999 rezultate për

panariti

Sipërmarrësit italianë, interes për të investuar në agrikulturë Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, u takua sot me ambasadorin e Repub
Bashkëpunim me Athinën, Agimi i Artë “non grata” Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, tashmë ministër i ri i Bujqësisë në qeverinë “Rama” komentoi në një i
Pakti detar me Greqinë, Panariti apelon për përfshirjen e aktorëve të tjerë Ish-ministri i Jashtëm Edmond Panariti bën thirrje për përfshirjen e aktorëve të tjerë krahas diplomacisë në hartimin e
Koalicioni i majtë, Panariti: Do të marrim 80 deputetë Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë në total 200 mijë vota më shumë se e djathta. Kështu shkruan
Edhe dy njohje nga BE Ish- Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Panariti në një intervistë për Express ka thënë se Egjipti shumë
Panariti në Egjipt, vlerëson rolin e Ligës Arabe për arritjen e paqes në botë Në ditën e dytë të vizitës në Egjipt Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, zhvilloi një takim me Sekretarin e P
Ministri Panariti kërkon njohjen e Kosovës nga Egjipti Ministri i Jashtëm Edmond Panariti kërkon njohjen e Kosovës nga Egjipti. Gjatë një takkimi me kryeministrin e këtij vend
Panariti drejt Lindjes së Mesme Një sërë vizitash do të përfundojë në Lindjen e Mesme, minsitri i Jashtëm, Edmnond Panariti. Panariti turin e vizitave d
Bllokimi i miellit nga Kosova, reagon Panariti Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti, ka reaguar ditën e sotme për tensionet tregëtare mes Shqipërisë dhe Kosovës. Në një
Statusi, Holanda inkurajon Shqipërinë në plotësimin e kritereve Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Panariti priti sot në një takim delegacionin e Ministrisë së Jashtme të Hollandë
Vlerësohet përfaqësimi i Kosovës në RCC Bashkëpunimi Rajonal për përfaqësimin e Kosovës në RCC, jo më nën siglën e UNMIK, por atë të Kosovës është vlerësuar nga
Ministri Panariti viziton Rajonin e Umbrias Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Panariti, zhvilloi dje një vizitë në rajonin e Umbrias, Itali. Gjatë vizitës, Mi
Ministri Hoxhaj vizitë zyrtare në Shqipëri Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Edmond Panariti, sot po qëndron për një vizitë z
Tiranë, zhvillon punimet forumi i Biznesit Shqipëri-Mali i Zi Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy vende fqinj jo të mëdhënj, por të rëndësishëm për njëri-tjetrin, që ndajnë histori të pë
Projekti TAP, memorandum bashkëpunimi Shqipëri-Mali i Zi Ministri i Jashtem, Edmond Panariti dhe homologu i tij i Malit te Zi, Igor Lukshiç nënshkruan sot një memorandum bashkep
Panariti: Enklavizimi i Kosovës do të prodhonte një situatë të pashpresë Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Edmond Panariti, ka paralajmëruar një vizitë në Beograd, e cila do të realiz
Licencat e autobusëve me Greqinë, Shqipëria do t’i drejtohet arbitrazhit ndërkombëtar Shqipëria do t’i drejtohet arbitrazhit ndërkombëtar për zgjidhjen e çështjes së licencave të autobusëve me Greqinë. Kësh
Panariti në Romë, takon Ashton dhe John Kerry-n Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, mori pjesë në Darkën Transatlantike të organizuar në Romë nga Ministri i P
Polonia rikonfirmon mbështetjen për marrjen e statusit Gjatë punimeve të sesionit të 22-të të Këshillit për të Drejtat e Njeriut të Kombeve të Bashkuara, që po mbahet në Gjene
Panariti në Gjenevë, merr pjesë në Këshillin e të Drejtave të Njeriut Ministri Edmond Panariti, u nis për në Gjenevë, për të marrë pjesë në punimet e Segmentit të Lartë të Sesionit të 22-të