999 rezultate për

parlamentit

E gjeni dot cila politikane shqiptare është kjo vogëlushe në foto? Ajo do të mbahet mend si deputetja më e re në historinë e Parlamentit shqiptar. Megjithatë të qenit e re në moshë nuk e
Sela: Ku ishin Ahmeti dhe Thaçi kur u zgjodh kryetari i parlamentit shqiptar? Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot në Konventën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, bëri një retrospetktivë të
Sela premton se do ta rrëzojnë BDI-në më 15 tetor Aleanca për Shqiptarët ka filluar sonte zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e caktuara për më 15 tetor. ASH në Tetovë m
U la jashtë Parlamentit, si janë fundjavat e Jozefina Topallit? (FOTO LAJM) Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka kaluar fundjavën e saj me të birin, Genarin, me të cilin ka post
22 orë Parlament, kush nga deputetët e gdhiu (FOTO LAJM) Seanca maratonë e diskutimit të programit të qeverisë “Rama 2” dhe votimi i kabinetit të ri i ka mbajtur të mbërthyer në
Plot ngjyra dhe klas, ja si u veshën deputetet femra në seancën e parë të Kuvendit (FOTO LAJM) Paraditen e ditës së sotme nisi seancen e parë e parlamentit për këtë legjislaturë. Deputetët u pritën në hyrje të godin
Hoti: Veseli shkeli rregulloren e Parlamentit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka deklaruar se kërkuan të votohet menjëherë të votohet Qeveria e K
Veseli detyrohet të shkojë në pauzë Vetëvendosje e LDK’së kanë kërkuar të votohet menjëherë Qeveria e Kosovës. Kërkesa e tyre është bërë pasi Lista Srpska n
Dalin fotot e rralla, si mblidhej parlamenti në kohën e Nolit dhe Fishtës Jeta parlamentare në Shqipëri ka nisur në një ndërtesë që ekziston edhe sot në Tiranë . Një dykatëshe e bukur me kol
Qytetarët kërcënojnë Ramën për “mbulimin” e Skëndërbeut: Do i vëmë flakën parlamentit Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka zgjedhur për të uruar një ditë të mbarë me një artikull të "Ëall Street Jour
Xhaferi takon eurodeputetët Vajgel, Kukan dhe Flekenshtajn Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi ka realizuarditën e sotme një takim me eurodeputetët
Haradinaj: Po finalizohet procesi i formimit të qeverisë (VIDEO) Kandidati për postin e kryeministrit nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës
PAN: Seanca e radhës do të jetë vendimtare Pas dështimit të gjashtë tentativave për të mbajtur seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, në të cilat do duhej të
Zeka: Nëse PDK e bllokon seancën e 24 gushtit, e kandidoj veten për kryeparlamentar Milaim Zeka, deputet i Nismës për Kosovën ka paralajmëruar se partia e tij do e zhbllokojë Kuvendin më 24 gusht, nëse bl
"Qeverisë dhe liderëve partiak ua tregova vendin për sa i përket parlamentit" Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi në intervistë ekskluzive për sakamdakazam.mk flet për sfidat kryesore gjatë punës
Opozita paralajmëron incident të ri në Kuvend (VIDEO) “Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i
Ja sa paguhen deputetët e Parlamentit gjerman (FOTO) Shumë deputetë gjermanë kanë të ardhura dytësore të mëdha. A ndikon kjo në pavarësinë e parlamentit? Shumica e anëta
Deputetja më e re e parlamentit martohet në një ceremoni madhështore Ajo është një nga emrat më të rinj që bëhet pjesë e Parlamentit të Shqipërisë. Deputetja më e re nga radhët e PDIU,
Ka një vend ku s'të duhet kurrë të takosh një nëpunës publik Nga Esiona Konomi - Ka një vend, i cili ka sipërfaqe sa dyfishi i Shqipërisë dhe gjysmën e popullsisë së saj, ku nuk
Milaim Zeka: Po të doja sot isha zgjedhur kryetar i Kuvendit Deputeti Milaim Zeka, ka theksuar se nëse do të kishte dëshiruar do të mund të zgjidhej sot kryetar i Kuvendit të Kosovë