999 rezultate për

nderuar

Xhamia e Madhe që i mungonte Tiranës (FOTO-LAJM) Pas disa vitesh premtimesh ka nisur të shtunën puna për ndërtimin e Xhamisë së Madhe të Tiranës, një vepër e munguar pre
Tiranë, jep dorëheqjen kreu i KESH Pas tre vitesh në krye të koorporatës, drejtori i përgjithshëm i KESH-it, Ëngjell Zeqo ka dhënë mesditën e sotme dorëheq
Bexheti takime me qytetarët Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Tetovës, Sadi Bexheti të shtunën ka realizuar takim me banorët e
Privatizmi në Kosovë përfshin edhe zonat e bauara nga serbë Në kosovë kanë nisur procedurat për privatizimin e të gjitha ndërmarrjeve shoqërore apo aseteve të ndryshme. Sipas Agjen
Dy ditë para vrasjes së Lamaj, Frroku kandidat në Shkodër për PKD-në Arben Frroku, i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e komisar, Dritan Lamaj, pak ditë më parë përmes Facebook-ut ka publi
Haradinaj nderohet me çmimin “Nderi i Qarkut të Beratit” Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj u nderua të martën me Cmimin “Nderi i Qarkut të Beratit”.
5-Vjetori i Pavarësisë, Basha uron Mustafën Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh urimi, me rastin e 5 vjetorit të shpalljes së Pavarë
113-Vjetori, Gëzuar Ditëlindjen Milan (VIDEO) Milani festoi 113-vjetorin e themelimit (16 dhejtor 1899) në një festë gala të organizuar nga kuqezinjtë në Milano, ku t
Ahmeti uron Haradinaj: Pa lirimin tënd festa e shqiptarëve jo e plotë Gjykata e Hagës shpalli të pafajshëm Ramush Haradinajn dhe dy ish-pjesëtarët e tjerë të UÇK-së duke e liruar ata nga të
Kuvendi nderon 40 firmëtarët e Pavarësisë Përmes një seance të posacme, Kuvendi i Shqipërisë ka nderuar sot 40 firmëtarët e Pavarësisë. Në fjalën e saj Kryeparlam
UEJL nderon Arbën Xhaferin në 11 vjetorin e themelimit Universiteti i Evropës Juglindore në Tetovë ka shënuar 11 vjetorin e themelimit i cili quajtur edhe si vit i përkushti
Deputeti Taulant Balla letër të hapur Jahjagës Deputeti i Partisë Socialiste në Shqipëri, Taulant Balla, i ka dërguar një letër të hapur Presidentes së Kosovës, Atifet
Firmëtarët e Aktit të Pavarësisë gdhenden me gërma të arta Për herë të parë, 40 emrat e firmëtarëve të Aktit të Pavarësisë gdhenden me gërma të arta në një pllakat nderimi që u pë
Bazhdari: Bejko, dëshmor i demokracisë Kryetarja e grupit të punës për ceshtjen e të përndjekurve në PS, Keti Bazhdari ishte sot në familjen e Lirak Bejkos, pë
Mexhiti: Edhe Shkupi pjesë e 100-Vjetorit Kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka nderuar me mirënjohje për kontributin e shqiptarëve të Shkup
PS ankohet te NATO për Imamin Partia Socialiste i drejtohet me një letër selizë qendrore të Aleancës së Atlantikut për të denoncuar moslejimin prej më
Në Rumani nusja nuk merret kollaj ( FOTO-LAJM) Në Rumani nuset merren në një mënyrë të veçantë. Nusja “rrëmbehet” nga miqtë e saj dhe dërgohet në një vend turistik ku
Kryetari i Bashkësisë Fetare uron besimtarët për Fitër Bajramin Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Reis ul Ulema, H. Sulejman Ef. Rexhepi me rastin e festës së Fitër Baj
Ahmeti: Krenarë për çmimin e Kules Komuna e Çairit ka shpallur sot qytetar nderi rektorin e Universiteti të Tiranës Prof. Dr. Dhori Kule. Ky titull iu ndaj
Hoxhaj takim me përfaqësues nga Bundestagu gjerman Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në një takim delegacionin e parlamentar