999 rezultate për

portugali

Zbulohet arsyeja pse Ronaldo nuk luan për Portugalinë në Ligën e Kombeve Raportohet se mungesa e Cristiano Ronaldos në ekipin kombëtar të Portugalisë që prej Kupës së Botës në Rusi lidhet direk
Kryeministri i Portugalisë i del në mbrojtje Ronaldos Kryeministri i Portugalisë, Antonio Costa i ka dalë në mbrojtje yllit Cristiano Ronaldo. Ronaldo është akuzuar për përdh
Ronaldo braktis kombëtaren e Portugalisë Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo me shumë mundësi nuk do të luajë me Argjentinën në ndeshjet e Nations League. Sipas
Gjendet në fund të oqeanit anija 400 vjeçare, zbulimi më i madh i dekadave të fundit (FOTO LAJM) Arkeologët kanë gjetur mbetjet e një anijeje në brigjet e Portugalisë duke theksuar se ky është zbulimi më i rëndësishëm
Qëndroi në tribunë ndaj Portugalisë, Balotelli peshon 100 kilogram Gazeta franceze “L’Equipe” raporton se sulmuesi italian Mario Balotelli ka arritur peshën 100 kilogramë, gjë që është vë
Portugalia fiton minimalisht ndaj Italisë (VIDEO) Portugalia mposhti Italinë sot në "Estadio da Luz" me rezultatin minimal 1-0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi
Portugalia kalon në avantazh ndaj Italisë (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në "Estadio da Luz". Autori i golit është sulmuesi i talentuar, Andre
Formacionet zyrtare: Portugali - Itali Portugalia dhe Italia do të sfidojnë njëra-tjetrën sonte në "Estadio da Luz", ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.
Ronaldo braktis Portugalinë? Ky është mesazhi prekës i tij Cristiano Ronaldo nuk ishte i pranishëm ditën e djeshme në skuadrën e Portugalisë e cila u përball me nënkampionët e Bot
Paqe mes Portugalisë dhe Kroacisë, Holanda fiton me përmbysje Portugali dhe Kroaci kanë barazuar me shifrat 1-1 në takimin miqësor të zhvilluar mbrëmjen e sotme në “Estadio Algarve”.
E dashura e Vardyt çmend Portugalinë me format e saj (FOTO LAJM) Bashkëshortja e futbollistit Jamie Vardy, Rebekah Vardy është duke kaluar disa ditë pushimi në Portugali, aty ku po tërh
Ronaldo refuzon ftesën e Portugalisë për këtë arsye Sipas raportimeve në mediat italiane thuhet se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjet që kombëtarja e t
Lojtari më i Mirë i Vitit? Messi mbetet jashtë UEFA e ka bërë publike listën me tre kandidatë për çmimin e madhë Lojtari më i Mirë i Vitit i UEFA-s për sezonin që lamë
Goli i sezonit, UEFA publikon kandidaturat (VIDEO) Qeveria Europiane e Futbollit tashmë ka bërë syrtare kanditadurat që luftojnë për çmimin “Goli i sezonit”. Kështu kj
Tmerr në Portugali, thyhet rekordi, ja sa shënoi termometri Lisbona theu rekordin e temperaturave të nxehta, ndërsa vala e pandërprerë e nxehtësisë vijon të jetë në Portugali dhe S
Oligarkët kinezë po blenë Portugalinë Kur ishte trojka ajo që përcaktonte fatet e Portugalisë, Kina bleu masivisht sipërmarrje portugeze. Tani ajo do të blejë
Iker Casillas zbulon se ku do e mbyll karrierën Portieri spanjoll, Iker Casillas po përgatitet për sezonin e ri me Porton, që do të jetë i katërti në Portugali. Ai do t
Legjenda e Chelseas shijon pushimet në plazhet e Portugalisë (FOTO LAJM) Ish-lojtari i Chelseas, John Terry ndodhet me pushime në plazhet e Portugalisë së bashku me familjen e tij. Ai është
Portugalia U-19 shpallet kampione e Europës , mposht në finale Italinë (VIDEO) Portugalia mposhti Italinë në finalen e Europianit të 19-vjeçarë të zhvilluar në Sianajoki të Finlandës. Koha e rregu
Zjarret më të frikshme këtë shekull, si u dogj edhe Portugalia me Rusinë Zjarri në periferi të bregdetit lindor të Athinës, që deri tani ka marrë 84 jetë, është ndër më shkatërrimtarët në Evrop