999 rezultate për

mynih

Ja çfarë tha agresori pak para sulmit në Mynih Gjermania është tronditur mbrëmjen e sotme si pasojë e më shumë se një sulmi me armë në një qendër tregtare në Mynih të
Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Mynih Autoritetet në Munih kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme pas sulmit në një qendër tregtare. Policia në Gjermani
Pamje të rënda/ Rrugët e Mynihut mbushen më trupa të pajetë (VIDEO) Po qarkullojnë nëpër mediat sociale pamje të tmerrshme ku shihen të shtrirë në rrugë, trupat e pajetë pas sulmit në një
Terror në Mynih/ Ja momenti kur gjuan njëri nga autorët (VIDEO) Mediat e huaja kanë publikuar një video të personit që qëlloi mbi njerëzit që ndodheshin në qendrën tregtare. Videoja
Ja momenti i sulmit me armë në Mynih të Gjermanisë (VIDEO) Gjatë pasdites së sotme të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një qendër tregtare të Mynihut në Gjermani, aty ku po z
Flet dëshmitarja shqiptare në Mynih Një shqiptare, punëtore në qendrën tregtare ku ka ndodhur sulmi me armë në Mynih, ndodhet aktualisht e mbyllur në qendrë
Bastet/ Ja 10 ekipet favorite për të fituar Championsin (FOTO LAJM) Kompeticioni më i rëndësishëm për klube, Uefa Champions League do të startojë vetëm në muajin shtator, por që tani kompa
Ish lojtari i Bayernit të Mynihut i bashkohet Tiranës Emeka Emerun, nigeriani 21­vjeçar që është aktivizuar së fundmi në Serbi i është bashakangjitur Tiranës. Sulmuesi i cili
Valdet Rama largohet nga Mynih 1860 Valdet Rama ka mbyllur përfundimisht aventurën e tij te Munchen 1860. Kontrata e mesfushorit shqiptar me klubin gjerman
Ja fanellat e disa ekipeve të mëdha në sezonin e ardhshëm (FOTO LAJM) Disa nga klubet më të mëdha europiane kanë bërë publike uniformat me të cilat do të luajnë gjatë sezonit të ardhshëm 201
Kapllani mund Valdet Ramën me dopietë, por bie nga kategoria (VIDEO) Edmond Kapllani ka dalë fitues në derbin shqiptar ndaj Valdet Ramës, por pavarësisht suksesit në ndeshjen e fundit FSV k
Liverpool 25 milion euro për yllin e Bayernit Skuadra e Liverpool është shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin e Bajernit të Mynihut, Mario Gotze. Lajmi është konfir
Neuer zgjat "martesën" me Bayernin Bayerni i Mynihut blindon pikën e saj më të fortë, portën që mbrohet nga Manuel Neuer. Gardiani gjerman ka nënshkruar nj
"Berni" dhe "Relive J" paqe para supersfidës (FOTO LAJM) Maskotat e Bayernit dhe të Juventusit kanë bërë një xhiro në stadiumin "Allianz Arena" dhe në dyqanin zyrtar të skuadrës
Mustafa: Rifat Jasharin e kam takuar në Mynih 3-4 ditë pas masakrës Kryeministri Isa Mustafa bëri homazhe pranë varrit të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe varrezave të Familjes Jasha
Juve-Bayern, ja formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Juventus do të presë në mbrëmje Bajernin e Mynihut në fazën e 1/8 të Ligës së Kampioneve me skuadrën torineze që do të k
Allegri buzëqesh dhe qan nga dëmtimet Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri ka marrë sot dy lajme, një të hidhur dhe një të mirë. Le të fillojmë nga
8 të vdekur e mbi 150 të plagosur nga aksidenti hekurudhor në Gjermani Policia gjermane ka konfirmuar se, deri më tani 8 persona kane vdekur, ndërsa mbi 150 janë lënduar, 10 prej tyre që janë
10 ekipet më të mira në vitin 2015 (FOTO LAJM) UEFA ka publikuar renditjen e 10 klubeve për vitin 2015, teksa edhe pse nuk po kalojnë një moment të mirë, Reali qëndron
Mustafa në Stuttgart dhe Mynih, Thaçi në Berlin Zëvendëskryemnistri dhe Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Hashim Thaçi të martën, më 24 Nëntor, do të