999 rezultate për

partie

Shpall kandidaturën një tjetër anëtar i PD-së për kryetar partie Me t’u hapur gara për kandidatin e PD-së kanë vërshuar kandidaturat për kryetar. Astrit Sinanaj, anëtar i PD ka zyrtari
Gratë në krye të partive, Monika Kryemadhi e 5-ta në historinë 100-vjeçare Historia politike e Shqipërisë është histori burrash? Tradita partiarkale ka ndikuar edhe në traditën shtetërore, ndaj e
Mustafa: LDK ka një histori të pasur të një partie prijëse shtetformuese Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa thotë se kundërshtarët janë ata që duan fundin partisë së tij.
Kolonel Demiraj sfidon Ramën: Asnjë polic të mos guxojë! Një ditë më parë, kreu i qeverisë Edi Rama deklaroi se çdo punonjës i administratës apo i policisë ka të drejt që të ket
Tahiri reagon pas akuzave të Luan Ramës: E qartë që s’ka më LSI në qeveri Ish-ministri i Brendshëm nga radhët e PS-së, Saimir Tahiri, aktualisht kreu i kësaj partie për Tiranën ka reaguar ashpë
Policia në Gjakovë verifikon vëzhguesit që i takojnë një partie politike Një incident ka ndodhur në shkollën "Yll Morina" në Gjakovë disa vëzhgues të një organizate joqeveritare e quajtur "nsti
Basha s’i ndahet LSI-së: Skllavëruat njerëzit me tasera partie Kryetari i PD Lulzim Basha gjatë një takimi në Njësinë nr.8 në Tiranë, ka sulmuar ashpër LSI-në. Gjatë fjalës së tij
Pacolli: Ne do t’ia kthejmë shpresën qytetarëve të Ferizajt Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, takoi të premten pasdite simpatizantë të AKR-së në Ferizaj. Para si
Del videoja, ja momenti kur kërcënohen zyrtarët e Nismës (VIDEO) Një person me probleme mendore ka kërcënuar mbrëmë zyrtarët e Nismës për Kosovën në selinë e kësaj partie. Ai është
PSP: 14 persona nën për financimin e paligjshëm VRMO-së së Gruevskit Prokurorisë Speciale Publike i përfundon mandati brenda pak muajsh, ndërsa në një konferencë për shtyp, prokurorja Janev
VMRO: Kemi realizuar projekte për të mirën e qytetarëve VMRO-DPMNE-ja, me anë të një deklarate për medie, ka bërë me dije se kjo parti ka punuar gjithmonë në të mirë të qytetar
Haradinaj dhe Veseli dalin bashkë, Mustafa i qesëndis nga Facebook-u Dalja sëbashku në publik i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është njëkohësisht edhe kandidati për kryeministër
LSDM: VMRO-ja të ndalë dëmet që po i shkakton vendit Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, i ka bërë thirrje VMRO-së që të ndërpresë shkak
Kongresi i LSDM-së, ja kandidatët për kryetar partie Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë pritet të mbajë në fund të muajit, kongresin e partisë ku do të zgjidhet kreu i ri
Ja fytyra e Isa Mustafës pas rrëzimit të qeverisë (FOTO LAJM) Mocioni i iniciuar nga partitë opozitare bëri të vetën. Qeverisja e deritanishme në krye me Isa Mustafën u rrëzua. Ky
Çfarë po "kurdis" PDK-ja, a do votohet sot mocioni për rrëzimin e qeverisë? Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë ishte parashikuar të fillo
Deputetët e VMRO-së braktisin Gruevskin për Zaevin (FOTO LAJM) Disa deputetë nga radhët e VMRO-DPMNE-së, po bëhen gati ta braktisin kreun e kësaj partie Nikolla Gruevskin, për të kalu
Basha: Ofruan 500 mijë euro që të regjistroheshim në zgjedhje Kryedemokrati Lulzim Basha nga çadra e lirisë ka hedhur sërish akuza të forta ndaj maxhorancës, duke theksuar se nuk do
LR-PDSH: Sulmi ndaj Selës ka qenë cak kryesor (VIDEO) LR-PDSH-ja, me anë të një deklarate për medie ka njoftuar se gjendja e kreut të kësaj partie, Ziadin Selës, është e stab
LSDM: Gruevski kërkon të flijojë qytetarët Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për medie, ka akuzyar Gruevskin dhe partinë e tij se po tento