999 rezultate për

nepermjet

Kosova hap ambasadë në këtë shtet Siç ka njoftuar ministria e Punëve të Jashtme, Kosova do të vendosë marrëdhënie diplomatike me Kolumbinë duke i shkëmbye
Ambasada të Kosovës në Tajlandë, Bangladesh, Kolumbi dhe Ganë Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka bërë të ditur sot se Tajlanda, Bangladeshi, Kolumbia dhe Gana janë disa nga s
Lajeni sa të doni, qeni juaj mund t’ju ngjisë këto sëmundje Qentë mund të përbëjnë rrezik tepër serioz për shëndetin e njerëzve. Ky është përfundimi që kanë arritur disa veterinerë
BE del edhe kundër Trepçës, kërkon harmonizim me Serbinë Edhe përkundër faktit se Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar Statutin e ri për Trepçën, zëdhënësja e Komisionit Ev
Konfirmohet zyrtarisht: Gruevski ka hyrë në Shqipëri ilegalisht Nuk do të ketë përgjegjësi për Policinë Kufitare në lidhje me arratisjen e Nikolla Gruevskit, pasi që me siguri është ko
Trump i paparashikueshëm, kritikon Twitterin nëpërmjet Twitterit (FOTO LAJM) Presidenti Amerikan Donald Trump vazhdon të jetë i paparashikueshëm. Ai së fundmi ka kritikuar rrjetin sociale Twitter n
Me para dhe seks, si po mashtrohen qytetarët nëpërmjet Internetit (DOKUMENT) Nga Ervin Shkulaku Me zhvillimin e teknologjisë të internetit janë sofistikuar edhe teknikat e mashtrimit të c
Mesazhi i Mogherinit dhe Hahn pas votimit historik Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Fqinjësi të Mirë, Federika Mogerini dhe eurokomesari për Zgjer
Shitja e Telekom Albania dhe Bursa e Shqipërisë Nga Eugen Musta Lajmi për një shitje të mundshme të Telekom Albania nga Deutsche Telekom zgjoi shume interes dhe pole
Rrënjët e urrejtjes së shqiptarëve ndaj politikanëve! Gjatë diktaturës komuniste, në lëndën e filozofisë trajtohej edhe një temë paksa specifike, e cila atë botë dukej sa e p
Zbulohet pajisja që do të zbulojë 17 sëmundje nëpërmjet frymëmarrjes së pacientit Hossam Haick, inxhinier kimik në Institutin Technion Israel of Technology në Haifa, ka zhvilluar një pajisje, që sipas t
Fitorja historike e Kosovës nëpërmjet fotografive (FOTO LAJM) Kosova sot shënoi zyrtarisht fitoren e parë në garat zyrtare të UEFA-s, Ligen e Kombeve Golat për Kosovën i shënuan A
E pësojnë policët që fotografuan Çavkovin Burg me kusht prej tre muajve u është shqiptuar dy policët për fotografim të paautorizuar dhe publikim të fotografisë së
Make-up-i që mund dhimbjen, transformime që të lënë pa fjalë (FOTO LAJM) Të ndjerit bukur rrit vetëvlerësimin. Ato janë femra të sëmura me kancer apo patologji të rënda në lëkurë. Kjo ka bërë q
Kjo është "blerja" më e re e Milanit (FOTO LAJM) Kanali zyrtar i Milanit "Milan TV" nëpërmjet një komunikate për shtyp ka zyrtarizuar "blerjen" më të re të këtij klubi.
Make-up-i që mund dhimbjen, transformime që të lënë pa fjalë (FOTO LAJM) Të ndjerit bukur rrit vetëvlerësimin. Ato janë femra të sëmura me kancer apo patologji të rënda në lëkurë. Kjo ka bërë q
Trump falenderim të veçantë për Kim Jong un Presidenti amerikan Donald Trump falenderoi të enjten nëpërmjet një postimi në twitter udhëheqësin e Koresë së Veriut Ki
Make-up-i që mund dhimbjen, transformime që të lënë pa fjalë (FOTO LAJM) Të ndjerit bukur rrit vetëvlerësimin. Ato janë femra të sëmura me kancer apo patologji të rënda në lëkurë. Kjo ka bërë q
Arrestohet punonjësi i Apple që vodhi sekrete nëpërmjet makinave Një ish punonjës i Apple është akuzuar për vjedhjen e sekreteve nëpërmjet një projekti të makinave të pavarura. Xiaolang
E-albania, më pak përdorues të rinj të regjistruar gjatë qershorit Gjatë muajit qershor në portalin e-albania janë regjistruar 21,821 përdorues të rinj, sipas statistikave të publikuara n