999 rezultate për

nishani

“Çmenden” mediat serbe: Presidenti Nishani pritet me këngën “Kosova është Shqipëri”2 Pritja madhështore, që i është bërë presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, në Luginë të Preshevës, e ka “çmendur” tab
Nishani vizitë historike në Preshevë, u shoqërua nga 300 forca policie dhe snajperë (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili zhvilloi sot një vizitë në Luginën e Preshevës, është pritur në një mënyr
Acarohet Vuçiç: Pse nuk u mbajt himni serb gjatë vizitës së Nishanit në Luginë?! Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me anë të një deklarate për medie, është shprehur i ashpër se pse nuk u mbajt
Presidenti Nishani pritet në mënyrë madhështore në Preshevë (FOTO & VIDEO) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka mbërritur në Bujanoc të Luginës së Preshevës. Kjo është një vizitë historik
Nishani vizitë “blic” në Kosovë, policia siguron rrugët Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani do të vizitojë sot Kosovën. Sipas burimeve të Indeksonline, Nishani pritet të hyj
Nishani i përgjigjet Ruçit: Më përjashtuat nga procesi i Vettingut, deklarata jo korrekte Presidenti i Republikës iu është përgjigjur akuzave të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, s
Nishani udhëton drejt Preshevës, mediat serbe: Provokim, “ofensiva" e shqiptarëve arrin në Serbi Presidenti i Shqipërisë do të vizitojë Serbinë nesër më 7 mars dhe kjo vizitë është historike pasi është presidenti i pa
Nishani takohet me Mogherinin: Shqipëria s’ka ndërhyrë në punët e brendshme të Maqedonisë Presidenti Nishani u takua ditën e sotme me Përfaqësuesen e Lartë të BE për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë dhe
Akuzat e Ivanovit, Nishani në krah Ramës: S'ndërhyjmë në punët a askujt, Kushtetuta na detyron të mbrojmë shqiptarët Presidenti Nishani i ka cilwsuar si tw gabuara qendrimet e palws maqedonase ndaj shqiptarwve atje si edhe deklaratave se
Trump i shkruan letër falenderimi presidentit Nishani Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka shkruar presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani duke e falënderuar për mesazhin
Berisha "kokë më kokë" me Nishanin, arrestime ministrash për të rigjallëruar protestën? Protesta e opozitës është në ditën e gjashtë të saj. Fillimisht ishte Blushi ai që refuzoi thirrjen e Bashës për t’ju ba
Protesta e opozitës, Berisha takim “kokë më kokë” me Nishanin Dita e sotme ka qënë një ditë e ngjeshur për opozitën e cila ka mbajtur një ritëm shumë të gjallë në çadrën e protestës.
LIGJI/ Zbardhen debatet pa media, ministri i Metës i kërkon llogari Nishanit Afrimi i datës 11 prill 2017, kur Këshilli i Lartë i Drejtësisë pushon së ekzistuari, ka vendosur në pozita të vështira
Masakra e Çoles, familjarët e viktimave letër Nishanit: Po na i vrasin fëmijët për herë të dytë Familjarët e viktimave të masakrës së Çoles, ku mbetën të plagosur 3 persona, kanë derguar një letër kërkesë presidentit
Nishani uron Presidentin Thaçi me rastin e 9-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës së Kosovës
Nishani letër Kuvendit: Bordi i ONM do të veprojë mbi Kushtetutën Presidenti i vendit, Bujar Nishani pas letrës së ministrit të Drejtësisë Vasili ku ka kërkuar ngritjen e një structure t
Presidenti Nishani uron Steinmeier për zgjedhjen si president të Gjermanisë Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të zgjedhur të Republikës Federale të G
Vëllai i presidentit Nishanit largohet si zv/prokuror i Durrësit Sokol Nishani, zv.prokurori i Durrësit është larguar nga kjo detyrë me arsyetimin se është miratuar stuktura e re. Bu
Vdekja e 3 minatorëve kinezë në Bulqizë, presidenti Nishani mesazh ngushëllimi Presidenti i Shqipërisë,Bujar Nishani ditën e sotme ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen tragjike të jetës
DOKUMENTI/ Përplasja Nishani-Bushati, MPJ publikon shkresën që i dërgoi presidentit Vota e Shqipërisë në OKB kundër Traktatit të Eleminimit të Armëve Bërthamore në dhjetor, ka çuar në replika dhe akuza të