999 rezultate për

perdor

300 mijë vende pune të premtuara nga Rama, Basha: Përzuri më shumë se 300 mijë shqiptarë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një vdeo të bërë publike në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka vënë n
Facebook ''kopjon'' sërish Instagram? Ja cili është ndryshimi drastik i rradhës Rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë bërë tepër të ngjashëm kohët e fundit. Dhe këtë e vërteton ndryshimi dras
E njihni hudhrën e zezë? Paska njëmijë e një përfitime Hudhra e zezë mund të duket si diçka që duhet të heqësh qafe nga kuzhina jote. Por në disa vende është në të vërtetë e d
E armdhja pa karta krediti, pagesat do të bëhen me skanimin e dorës Nismëtarja e idesë është Amazon, që ka nisur testimin e një mënyre të re pagese në supermarketet Whole Foods në Shtetet
Gruaja "shëron" kancerin e vezorëve duke përdorur vajin e kanabisit Mjekët pretendojnë se një grua ‘kuroi’ kancerin ovarian, pasi mori trajtimin tradicional të vajit të kanabisit dhe ekstr
Njihuni me artisten që pikturon me gjoks në vend të penelave Nadia Matievskaia është bërë shumë e njohur për një lloj “peneli” të pazakontë që ajo përdor për të pikturuar veprat e s
6 justifikimet që nxjerrin burrat kur nuk duan të përdorin prezervativ Janë të gjitha justifikime patetike egoiste që nuk marrin parasysh rreziqet e shëndetit, tuajin dhe të tij si edhe rrezi
Nuk do e besoni: Ky person përdor dronin për të depiluar këmbëve (VIDEO) Përbërësit të cilët personi në fjalë do përdorë për largimin e qimeve të këmbës janë dylli dhe droni. Në një video të
Arsyeja pse Kate dhe Meghan nuk mbajnë diamante gjatë ditës do t’ju habisë (FOTO LAJM) Ekspertja e rregullave të pallatit mbretëror, Myka Meier zbuloi për ‘News.com.au’ se dy dukeshat, Kate Middleton dhe Meg
Keni fiksim veshjet e Lori Hoxhës? Ky është truku që përdor fashionista (FOTO LAJM) Si fillim le të themi që do të donim ta dinim më herët këtë truk! Tani që pushimet tona përfunduam, na erdhi keq që n
Nuk mbahet ish-deputeti i Kosovës: Kam një mesazh për qentë (VIDEO) Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e komuniteteve, Danush Ademi, ka përdorur gjuhë të vrazhdë ndaj disa perso
STUDIM/ Gratë nuk duhet të shqetësohen për pilulat kundër shtatëzanisë, mësoni arsyen Për vite të tëra, shumë gra i kanë shmangur përdorimit të këtyre pilulave, për shkak frikës se do i bëjë ato të shtojnë
Keni jetuar një gënjeshtër, Lori Hoxha pranoi se përdor photoshop (FOTO LAJM) Lori Hoxha është padyshim një ndër femrat më të ndjekura në Instagram, fotot e së cilës tërheqin gjithmonë vëmendjen e f
Akuza të rënda për Liverpool: "Lojtarët përdorin doping" Në kohën kur Jurgen Klopp mori drejtimin e Liverpoolit, gjendja ishte alarmante. Liverpooli ishte një ekip mesatar gj
Vendi ku ministra e deputet përdorin transportin publik Sado interesante dhe e pabesueshme të duket, Suedia nuk u ofron luks apo privilegje politikanëve të saj pasi ata jetojnë
Vuani nga flokët me yndyrë! Hiqni dorë na këto vese Vuani nga flokët e yndyrshëm...? Përdorni shampo farmaceotike dhe sërish nuk po shpëtoni dot nga ky problem? Më poshtë p
4 "hile" që ju ndihmojnë ta mbani sa më gjatë ngjyrën e marrë nga plazhi Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë? Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e m
Boki 13 i ka përdorur paratë e zhvatura Ka përfunduar procedura për regjistrimin e mjeteve të konfiskuara nga i dyshuari Bojan Jovanovski- Boki 13 në rastin “Zh
Çova edhe fëmijët e mi aty! "Zbërthehet" sekserja e skandalit të kredive tek Fondi "Besa" (FOTO LAJM) Ka qenë e ndezur seanca e dhënies së masës së sigurisë së punonjësve të Fondit "Besa", të cilët ngritën një skemë mashtr
Everest, ndalohet përdorimi i plastikës Autoritetet e Nepalit kanë ndalur përdorimin e plastikës në rajonin e Everstit. Masa vjen si një përpjekje për të zvo