999 rezultate për

orav

Kryetarja e Tetovës pret ambasadorin Orav Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot në hapësirat e komunës së Tetovës priti ambasadorin evropian në Shkup, Aivo Orav.
Orav s'bën parashikime për Maqedoninë Nuk mund të jap parashikime se si do të rrjedhin ngjarjet për Maqedoninë në Samitin e BE-së në qershor. Kështu ka thënë
Orav do të vizitojë 10 fshatra të Maqedonisë Euroambasadori Aivo Orav dhe delagacioni i tij kanë organizuar një kampanjë “BE nga afër”, ku do të vizitojnë 10 fshatra
Zhernovski takon Orav Kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski është takuar ditën e sotme me ambasadorin e BE-së në Maqedoni, Aivo Orav.
Orav kërkon zbatimin e marrëveshjes së 1 marsit Euroambasadori Aivo Orav ka thënë se detyra primare e Maqedonisë për të ecur në kuadër të eurointegrimeve është implemen
Projekti serb Danub-Moravë-Vardar gati për dy muaj Projekti për lidhjen përmes lumenjve Danub-Moravë-Vardar ka hapa konkretë në realizimin e tij, nga ana e qeverisë serbe.
Osmani takohet me euro - ambasadorin Orav Kryetari i RDK-së Rufi Osmani u pranua sot në një takim pune në rezidencën e ambasadorit të BE-së në Shkup, Aivo Orav.
Orav: Bojkoti nuk është rruga e duhur "Ngjarjet e 24 dhjetorit nuk ishin të mira, por unë nuk besoj se bojkoti i zgjedhjeve lokale është hap i mirë. Mendoj se
Orav-Besimit: Mbështesim integrimin e Maqedonisë "Komisioni Evropian mbështet integrimin e Maqedonisë në Bashkimin Evropian, ndaj është me rëndësi të dinamizohet procesi
Aivo Orav: Kushtet në burgje jo të mira Ambasadori i BE-së në Maqedoni, Aivo Orav ka shfaqur rezerva në lidhje me kushtet që kanë të dënuarit në burgjet maqedon
Ahmeti takon Orav: E ardhmja e Maqedonisë në BE Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur sot në selinë e partisë në Tetovë, Ambasadorin e
Termi "sllavo-maqedonas", DBM reagon ndaj Orav Diaspora e Bashkuar Maqedonase (DBM) ka reaguar ndaj ambasadorit të Bashkimit Europian në Shkup, Aivo Orav duke dërguar
Ivanov: Kërko falje, Orav: S'fyeva askënd Presidenti Gjorge Ivanov ka thirrur sot në një takim urgjent ambasadorin e BE-së në Shkup, Aivo Orav termit "sllavo-maqe
"Sllavo-maqedonas", Ivanon takim urgjent me Orav Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka thirrur në një takim urgjent ambasadorin e Bashkimit Evropian në
Gafa e Orav, "tërbohet" Qeveria Qeveria ka reaguar dje ndaj ambasadorit të Misionit të BE-së në Shkup, Aivo Orav, i cili i quajti maqedonasit me termin
Orav: Transparencë për procesin e Smilkovcit Ambasadori i Bashkimit Evropian, Aivo Orav ka kërkuar proces transparent gjyqësor për vrasjen e pesëfisht në Smilkovc. A
Orav: Përgjigjuni memorandumit grek "Greqia ka bërë një hap para, tani qeveria juaj duhet të përgjigjet ndaj memorandumit grek sa më shpejtë që është e mund
Ambasadori Orav i dorëzon Osmanit raportin e KE-së Në selinë e BE-së në Shkup, ambasadori i BE-së Aivo Orav ka pritur në një takim pune kryetarin e RDK-së Rufi Osmani dhe
Orav: Të mos ndahen nxënësit sipas etnisë Ambasadori i Bashkimit Europian në Shkup, Aivo Orav, ka konstatuar sot se në Maqedoni vijon të jetë aktuale ndarja në ba
Vijojnë operacionet për shuarjen e flakëve Situata e zjarreve vijon të mbetet problematike në të gjithë vendin pasi shumë vatra janë ende mjaft aktive. Të dielën n