999 rezultate për

paqes

Mallkimi i destrojerëve amerikan në Paqësor, dyshohet për sulm kibernetik (FOTO LAJM) Gjatë dy muajve të fundit, dy destrojerë të avancuar të Marinës së SHBA-së janë përplasur me anije të mëdha në Oqeanin P
Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në ujërat e Paqësorit (FOTO) Turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të rrallë pasi u zbuluan në një av
Vendi ku Paqësori dhe Atlantiku takohen, por nuk përzihen (VIDEO) Vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, duket thuajse surelal. Turistë të shumtë
Veliaj: Ftoj qytetarët e Tiranës të bëjnë më shumë punë vullnetare Më shumë se 170 vullnetarë të huaj e shqiptarë, pjesë e Korpusit të Paqes që vepron edhe në vendin tonë, u angazhuan sot
Nis raundi i pestë i bisedimeve për arritjen e paqes në Siri Diplomatë nga Rusia, Irani, Turqia dhe SHBA, kanë filluar raundin e pestë të bisedimeve për paqe në Siri me qeverinë sir
Kosova zgjeron përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re t
Koalicioni i luftës dhe ai i paqes mund të mos ekzistojnë pas zgjedhjeve Koalicionet parazgjedhore, siç po quhen ajo e “Krahut të luftës” dhe e “Krahut të paqes”, lehtësisht mund të thyhen pas
SHBA-të dërgojnë aeroplanmbajtësen e tretë drejt Koresë së Veriut Shtetet e Bashkuara të Amerikës po dërgojnë aeroplanmbajtësen e tretë në rajonin perëndimor të Paqësorit në një paralajm
Destrojeri amerikan injoron ishujt "artifical" të Kinës, tension në Paqësor (FOTO LAJM) Një destrojer amerikan ka lunduar ditët e fundit pranë ishujve artificial të bërë nga Kina në zonën e ishujve "Spratley"
Totozani: Protesta paqësore dhe pa probleme Avokati i Popullit Totozani ka monitoruar protestën e organizuar sot nga opozita. Në fund të protestës Avokati i Pop
Prag proteste, OSBE bën thirrje për marshin paqësor Vetëm një ditë para protestës së opozitës në Tiranë, ku është paralajmëruar pjesëmarrje e madhe dhe trazira deri në “she
Basha flet për protestën e 13 majit: Do jem me gruan dhe fëmijët Kryetari i PD-së, Lulzim Basha u ka bërë thirrje sot nga çadra e lirisë qytetarëve të marrin pjesë në protestën e 13 maj
Berisha paralajmëron Ramën: Mos e përçmo veriun, për 30 minuta të japim çfarë meriton… Ish-kryeministri Berisha iu drejtua me 3 mesazhe të forta kryeministrit Rama nga çadra para kryeministrisë për protestë
Dhunë dhe kaos? Basha: Pa frikë, çdo gjë do të jetë paqësore “Partia Demokratike nuk ka nevojë për dhunë dhe nuk do të përfshihet kurrë në dhunë”. Kjo është përgjigja që kryetari i
Basha "kërcënon” Ramën dhe Metën: Sheshet do mbushen me armata Qeveri teknike është zgjidhja dhe opozita duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga ky vendim. Kreu i PD Lulzim Basha ka
SIRIA/ G7 nuk bie dakord për Rusinë Ministrat e G7 të cilët u mblodhën në Romë për të arritur në në marrëveshje të përbashkët për izolimin e presidentit të
Rriten tensionet: Luftanijet amerikane nisen drejt gadishullit korean Ushtria amerikane ka urdhëruar marinën të drejtohet drejt gadishullit korean. Grupi me në krye aeroplanmbajtësen "Carl V
Ushtria e Kosovës nuk është çështje e KFOR-it Komandantit të KFOR-it, Giovanni Fungo, ka thënë se situata politikë në Kosovë është stabile dhe se misioni që drejton m
SHBA do t’i vazhdojnë sanksionet ndaj Rusisë deri kur Krimea t’i kthehet Ukrainës Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson ëshët shprehur se sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë për shkak të konfli
Në fund të Paqësorit gjendet “bomba e kurdisur” prej metani Shkencëtarët kanë zbuluar në fund të Oqeanit Paqësor rezervuarin më të madh natyror deri më tani, i ashtuquajturi “basen