999 rezultate për

pasaportat

Pasaportat, ankesa e CETIS hidhet poshtë Organi Shqyrtues i Prokurimit ka hedhur poshtë ankesën e kompanisë sllovene CETIS, e cila u eliminua nga gara për prodh
Stefanoviç njeh pasaportat e Kosovës? Borko Stefanoviç, shefi i delegacionit serb në dialogun Prishtinë - Beograd, për herë të parë ka pranuar se qytetarët e
Braçe: Basha të dorëzojë pasaportat Në një konferencë për shtyp deputeti i PS-së, Erjon Braçe, i ka kërkuar sot kandidatit të djathtë për bashkinë e Tiranës
Pasaportat biometrike, nisin aplikimet në Athinë Ministria e Brendshme shqiptare ka bërë të ditur se sot ka nisur aplikimi për tu pajisur me pasaporta biometrike në amb
Pasaportat biometrike, Basha: Nisin aplikimet në Itali e Greqi Ministri i Brendshëm Lulzim Basha zhvilloi sot një takim në qendrën e prodhimit të pasaportave biometrike të kompanisë “
Debat për pasaportat në Komisionin e ligjeve Debate të ashpra në komisionin e ligjeve mes përfaqësuesve të opozitës dhe të maxhorancës për pasaportat dhe kartat biom
Berisha: Kasat fiskale si pasaportat biometrike të biznesit Kryeministri Berisha në mbledhjen e sotme të qeverisë pas bilancit të takimeve në New York, nuk ka lënë pa komentuar ngj
Ne Maqedoni mbarojne pasaportat biometrike ne dy gjuhe Qytetarët shqiptarë që kanë aplikuar për pasaporta dy gjuhësore tanimë dhjet ditë
Pasaportat, MB: Procesi po ecen me ritme te shpejta Ministria e Brendshme deklaroi sot se procesi i pajisjes së qytetarëve shqiptarë me pasaporta biometrike
Kosove, pasaportat biometrike nga mesi i vitit Ministri i Punëve të Brendshme, Zenun Pajaziti, paralajmëron se nga mesi i vitit 2010 do të filloj&e
KE: Per liberalizim vizash nuk mjaftojne vetem pasaportat Raporti i Tania Fajon per perfshirjen e Shqiperise dhe Bosnjes ne grupin perfitues te heqjes se regjimit te vizave ka ha
Kina pranon pasaportat e Kosoves E përditshmja kosovare “Koha Ditore” shkruan se shtetasit kosovarë udhëtojnë pa problem
KE - kosovareve me pasaporta serbe: "T'i gezoni" pasaportat Asnjë qytetari të Kosovës, pavarësisht nacionalitetit të tij, nuk do t’i vlejë pasa
Zelanda e Re njeh pasaportat e Republikes se Kosoves Departamenti për Punë i Zelandës së Re ka njoftuar se ky vend që nga 5 qershori i këtij vi
Busek: Te njihen pasaportat e Kosoves Në Komisionin Evropian nuk ka pasur diskutime në lidhje me statusin e pasaportave të Kosovës, por du
Malajzia njohu pasaportat e Republikes se Kosoves Qeveria e Malajzisë përmes një njoftimi zyrtar ka konfirmuar se edhe zyrtarisht e njeh pasaportën e
Sllovakia njeh de facto pasaportat e Kosoves Bratislavë -Sllovakia ka njohur de facto pasaportat e reja me vulën e Republikës së Kosovës, po
Pas shteteve te Benelux-it edhe Norvegjia njeh pasaportat Edhe Norvegjia ka njohur pasaportën e Republikës së Kosovës. Qeveria Norvegjeze në njoftimin d&
Shtetet e Beneluksit njohin pasaportat e Kosovës Belgjika, Holanda dhe Luksemburgu kanë njohur pasaportat e Republikës së Kosovës, është nj
BE-ja nuk do ti njohë pasaportat e Serbisë lëshuar kosovarëve Disa zyrtarë të BE kanë deklaruar se nëse Serbia u lëshon pasaporta të reja qytetarëv