999 rezultate për

niveli

Si ta ulni nivelin e sheqerit në gjak përmes pirjes së çajit Sipas disa studimeve, pirja e çajit të zi mund të ndihmojë në uljen e nivelit të sheqerit në gjak. Hulumtimet e publi
Eurostat/ Shqipëria, më e shtrenjta në rajon për çmimet e ushqimeve Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
RAPORTI/ Shqiptarët më të varfrit e Europës, me çmimet e ushqimeve më të shtrenjta në rajon Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
Shëndeti e merr në qafë, Maradona e mbyll me klubin meksikan Diego Maradona është larguar nga pozita e trajnerit të Doradosit, duke i dhënë kështu fund karrierës së tij me klubin e
Niveli i ulët arsimor në vend/ Punonjësit në shtet, 45% janë me arsim 8-vjeçar dhe të mesëm Forcimi i kritereve sa i përket diplomave dhe shpërthimi i universiteteve private gjatë dekadës së kaluar e rritën numr
Rritet niveli i vdekshmërisë foshnjore në Shqipëri Për herë të parë pas shumë vitesh, niveli i vdekshmërisë foshnjore ka njohur rritje në vendin tonë. Sipas INSTAT, nga
Bllokohen 31 ton kripë, pa jod Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi të konsiderueshme kripe, prej 31 tonësh, e cila ka rezultuar se treg
Klopp tregon pse nuk e ka aktivizuar Shaqirin këtë sezon Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka treguars se Xherdan Shaqiri dhe Fabinho nuk kanë qenë në nivelin e tyre më të m
CR7: Presin me pushkë te dera që unë të dështoj Cristiano Ronaldo është i etur të theksojë se nuk është robot dhe thotë se është detyruar të gjejë paqe me faktin se kri
"Shokon" Solskjaer: Disa lojtarë e kanë veshur për të fundit herë fanellën e United Ole Gunnar Solskjaer është i zhgënjyer me paraqitjen e Manchester United në barazimin me Huddersfield. "Nuk ishim në
Bartomeu injoron Neymar: Niveli i këtij lojtari është më i mirë Neymar u transferua në verën e vitit 2017 te PSG nga Barcelona për shumën rekord prej 222 milionë euro. Një transferim k
Duma: Çdo opozitë matet me nivelin e saj të sakrificës Grida Duma është gjithmonë një nga përfaqësueset më të dëgjuara të Partisë Demokratike. E ftuar në A2 ajo bën një bilanc
Enrique: Messi nuk do të arrijë kurrë në nivelin e Maradonës Ish-mesfushori argjentinas, Hector Enrique ka thënë se Messi nuk do të arrijë kurrë në nivelin e Maradonës. Kjo dekla
Basha për grabitjen në Rinas: Është emergjencë kombëtare Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka hedhur akuza mbi policinë e shteti
Të gjitha grabitjet e bankave në Shqipëri, e sotmja thyen rekordin Në vitet e fundit kanë ndodhur disa grabitje të blindave me miliona euro të bankave të nivelit të dytë në rrugën e Rinas
Niveli i pagave në Shqipëri sa 30% e Gjermanisë, si kanë ndryshuar nga viti 2000 Në vitin 2000 paga mesatare bruto në Shqipëri në raport me fuqinë blerëse ishte sa 13 për qind e nivelit të pagave në
Njihuni me pesë shqiptarët që garojnë për të hyrë në parlamentin belg (FOTO LAJM) Në kuadër të zgjedhjeve lokale, nacionale dhe atyre europiane, të cilat do të mbahen me 26 maj do garojnë edhe pesë kand
Qielli i Tiranës do mbushet sot me avionët luftarak të NATO-s (VIDEO) Viti 2019 përkon me 10 - Vjetorin e Anëtarësimit të vendit tonë në NATO, më 1 Prill 2009. Në kujdesin e Ministrisë së
Mësoni nivelin e proteinave që duhet të keni në trup Proteina është bazike për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e muskujve dhe në të mbajturit ngopur pas ngrënies. Por që ta zb
Presidenti i Romë-s sulmon ish-drejtorin sportive të klubit Presidenti i Roma-s James Pallotta ka sulmuar Monchi-n pas komenteve të bëra kur u pyet për arsyen e largimit nga klubi.