999 rezultate për

pacolli

Edi Rama për Pacollin: T’i bëjmë një statujë afër Skëndërbeut Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti tragjik i 2
Pacolli bën premtimin e madh: Për 3 muaj do ndërtoj një pallat për të prekurit nga tërmeti Ditën e sotme kryeministri Rama ka vizituar Krujën dhe familjet e mbledhura nga Thumana, të cilët mbetën të pastreha pre
"Më e pakta që mund të bëj për Shqipërinë time", Pacolli dhuron 1 milion euro Pasojat e frikshme që ka shkaktuar kjo valë tërmetesh në shqipëri, ka bërë që Behgjet Pacolli me dy djemte e tij,të dhur
Pacolli nxjerr zbuluar qeverinë shqiptare: Më kërkoi investimin në Divjakë! Behxhet Pacolli ka reaguar pas vendimit për të anuluar resortin turistik në Parkun Divjakë-Karavastasë. Pacolli poho
Zhvendosja e monumentit "Newborn" do ti kushtojë 15 mijë euro komunës së Prishtinës Monumenti që është bërë simbol i pavarësisë së vendit, do të lëviz, por jo shumë larg. Zhvendosja e Newborn-it, prite
Rama refuzon projektin e Behgjet Pacollit për Divjakën Komiteti i Investimeve Strategjike, ka vendosur në prill të këtij viti të refuzojë kërkesën e kompanisë Mabetex të ish-m
Flet Behgjet Pacolli, tregon a do të jetë pjesë e Qeverisë VV-LDK Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk beson që mund të jetë pjesë e Qeverisë së re, e cila mund të formohet
Pacolli ka një mesazh të qartë për Vuçiç: Ju keni vetëm një shans ta njihni Kosovën boshnjak “Face”, ka folur për zhvillimet politike në rajon, mundësitë për arritjen e një zgjidhje midis Kosovës dhe Serb
E BUJSHME/ NISMA e Fatmir Limajt dhe AKR e Behgjet Pacollit mbetën jashtë Kuvendit (FOTO LAJM) NISMA e Fatmir Limajt dhe AKR e Behgjet Pacollit ka gjasa që të mos futet në Kuvend për shkak se koalicioni i saj, me ç'
Lobim për njohje në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme Kosova nuk është anëtare e Kombeve të Bashkuara dhe rrjedhimisht aktivitetet diplomatike në Nju Jork i shtrinë në aspekt
Pacolli: 15 ndeshje pa humbje nuk është fat, por aftësi Ministri në detyre i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka reaguar pas fitores së Kosovës në lojën me Çekinë. Pacolli
Pacolli do ta firmoës paktin anti-korrupsion me Veselin Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë ditës së djeshme u ka bërë thirrje gjithë liderëve të partive politike ta nënshkr
Pacolli: AKR dhe Nisma do të jenë një element kryesor në qeverisjen e ardhshme Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka folur për koalicionin me Nismën. Ai në postimin
Arrihet marrëveshja mes Fatmir Limajt dhe Behgjet Pacollit për zgjedhjet Është arritur sëfundmi marrëveshja për koalicion mes Nismës Socialdemokrate dhe Aleancës Kosova e Re. Në ora 11 prite
Pacolli: Pompeo inkurajoi Serbinë për rifillimin e negociatave me Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është deklaruar pas takimit të sekretarit të Shtetit
Sulmohet konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë nga huliganë serbë Sot në orët e hershme të mëngjesit është sulmuar Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, si dhe është dëmtuar S
Limaj pas takimit me Haradinajn e Pacollin, thotë se pinë vetëm kafe Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur pas takimit që kishte me kryeministrin në dorëheqje, Ramush Har
Pacolli niset për në Washington, do të takohet me zyrtarët amerikanë Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacilli është rrugës për në Uashington për të marrë pjesë me ftesë të Sekretarit A
Pacolli e Cakaj e kopjuan Bushatin e Hoxhajn me marrëveshjen e djeshme Që nga shtatori i vitit 2017, kreu i AKR-së i cili mbanë edhe postin e Ministrit të Punëve të Jashtme në Qeverinë e Koso
Pacolli: Përpjekjet e Serbisë, Rusisë dhe Kinës për të bllokuar Kosovën në OBD, dështuan Sot përfundoi takimi vjetor i Organizatës Botërore të Doganave. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli deklaroi s