999 rezultate për

perputhje

Izraeli nuk pranon rezolutën e OKB-së, e quan anti-izraelite Izraeli ka thënë se nuk e pranon rezolutën sapo miratuar të OKB-së që deklaron se vendbanimet e tyre në territoret e pu
Delawie: Demarkacioni në përputhje me hartën në Flamurin e Kosovës Ambasadori amerikan, Greg Delawie, në debatin për demarkacionin të datës 3 gusht, kishte prezantuar qartë qëndrimin amer
EULEX: Do të shërbejmë në përputhje me ligjet kosovare Pas vazhdimit të mandatit misioni i EULEX-it në Kosovë, është zotuar se do ta zbatojë mandatin e tij përmes monitorimit
Beogradi kushtëzon marrëveshjet për krijimin e Asociacionit Autoritetet në Beograd kërkojnë që Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë të formohet në përputhje me Marrëve
Ministria e Mbrojtjes mbyll hetimet për helikopterin Ministria e Mbrojtjes tashmë ka mbyllur hetimin administrativ për rrëzimin e helikopterit të FA-ve në Grizhë të Shkodrës
Reforma në Drejtësi/ Rama: Ftoj publikisht PD të ulemi në tryezë Kryeministri Rama ka ftuar PD të ulen për Reformën në Drejtësi, duke theksuar se kur vjen puna për integrimin, nuk ka as
Jahjaga uron Thaçin Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Hashim Thaçin për postin e ri si president i Koso
Delawie: Asociacioni në përputhje me Kushtetutën Asociacioni i Komunave me shumicë serbe është në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Kështu e ka kuptua
Vendimi / Asociacioni nuk është plotësisht në përputhje me Kushtetutën e Kosovës Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim që Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të themelohet siç është para
Kushtetuesja vendos për Asociacionin: Në përputhje me Kushtetutën e Kosovës Gjykata Kushtetuese ka vendosur ne lidhje me kushtetutshmërinë e Marrëveshjes për formimin e Asociacionit të Komunave më
Kapitulli 35 / Ja pikat detyruese për Serbinë ndaj Kosovës Gazetat e Beogradit ka zbardhur pikat kyçe të Kapitullit 35, të njohur ndryshe në qarqet zyrtare të Beogradit si Kapitul
Kreu i Komisionit të Venecias letër presidentit Nishani mbi reformën në drejtësi Gjatë ditës së sotme, Presidenca ka bërë të ditur se në adresë të kreut të shtetit shqiptar, Bujar Nishani, ka ardhur nj
Mustafa: Dhuna është e papranueshme si mjet politik. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shprehur keqardhje për atë çfarë ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, pas arrestimit t
Kushtetuesja: Ja si do të trajtohet kërkesa e opozitës për Specialen Drejtori i zyrës për komunikim dhe informim në Gjykatën Kushtuese, Veton Dula, në një deklarim për lajmi.net, ka thënë q
Veteranët do përfitojnë atëherë kur të finalizohen listat Derisa të përfundojë i gjithë procesi për finalizimin e listave të veteranëve Qeveria e Kosovës nuk do të bëjë shpërndaj
Zaev: Procesverbali dhe fotot e aksidentit kanë mospërputhje Kontradikta dhe mospërputhje mes procesverbalit të aksidentit të gazetarit Nikolla Mlladenov dhe fotografie nga vendi i
Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviçit nuk u bë nga presioni i opozitës Hashim Thaçi është shprehur se nuk ishin protestat e opozitës ata që çuan në vendimin e qeverisë për ta shkarkuar Aleksa
Ambasadori rus: Kosova dhe Krimea ndryshojnë si Toka me Qiellin Ambasadori rus në Serbi, Aleksandër Chepurin tha sot në Beograd se shpallja e pavarësisë së Kosovës dhe rasti i Krimesë
23 tetori pushim në të gjithë Maqedoninë Ministria e Punëve dhe e Politikave Sociale ka njoftuar se dita e 23 tetorit është ditë jopune për të gjithë qytetarët
Suedia do ta njohë sot shtetin e Palestinës Qeveria e re e qendrës së majtë në Suedi po planifikon njohjen e shtetit të Palestinës. Një gjë të tillë e ka bërë të