999 rezultate për

miratohet

Miratohet MSA-ja për Kosovën (FOTO-LAJM) Presidenti i Këshillit Evropian Herman Van Rompuy njofton se është miratuar formalisht ditën e sotme nga samiti i lidërv
Gati milionat e Bankës Evropiane për Kosovën Zëvëndëspresidenti i Bankës Evropiane për Investime dhe ish- kryeministri slloven, Anton Rop, përveç projekteve të Bankë
Ivanovski: Duhet të jemi të hapur për debat mbi ligjin e mediave Pas vërejtjeve dhe komenteve të komunitetit të gazetarëve për draftin e vjetër, qeveria ka diskutuar për projektiligjin
Miratohet Rezoluta për Luginën Rezoluta për Luginën e Preshevës është miratuar nga ligjvënësit e Kosovës. Rezoluta u jep mbështetje shqiptarëve të Lugi
Miratohet amnistia, falje deri në fund të vitit Me 67 vota pro Kuvendi miratoi në seancën plenare të jashtëzakonshme, edhe shtyrjen e afatit të ligjit të faljes së borx
Fajon: Pezullimi i regjimit pa viza, do të miratohet shumë shpejt Fjalën e fundit për mekanizmin mbrojtës e ka Këshilli i BE-së e jo Parlamenti Europian. Pezullimi i regjimit pa viza, që
Gazsjellësi TAP, miratohet memorandumi me Malin e Zi dhe Kroacinë Qeveria miratoi sot Memorandumin e Mirëkuptimit me qeverinë e Malit të Zi dhe Kroacisë, për mbështetjen dhe bashkëpunimi
Fyle: Hapen negociatat për MSA me Kosovën Ndërsa qeveria e Serbisë ka miratuar marrëveshjen me Kosovën, edhe nga ana e Komisionit Evropian i është dhënë një përg
Miratohet rezoluta për Kosovën Është miratuar nga Parlamenti Evropian rezoluta për Kosovën, i cili mbështet integrimet evropiane të saj. Të gjithë shte
Komisioni i Veprimtarisë, miratohet marrëveshje për TAP Anëtarët e opozitës dhe mazhorancës miratuan sot sot në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese marrëveshjen për gazësjellë
Miratohet ligji për gjyqtarët, Halimi: Do eliminohet korrupsioni Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi vlerësoi sot miratimin e ligjit për statusin e gjyqtarëve, i cili parashikon paga m
Miratohet kërkesa e PD-së për zëvendësimin e anëtarit të LSI-së në KQZ Më votat e mazhorances Komisioni i Ligjeve ka votuar kërkesën e Partisë Demokratike për të zëvendësuar përfaqësuesin e L
Miratohet ligji kundra duhanit Në Kuvendin e Kosovës ditën e sotme është miratuar ligji kundër pirjes së duhani dhe kufizimin e produketeve të tij. Me
Miratohet taksa progresive "dridhet" PSG Qeveria franceze e drejtuar nga presidenti Francua Hollande ka zyrtarizuar dje në një mbledhje parlamentare taksimin me
Miratohet heqja e taksës për sektorin e bujqësisë Komisioni i Ekonomisë ka kaluar vetëm me votat e maxhorances nismën e qeverisë për heqjen e taksave për sektorin e bujq
Miratohet propozimi i Kusarit për aeroportin Transferimi i aeroportit ushtarak të Gjakovës nga minitria e mbrojtjes italiane tek vendorët është mirataur nga Qeveria
Kuvend, miratohet marrëveshja për gazjellësin TAP Me votë unanime Kuvendi ka kaluar sot marrëveshjen për ndërtimin e gazjellësit TAP. Ministri i Ekonomise Edmond Haxhinas
Kuvend, miratohet projektligji për armët Update- Me 66 vota pro dhe 56 kundër Kuvendi miratoi sot projektligjin për armët. Seanca u shoqërua me debate mes pozitë
Hipotekimi i apartamenteve, miratohet akti normativ tek "Ligjet" Komisioni i Ligjeve ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës aktin normativ të propozuar nga Këshilli i Ministrave, për
Miratohet Plani Rregullues i Tiranës Këshilli i Rregullimit të Territorit miratoi sot Planin Rregullues të kryeqytetit. Shefi i Qeverisë theksoi në mbledhjen