999 rezultate për

miratohet

Provimi i maturës në fazën finale Zyrtarë të Ministrisë së Arsimit, thonë për Radio Kosovën, se nëse nuk miratohet ligji i ri deri në fund të muajit maj,
Greqi, miratohet propozimi për hetimin e marrëveshjeve me parterët ndërkombëtarë Parlamenti grek miratoi propozimin për ngritjen e një komisioni hetimor në lidhje me nënshkrimin e marrëveshjes së ndihm
Miratohet projekti për "Loro Boriçin", Rama: Sipas parametrave të UEFA-s Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se është hedhur një tjetër hap për projektin e ndërtimit të stadiumit të
Miratohet ligji i ri i Arsimit të Lartë Qeveria ka miratuar ligjin e ri për Arsimin e Lartë, ndërsa lajmin e ka konfirmuar ministrja Lindita Nikolla. Pas mb
Dështon aktorja turke, projekti nuk miratohet (FOTO LAJM) Aktorja Cansu Dere e cila është mjaft e mirënjohur edhe për publikun shqiptar në sajë të serialeve televizivë, do ti duh
Marrëveshja me FMN-në, miratohet rishikimi i dytë dhe i tretë Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) miratoi në datën 20 Shkurt 2015 rishikimin e dytë dhe të tretë të ma
Bllokohet Shpend Ahmeti, nuk i miratohet buxheti Kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, çdo ditë e më shumë po i ngushtohet fushëveprimi në Komunën që e drejton. Asa
Ligji për arsimin, studentët protestë para Kuvendit Kuvendi i Maqedonisë pritet të diskutojë dhe të miratojë në seancën parlamentare paketën ligjore me ndryshimet në ligjin
Miratohet Buxheti i Kosovës për vitin 2015 Pas një seance dhe diskutimesh të gjata të deputetëve, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Buxhetin e vitit 2015. Projektli
Miratohet rezoluta e propozuar nga europarlamentarët Është miratuar me 126 vota pro rezoluta e propozuar nga europarlamentarët. Kuvendi ka miratuar sot me 126 vota pro rezol
Miratohet Ndarja e re Territoriale e Shqipërisë UPDATE - Pas një seance të gjatë diskutimesh Kuvendi miratoi në sesionin e fundit parlamentar me 88 vota pro një kundër
Legalizimet, miratohet harta e re me çmimet e tokës për çdo qark Qeveria miratoi dje hartën e re të vlerës së tokës, në të gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi që ndryshon çmimet e p
Miratohet ligji që reformon SHKB-në Me 74 vota, Kuvendi miratoi këtë të enjte pr/ligjet “Për përdorimin e armëve të zjarrit” dhe “Për armët”, dy nisma të pr
Miratohet plani kombëtar për integrimin 2014-2020 Qeveria miratoi sot Planin Kombëtar për Integrimin Europian 2014-2020 (PKIE). Sipas vendimit në fjalë Ministria e Integr
Mbikëqyrja e rrugëve dytësore, miratohet granti prej 1. 5 milion eurosh Këshilli i Ministrave vendosi sot miratimin, në parim, të marrëveshjes së grantit, ndërmjet Këshillit të Ministrave të R
Miratohet vendimi për përmirësimin e kushteve të sigurisë në plazhe Këshilli i Ministrave mori sot vendim për sigurinë në det, plazhe, në ujërat e brendshme në thellësi të territorit dhe g
Miratohet udhërrëfyesi me 5 prioritetet e rekomanduara nga KE Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme Udhërrëfyesin për 5 prioritetet e rekomanduara nga Komisioni Evropian. Sipas vendim
SHBA, miratohet ligji për përgjimet Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara miraton legjislacionin e parë që synon dhënien fund të mbledhjes së të dhë
Miratohet vendim, 146 punonjës me kontratë të përkohshme në administratë Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e sotme një shtesë prej 146 punonjësish me kontratë të përkohshme në njësitë
Miratohet marrëveshja për financimin e rrugës Tiranë-Elbasan-Qukës-Qafë Plloçë Komisioni për Veprimtarine Prodhuese Tregtinë dhe Mjedisin miratoi sot, projektligjin “Për ratifikimin e marrëveshjes së