999 rezultate për

pari

10 klubet që shpenzuan më shumë në këtë dekadë, City i pari, Milani i 5 Ndërsa kalojmë nga vitet 2010 në 2020 shpenzimet në futboll nuk tregojnë shenja të ngadalësimit. Pak më shumë se tre
Në qytetin e dashurisë, si filloi 2020 për Eduartin dhe Arbanën (FOTO LAJM) Arbana dhe Eduarti nuk kanë bërë akoma vitin që lidhja e tyre është bërë publike, por në kaq pak kohë çifti është ka bër
10 lojtarët më të mirë të vitit 2019 nga MARCA, Messi i pari Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit 2019 nga gazeta prestigjioze spanjolle, MARCA, duke i grumbulluar
Test psikologjik i personalitetit- çfarë shihni së pari? Është bukur të besosh që dikujt nuk i intereson se çfarë mendojnë të tjerët për të, por realiteti mbetet i njëjtë – me v
Mustafa i kundërpërgjigjet Kurtit: LDK nuk cakton data, por subjekti që del i pari në zgjedhje Kryetari i Lëvizjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur të parit të Lëvizjes Vetëvendosj
"Çmendet" Barça, para dhe dy kampion bote për Mbappen Barcelona është e bindur për të bërë një blerje të bujshme që do ti vlej klubit të paktën për 10 vitet e ardhshme. E
"Lufta e Ftohtë" sapo nisi, Arilena Ara bën gjestin e paritur ndaj Alketa Vejsiut (FOTO LAJM) Deklarata e Alketa Vejsiut, nën postin e moderatores së Festivalit të RTSH-së, ku i kërkonte ndjesë publike Elvanës se v
Protestat dhe grevat në Francë: Turistët braktisin Parisin të irrituar Protestat dhe grevat në Paris kanë shënjuar edhe industrinë e turizmit. Pas 15 ditësh bllokade transporti që ka ndalu
Guardiola zëvendësuesi i Tuchel te PSG-ja Paris Saint-Germain kërkon të bëjë një tjetër ndryshim në shtabin teknik të skuadrës. Drejtuesit e klubit parisien e
Gattuso gati ti "rrëmbejë" të parin Milanit Rodriguez gjithnjë e më larg Milanit. Pasi që humbi vendin e një titullari në formacionin e Piolit, Rodriguez tashmë shi
Rrëqethëse: Si vuajta 27 vite në burgjet e Enverit, torturat barbare në Hetuesinë e Tiranës Kjo eshte historia e panjohur e Parid Deranit me origjinë nga fshati Shkjez i rrethit të Shkodrës dhe me banim në Gel
Neymar zbulon shkakun e largimit nga Barcelona Ylli brazilian i Paris Saint-Germainit, Neymar, ka sqaruar se ai ishte larguar nga Barcelona në vitin 2017 pasi që dëshi
Zyrtari i lartë gjerman pyet Ramën: A ke qenë i dënuar me burg në Paris? Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme. Ndërmjet një personaliteti të lartë
Luftoi me kancerin, ndahet nga jeta ikona e kinematografisë botërore (FOTO LAJM) Ikona e kinematografisë franceze, Anna Karina, ka vdekur nga kanceri në moshën 79-vjeçare. Aktorja franceze me prejar
Nuk ishte problematik, viktima në Elbasan është djali i punonjësit të burgut të Peqinit Detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur pak minuta më parë në fshatin Përparim të Peqinit. Sipas burimeve, v
Policia reagon për ekzekutimin e 23-vjeçarit: Të rinjtë ishin në makinë Policia e Elbasanit ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë ku mbeti i vrarë një 23-vjeçar dhe u plagos një tjeter. Ngjarja
DETAJET/ U ekzekutua me plumb në kokë, i riu sapo ishte kthyer në Shqipëri Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak orë më parë në Peqin. Një ekzekutim me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim
Të shtëna në Peqin, dyshohet se ka të plagosur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Peqin. Burimet bëjnë me dije se janë dëgjuar të shtëna me armë
Frikë nga arrestimi, pronarët e bizneseve nisin riparimet Pronarët e bizneseve që ndodhen në katet e para të pallateve të vjetra dhe ndërtuesit e pallateve të reja të dëmtuara ja
Historia e trishtë e gruas: I pari kishte familje, burri i dytë u largua pa e marrë vesh shtatzaninë “Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një