, Bosnjë Hercegovinën, Serbinë,
Provimi i pabarazisë! Universiteti i Prishtinës gjithnjë e më shumë po bëhet Universitet i numrave e jo i dijës. Trendi i njëjtë po vazhdon dh
MPB takim mbi riintegrimin e personave të riatdhesuar Zyrtarë të lartë të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë pritur në takim zyrtarë të lartë të Ministrisë së Brendshme t
Universiteti Epoka shpall rezultatet e provimit të pranimit Universiteti Epoka publikon listën e fituesve të provimit të pranimit të Pranimit të Pranimit, i cili u zhvillua në 13 q
Privatizimi i PTK-së, shtyhet afati i pranimit të ofertave Konkursi për kompanitë që janë të interesuar t’i dorëzojnë ofertat për privatizimin e Postës dhe Telekomit të Kosovës ës
Shpallen rezultatet e provimeve të pranimit në UP Publikimi i rezultateve të provimeve pranuese në Universitetin e Prishtinës (UP), të premten, edhe në faqen elektronike
Nis sot shqyrtimi i akuzës së Maqedonisë kundër Greqisë Në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, sot fillon shqyrtimi kryesor në kontestin ndërmjet Shkupit e Athinës, p