999 rezultate për

neni

Komisioni i Disiplinës me dorë të hekurt mbi mesfushorët e Partizanit Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet e reja të marra ditën e djeshme. Në vendimet e reja bie në sy pezullimi
I quajti kamikazë, Komisioni Disiplinor gjobit Duron Ditën e sotme, FSHF ka publikuar vendimet e Komisionit të Disiplinës, në lidhje me parregullsitë në futbollin shqiptar j
Nuk duan që grave t'u njihen studimet si vjetërsi pune, Kushtetuesja i vë poshtë burrat Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar së fundmi një pretendim të Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Vlorë që kërkonte
Komisioni i Disiplinës i jep leksion Starovës Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së është mbledhur ditën e sotme për të analizuar dhe ndëshkuar sjelljet e patolerushme
Statuti i OVL të UÇK-së ndalon emërimin e Haradinajt drejtor Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së, Nasim Haradinaj, është emëruar drejtor i Bujqësisë në Komun
Nis seanca, çfarë pritet të ndodhë sot në seancën parlamentare Ka nisur në orën 10:00 seanca e dytë parlamentare e Kuvendit për këtë vit, ndërsa në rend dite janë 10 pika për t’u disk
Sot nis Parlamenti, publikohet rendi i ditës Kuvendi do të nisë sot punimet e sesionit të dytë parlamentar gjatë ditës së henë sipas rendit të ditës të përcaktuar ng
FSHF: Data e zgjedhjeve do të bëhet në shkurt, aty ku mbaron edhe mandati Pasi Komiteti Ekzektutiv vendosi datën 7 shkurt 2018, si ditë në të cilën do të mbahet Asambleja e Përgjithshme Zgjedhor
RTK e paaftë të prodhojë një program për Vitin e Ri Radiotelevizioni i Kosovës (RTK) nuk ia ka dalë që të përgatisë i vetëm programin festiv të Viti të Ri, që do të nisë na
ZYRTARE/ Të hënën zgjidhet kryeprokurori i Shqipërisë Mazhoranca qeverisëse nën drejtimin e Edi Ramës ka vendosur ta çojë deri në fund zgjedhjen e prokurorit të ri të përgjit
Shtyhet seanca për Aulon Zekën Seanca e sotme gjyqësore për vrasjen e Aulon Zekës është shtyrë, kanë njoftuar familjarët. Gjykatësi e ka shtyrë sean
Komisioni i Disiplinës merr masat për ndeshjen mes Përmetit dhe Këlcyres Komisioni i Disiplinës ka bër publik para disa minutash edhe vendimet, për javën që shkoj. Komisioni vendosi që vend
Meta liron ambasadorin shqiptar në NATO, ende asnjë reagim për Visho Ajazin Presidenti i Republikës Ilir Meta ka liruar nga detyra ambasadorin shqiptar në NATO, Leonard Demi. Ndërkohë, të pakt
Zbardhen vendimet e fundit të Komisionit të Disiplinës në FSHF, e pëson dhe Kukësi Dy ndeshje me dyer të mbyllura për Laçin. Komisioni i Disiplinës në FSHF dënon klubin kurbinas me dy takime pa tifozë në
Ngritet aktakuzë për vrasje në Prizren Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti për Krime të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër personit I.M., ka kryer vep
Shpallet vendimi për vrasjen në Albi Mall Është shpallur aktgjykimi për katër të dyshuarit për vrasjen me motive plaçkitjeje në “Albi Mall” që ndodhi më 30.03.201
MPB propozon të hiqet neni 175, sipas të cilit DSK ka përgjuar nëpërmjet operatorëve Ministria e Punëve të Brendshme e ka publikuar tekstin e ndryshimeve të ligjit për ndjekjen e komunikimeve. Me ligjin e
Këto janë vendimet më të fundit nga Komisioni i Disiplinës Ja vendimet e plota në mbledhjen e fundit të Komisionit të Disiplinës: 1.Zyrtari i KF “Partizani”, Sulejman Starova,
Komisioni i Disiplinës dënon trajnerin e Partizanit Komisioni i Disiplinës Sportive pranë FSHF-së ka marrë vendimet në lidhje me ngjarjet e ndodhura në takimet e fundjavës
Miratohet marrëveshja Shqipëri-Kosovë në kuadër të anëtarësimit në BE Qeveria ka miratuar në mbledhjen e sotme, në parim, marrëveshjen ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqip