999 rezultate për

pajisja

Problemi i ujit në Prishtinë do të zgjidhet Për zgjidhjen e problemit të ujit përfundimisht në Prishtinë, kreu i Aleancës për Prishtinën Besnik Tahiri ka thënë se d
Në 1 gusht Motorola prezanton Moto X Në datën 1 gusht Motorola prezanton Moto X. @evLeaks dhe The Unlockr kanë paraqitur fotot e Moto X. Në të kaluarën, kemi
Androidly, një orë inteligjente nga India (FOTO-LAJM) Një grup studentësh nga India ka realizuar një orë të "mençur" të quajtur Androidly duke sfiduar emrat më të mëdhenj të
Me këtë pajisje shtëpia juaj është me e sigurtë (VIDEO) Opsioni i cili lidh telefonin tuaj inteligjent me shtëpinë tuaj do të vijë së shpejti. Pajisja më e fundit që kryen pikë
Eyeborg, pajisja që funskionon si “Sy kibernetik” Neil Harbisson, një artist dhe muzikant 30 vjeçar ka lindur me një sëmundje ku qelizat konike të syrit nuk i dallojnë do
Pajisja që karikon telefonin brenda 20 sekondave Harrojeni kohën ku ju duhej me orë të tëra për të karikuar baterinë e telefonit tuaj. Nga sot mjaftojnë vetëm 20 sekonda
Belfast i shpëton shpërthimit të bombës Policia në Irlandën e Veriut ka çaktivizuar një pajisje shpërthyese nga një zonë në perëndim të Belfastit. Zona ishte sk
Vjen së shpejti Nokia Lumia 925 (VIDEO) Surpriza e madhe nga Nokia për të martën, Nokia Lumia 925, me sa duket është shfaqur më herët. Pajisja e re Windows Phon
HP Slate 7, tableti më i ri në treg nga HP Vjen në treg tableti më i ri nga HP, HP Slate 7, të cilin mund ta blesh edhe nga faqja e kompanisë. Tableti 7 incësh i b
Një karikues i veçantë për iPhone Doni një karikues të shpejtë për iPhoni-n tuaj?Infinity Cell sjell karikuesin i cili funksionon nëpërmjet lëvizjes së tr
Pajisja BikeSpike që gjen bicikletën e vjedhur Nëse ju pajisni bicikletën tuaj me pajisjen BikeSpike ju mund të lokalizoni fare mirë vendodhjen e bicikletës suaj edhe
Lenovo pritet të sjell një risi të re te celularët Lenovo K900 do të jetë një tjetër risi interesante në fushën e pajisjeve të e komunikimit telefonik. Lenovo na bën të di
Pajisja me pasaportë, Demaçi: Berisha se mbajti fjalën, bëri fushatë Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi është shprehur i zhgënjyre nga deklara te kryeministrit Berisha i cili poho
Pajisja me pasaporta, kompania ALEAT e merr pushimet Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile ka njoftuar sot se kompania ALEAT në datën 31 dhjetor 2012, nuk do të kryejë
Pajisja e qytetarëve me pasaporta do të vazhdojë Ministria e Punëve të Brendshme posedon sasi të mjaftueshme të pasaportave dhe procesi i pajisjes së qytetarëve të Repub
Prej sot e detyrueshme pajisja me mjete dimërore Prej ditës së sotme hyn në fuqi obligimi ligjor për mbajtjen e pajisjeve dimërore nëpër vetura. Nga Auto Moto Lidhja e M
Pajisja sferike që shkatërron minat (FOTO-LAJM) E ndërtuar me shkopa bambuje, hekur dhe plastikë, pajisja sferike që shikoni në foto është e specializuar në shkatërrimi
Teleskopi "gjigant" Një koalicion prej 15 vendesh europiane lajmëroi për planet e ndërtimit të teleskopit më të madh në botë, në gjendje që
Krijohet pajisja që lexon të qeshurën Një profesor japonez ka shpikur një makinë që mat të qeshurat dhe njësinë e matjes së tyre. Në këtë mënyrë, kjo pajisje
Pajisja që paralajmëron tërmetin (VIDEO) Kanë nisur testet e para për një pajisje e cila është ndërtuar për të paralajmëruar tërmetin. Pajisja përllogarit kohën