999 rezultate për

niste

Propozimi për kryeministër, Isa Mustafa mbledh nesër kryesinë Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhjen e saj të Kryesisë. Ky vendim vjen pas zh
VV propozon Albin Kurtin për Kryeministër Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon d
Thaçi nominon Albin Kurtin si kryeministër Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka dhënë shenjat e para se do ta nominojë Albin Kurtin për Shef të Qeverisë edhe
Jeta në diktaturë, fëmijë "të lumtur" në vendet komuniste (FOTO LAJM) Bota e fëmijëve është e bukur sepse fëmijët dinë të gjejnë lumturi nga lodrat më të thjeshta, pavarësisht kushteve të vë
Zjarret vënë në dyshim Australian Open, tenistët shfaqin probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte parashikuar, emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Sl
Mali i Gramozit, banorët e zonës shpëtojnë 4 alpinistët e bllokuar në borë Policia në bashkëpunim me banorët e zonës në Kolonjë iu ka ardhur në ndihmë katër alpinistëve, të cilët kishin mbetur të
Sërish letër Kurtit, Presidenti Thaçi: Propozoni emrin për kryeministër Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka drejtuar sërish një letër zyrtare Lëvizjes Vetëvendosje që fitoi zgjedhjet e 6 t
Thaçi i shkruan Kurtit, kërkon emrin e kandidatit për kryeministër Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ia ka dërguar edhe një letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku
U ekzekutua me snajper, biznesmeni dyshohet se u qëllua nga vrasës profesionistë Biznesmeni Kastriot Reçi, ish-pronari i televizionit lokal në Lezhë Media+ u ekzekutua mëngjesin e sotëm në Rrëshen teks
Kurti: Dëshirojmë takim sa më të shpejtë me LDK-në, por nuk ka kthim pas Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për kryeministër Albin Kurti pas takimi konsultativ me presidentin H
Thaçi i jep Kurtit edhe 48 orë për ta propozuar kandidatin për kryeministër Pas takimit me liderin e Vetëvendosjes, albin Kurtin, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se vetëm edhe 48 orë i
Kurti nxjerr emrat e ministrave të tij (VIDEO) Lideri i VV-së Albin Kurti ka shpallur emrat e ministrave me anë të një videoje duke i kërkuar Mustafës që të bëjë publi
Analistët: ​Kurti nuk do të mandatohet për kryeministër Albin Kurti i cili po synon udhëheqjen e Qeverisë së Kosovës, po tenton që të “blej” kohë edhe më tutje para mandatimit
"Edi Rama kryeministër i dështuar", reagon PD Edi Paloka ka bërë një reagim të gjatë lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në RTSH. Përmes një statusi në r
Zoran Zaev firmos dorëheqjen si kryeministër Zoran Zaev ka lajmëruar se ka firmosur dorëheqjen nga posti i kryeministrit dhe sot në Kuvend duhet të miratohet dorëheq
LSDM pranon kandidatin e VMRO-DPMNE-së për ministër të Brendshëm Kandidati i VMRO-DPMNE-së për ministër teknik të Punëve të Brendshme, Naqe Çulev është pranuar nga LSDM-ja. Lajmin e
Kur Bushati përplasej LIVE me Çavusoglu për gylenistët: Laiciteti, në ADN-në e Shqipërisë Me dëbimin natën dhe me një vendim urgjent të mësuesit turk Harun Çelik në një ditë pushimi si 1 janari, Shqipëria iu ba
Pas presionit për "gylenistët", Edi Rama dorëzohet para "Sulltanit" Nga Ekspress Edi Rama shpesh lëvdohet me qasjen e lehtë që e ka tek Erdogani. Presidenti turk kujdeset personalisht t
Pensionistët: Shpenzuam të gjithë pensionin për darkën e Viti të Ri Darka e sotme është e fundit për këtë vit ndërsa shqiptarët do të presin vitin e ri me tavolinat shtruar. Shpenzimet
Abuzim me drogën dhe tragjedi, mallkimi për aktorët e filmit "I vetëm në shtëpi" (FOTO LAJM) Kanë kaluar pothuajse 30 vite nga shfaqja e parë e filmit “I vetëm në shtëpi” dhe që atëherë jeta e aktorëve protagonist