999 rezultate për

petrit

SHËNIM/ Meta "blindon" partinë, LSI bëhet gati për opozitë Nga Albeu.com Opozita është një përiudhë e vështirë për partitë politike, pasi përveç të mirave që të jep pushte
Petrit Vasili dorëhiqet nga drejtimi i LSI-së LSI sapo ka zhvilluar një mbledhje kryesie. Kryetari i saj Petrit Vasili ka deklaruar dorëheqjen nga kryesia e LSI.
Bllokohet qendra e votimit në Tiranë: Militanti i LSI fotografoi votën Kandidatja e Partisë Demokratike në Tiranë, Besa Petriti ka bllokuar qendrën e votimit në njësinë nr. 5. Sipas saj n
Petrit Vasili zbulon prapaskenat e 17 majit: Rama me telefonoi 6 herë, por nuk ia hapa Kreu i LSI Petrit Vasili i ftuar ne emisionin e Sokol Balles, “Top Story”, ka sqaruar edhe deklaratat qe jane dhene ne 1
“Kujdes nga LSI-ja”, Rama injoron keq Petrit Vasilin (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video ku thumbon PD. Në video shihet një fëmijë i vogël i cili valvit f
Petrit Saraçini, këshilltar i veçantë në Ministrinë e Kulturës Aktivisti Petrit Saraçini, ka bërë të ditur se do të ketë një rol të ri. Ai do të angazhohet si këshilltar i veçantë në
Meta dhe Vasili dërgojnë mesazhe të forta për Ramën e Bashën nga Shkodra Rriten tonet kunder qeverise, kryeministrit Rama dhe kreut te opozites Lulzim Basha prej LSI-se. Kreu i kesaj partie Pet
Milo braktis Ramën, nënshkruan marrëveshje me LSI (VIDEO) Paskal Milo dhe Petrit Vasili kanë arritur marrëveshjen e parë politike mes tyre. Duke refuzuar ftesën e Ramës për t
Kryeministria “pushtohet” nga demokratët, Rama: Mbahuni burra! Ndërkohë që në sheshin para Kryeministrisë ka nisur protesta e opozitës ku qindra e mijëra protestues kërkojnë largimin
Petrit Vasili zgjidhet kryetar, Kryemadhi zëvendëskryetare Nga Konventa e LSI-së u konfirmua që Petrit Vasili u zgjodh kryetar i kësaj force politike. Nga ana tjetër zëvendëskryet
Meta sfidon Ramën: T'a bëjmë Petrit Vasilin kryeministër Ilir Meta, kreu I LSI-së në ikje gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar, ka prezantuar kryetarin e ri të LSI-së,
Ilir Meta dorëhiqet nga drejtimi i LSI-së Ilir Meta, Presidenti më i ri i Shqipërisë i votuar dje me 85 vota pro, ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka theksua
Zgjedhja e Presidentit, ja çfarë thotë Petrit Vasili (FOTO LAJM) Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili bashkë me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, janë dy kandaturat e shpallura për Preside
Petrit Vasili zbulon detaje: Ja çfarë ndodhi në darkën e peshkut mes Ramës dhe Metës Ministri i Drejtësisë dhe numri dy i LSI-së, Petrit Vasili, i cili ishte ne krahë te Ilir Metes ne darken e peshkut me E
Impianti i mbetjeve në Fier, LSI shprehet kundër ndërtimit Banorët e Fierit prej disa kohësh gjenden në protesta kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve urbane. Mësohet se n
Akuzohej për shkelje të rënda, shkarkohet drejtori i Policisë së Burgjeve Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto,
LSI shton numrin e deputetëve, Petrit Gjoni merr mandatin nga KQZ në Lezhë KQZ-ja i ka dhënë sot mandatin e deputetit Petrit Gjonit nga radhët e LSI me 7 vota pro. Gjoni i LSI zë vendin e mbet
EMRI/ Gjyqtari i Apelit në Vlorë mori 47 mijë USD nga Balili Gjatë hetimeve për pasurinë dhe aktivitetet e fisit të Klement Balilit ka dalë në dritë emri i një gjyqtari të Apelit në
LSI ultimatum ministrave dhe deputetëve: Mos thoni më Meta Kryeministër, por ... Pas deklaratës së ministres së Integrimit dje nga Pogradeci se Lëvizjes Socialiste për Integrim kërkojnë që Ilir Meta të
Roli i ONM-së në Shqipëri, ambasadorja e BE takim me Petrit Vasilin Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin ka ka zhvilluar një takim me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili në a