999 rezultate për

muaj

Indi, për tre muaj kanë lindur 216 foshnje të së njëjtës gjini Asnjë prej 216 fëmijëve të lindur në 132 fshatra të Indisë gjatë tre muajve të fundit nuk ishin vajza. Ekziston dyshi
Serbi i dyshuar për krime lufte dënohet me një muaj paraburgim Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikë
Noizyn vetëm 4 muajsh nuk e kishit parë asnjëherë (FOTO LAJM) Noizy është kthyer në një ndër reperët më të suksesshëm të momentit, i cili e ka ndarë me të gjithë historinë e veçantë
I dënuar me 12 muaj burg në Itali, arrestohet në Rinas 40 vjeçari Policia Kufitare e Rinasit në bashkëpunim me Interpol Tirana, arreston në Rinas një shtetas të shpallur në kërkim ndërko
E RËNDË/ Babai hedh vajzën 16-muajshe nga ballkoni më pas hidhet edhe vetë Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë, pasi një burrë hodhi nga ballkoni vajzën e tij 16-muajshe, dhe më pas u hodh e
Një tortë e butë dhe e shijshme për muajt e verës Një mrekulli e vërtetë: shija dhe butësia takohen në këtë recetë nga numri i qershorit i revistës ‘E Pjekur dhe e Ngrënë
Basha riorganizon PD, korriku dhe gushti muaj sulmi Për demokratët duket se nuk do të ketë pushime vere. Me urdhër të kryetarit Lulzim Basha, korriku dhe gushti do të jenë
5 muaj nga aksidenti i Llaskarcës, ende s'ka filluar gjykimi për të akuzuarit Po bëhen 5 muaj që kur ndodhi aksidenti tragjik i autobusit "Durmo Turs" në fshatin Llaskarcë më 13 shkurt të 2019-s, nd
Shifra të frikshme në 1 muaj pushime, plot 11 viktima Edhe pse qeveria dhe ministria e Turizmit trumbeton me të madhe numrin e lartë të turistëve që vijnë në Shqipëri për të
Nëse i përkisni kësaj shenje, harrojeni dashurinë këtë muaj Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 7 deri më 31 korrik. Duhet të dini se marrëdhëniet tuaja dashurore do të kalojnë spr
3 muaj pas ndarjes me Rita Orën kaptet "mat" me tjetrën aktori i njohur (FOTO LAJM) Ai ka vetëm 3 muaj që i ka dhënë fund romancës me Rita Orën! Por Andrew Garfield duket se e ka gjetur sërish dashurin
Të lindurit e këtij muaji e kanë të sigurt se do pasurohen A e përcaktojnë yjet dhe shenja e zodiakut të ardhmen tonë? A është suksesi ynë financiar i paracaktuar që në linjde ? N
Gaz Paja dhe bashkëshortja nisin muajin e mjaltit, kanë zgjedhur vend të magjishëm (FOTO LAJM) Më datë 1 qeshorë të këtij viti Gaz Paja dhe Ira Istrefi kurorëzuan dashurin në tyre në martesë. Për shkak të angazh
Çfarë po i ndodh Merkelit?, Dridhet sërish për të 3-tën herë brenda muajit (VIDEO) Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur në një aktivitet publik për të tretën herë në më pak se një
Më shumë se 7 mij euro në muaj? Blendi Fevziu pyetet për rrogën (VIDEO) Blendi Fevziu është ndeër moderatorët shqiptar më të njohur dhe rrjedhimisht ndër më të paguarit. Në verën e 2018-ës
Provat për mbushjen e kutive, Glover takon Bashën Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Adreë Glover, ka mbërritur këtë mesditë në selinë blu, ku është takuar me kreun e P
Moderatoren shqiptare e surprizon i dashuri,cili është propozimi i tij (FOTO LAJM) Emri i moderatores së emisionit “Ditë e Re”, Dajana Shabani, është lakuar këto kohë në mediat rozë për mardhëniët e saj
Vuçiç mban sekret aksionin për furnizimin e serbve të Kosovës muajin e shkuar Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq tha se ai e bëri “një pjesë të mirë të punës”, në furnizimin e serbëve në Kosovë
6-muajshe shtatzënë vret vjehrrën me thikë dhe pirun (FOTO LAJM) Një grua shtatzënë u arrestua nga policia për vrasjen e vjehrrës së saj me pirun, teksa po shërbente drekën. Kur i shoqi
Inagurohet autostrada e hapur para një muaji (VIDEO) Mijëra automjete tashmë e kanë bërë rrugën në autostradën e re Milladinoc- Shtip, pushteti sot në mëngjes në mënyrë sole