999 rezultate për

prandelli

Pirlo e Motta, dy "Asat" e Italisë Trajneri i PSG, italiani Carlo Ancelotti beson se Italia e Cesare Prandellit do të ketë një kombinim ideal në mesfushë,
Prandelli me dhembje koke, dëmtohet edhe Balotelli Tjetër problem për trajnerin e Kombëtares italiane, Cesare Prandelli vetëm 4 ditë para nisjes së Euro 2012. Pas dëmtimit
Italia në telashe, dëmtohet Barzagli Katër ditë nga nisja e kampionatit europian të futbollit dhe gjashtë ditë nga debutimi i Italisw kundër Spanjës, për tek
Italia, "provë" përballë Rusisë Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, bëri të ditur në një konferencë për shtyp formacionin me të cilin “axurrët” do të
Shokon Prandelli: Mund të kthehemi në shtëpi Sot në mbërmje në Zyrih, Italia e Cesare Prandelli do të laujë një ndeshje miqësore përballë Rusisë sl Dick Advocaat në
Euro 2012, Prandelli: 100% besim te Mario Besim absolut te Mario Balotelli: Cesare Prandelli ka folur në konferencën për shtyp rreth grumbullimit të Italisë në vi
EURO 2012, Prandelli: Do tentojmë fitoren Trajneri i kombëtares italiane Çezare Prandelli ka shprehur ambicien e tij për Euro 2012 duke u shprehur se skuadra e ti
Pro dhe Kundër futbollistëve gay Të deklarosh faktin që je homoseksual në futboll mund të jetë një problem. Për këtë është i bindur kapiteni i Udineses,
Prandelli në mbrojtje të gay-ve Trajneri i kombetarës italiane Cezare Prandelli është shprehur se Homofobia është racizëm duke kërkuar respektimin e per
Kontratë 3-vjeçare Inter-Prandelli? Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka vendosur të mos e vazhdojë kontratën e trajnerit Andrea Stramaccioni për sezon
Del Piero dhe Totti, mundësi për në Kombëtare Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, u shpreh se Alex Del Piero dhe Francescko Totti kanë mundësi që të rikthehen në ko
Surprizon Cassano, shumë pranë Euro 2012 Italia që përgatitet për Europianin e ardhshëm në Poloni dhe Ukrainë është ende një skuadër në ndërtim, pasi ka shumë mu
Italia i beson dyshes Giovinco-Matri E gjithë Italia sportive është e përçarë nga debati që nuk kërkon të reshtë mes Milanit dhe Juventusit, por trajneri Ces
Prandelli: Milan-Juve, jo vendimtare për titull Trajneri i Kombëtares italiane të futbollit, Cesare Prandelli, thotë se ndeshja derbi e kësaj fundjave në Seria A mes Mi
Italia, Di Natale rikthehet në Kombëtare Antonio Di Natale, sulmuesi i Udinese, do të grumbullohet sërish me kombëtaren italiane të futbollit për një miqësore nd
Mosha lë jashtë kombëtares Di Natalen Tranjeri i kombëtares italiane të futbollit, Cesare Prandelli, ka shpjeguar para mediave arsyen pse ka lënë jashtë ekipi
Italia nuk është Barcelona Cesare Prandelli ka deklaruar se kombëtarja që ai udhëheq nuk është si Barcelona. Kjo deklaratë e tij vjen pas fitores m
Prandelli: Kush gabon, paguan Ne nje konference per shtyp Cesare Prandelli, tranjeri i kombetares se Italise ka folur per grumbullimin e lojtareve per
Prandelli pas Boterorit merr drejtimin e Italise Trajneri i Fiorentinës, Cesare Prandelli, do të marrë timonin e kombëtares së Italisë n&eu
Prandelli konfirmohet si trajner i ardhshem i Italise Presidenti i federatës italiane të futbollit, Gianluca Abete, ka konfirmuar se trajneri i Firoentinës, Ce