999 rezultate për

ministria

Hapen 471 vende të lira pune në administratë (Mos u lodhni kot, janë për militantët) Qeveria ka vendosur sot që numri i punonjësve me kontratë të pjesshme për vitin 2019 të rritet me 471, duke shkuar nga 1
EMRAT/ Betohet Mitsotakis, kush janë ministrat e qeverisë së re të Greqisë Fituesi i zgjedhjeve të djeshme në Greqi, kreu i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis është tashmë në Presidencë për t
Zjarr në nëndetësen ruse, vdesin 14 marinarë Një zjarr në bordin e një nëndetëseje kërkimi ruse i ka marrë jetën 14 pjesëtarëve të ekuipazhit. Bilanci është konfirmu
Protesta e opozitës, blindohen parlamenti dhe kryeministria Punëtorët kanë nisur rrethimin me gardh prej hekuri dhe tel me gjemba godinën e parlamentit dhe prokurorinë disa orë par
PROTESTA/ Kuvendi e kryeministria rrethohen metela me gjemba, 1500 policë në gadishmëri Disa orë para protestës së planifikur nga opozita të nisë në orën 20:00 punëtorët kanë nisur të rrethojnë me gardh prej
Tensionet në kulm, avionët rusë futen në qiellin e Japonisë Ushtria japoneze tha se aeroplanët e saj luftarakë u detyruan të ngrihen në ajër pasi dy aeroplanë ushtarakë rusë shkelë
"U plagos me plumb"! Çfarë u gjet në këmbën e të riut që lau në gjak bulevardin (FOTO LAJM) Gjaku i një prej protestuesve të opozitës që lau pllakat e bulevardit para Kuvendit ka shkaktuar mjaft debat dhe akuza m
Protestuesi: Më qëlloi policia me plumb, reagon Ministria e Shëndetësisë (FOTO LAJM) Protestuesi i cili leu në gjak hyrjen e parlamentit është shtruar në spital e më pas është mjekuar në plagën e rëndë të
Korça goditet nga tërmeti i 73-të Rajoni i Korçës është goditur sërish nga tërmeti. Në orët e pasdites, Ministria e Mbrojtjes raportoi se pati sërish lëku
Tërmeti në Korçë, Ministria e Mbrojtjes vlerëson dëmet e shkaktuara Ministria e Mbrojtjes ka vlerësuar dëmet në zonën e Korçës, pas tërmetit të fuqishëm që tronditi korçarët ditën e djeshm
Shtatë lëkundje të forta tërmeti shkaktuan panik në Korçë, ministria nxjerr raportin Ministria e Mbrojtjes ka reaguar pas tërmeteve të vazhdueshme që prej orëve të para të ditës së sotme në Korçë duke bërë
Njoftim i rendësishëm: Mos udhëtoni nga Serbia! Ministria e Punëve të Jashtme u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të shmangin qarkullimin nëpër territorin e Serb
Shtrenjtohet pamja e Thaçit, një portret i tij kushton më shumë se e Skënderbeut 946 euro janë shpenzuar nga buxheti i Qeverisë së Kosovës për një fotografi të presidentit Hashim Thaçi. Por një pikt
U vonua në takim, ministria e Meksikës jep dorëheqjen Ministria e Mjedisit dhe Burimeve Natyrore, Josefa Gonzalez Blanco Ortiz Mena, kishte dhënë dorëheqjen pasi ishte bërë s
Dhuna ndaj mjekëve, Ministria e Shëndetësisë propozon dënim me burg Sipas ndryshimeve të propozuara nga Ministria e Shëndetësisë, dhuna e ushtruar ndaj mjekëve në krye të detyrës tashmë d
Kuvendi rrethohet me tela me gjemba, kryeministria me barriera: Çfarë di Rama se do të ndodhë sonte? Qeveria po merr masa sigurie si rrallë më parë pak orë para nisjes së protestës së opozitës. Gjatë ditës së djeshme rret
Edhe në fotografi u kushton qytetarëve, ministrja paguan 1 mijë euro Dhurata Hoxha tash e tutje do ta ketë “më afër” Presidentin Hashim Thaçi. Sapo ta hedh këmbën në zyrën e saj, do ta ketë
E përlotur, Theresa May jep lajmin për dorëheqjes nga kryeministria Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May pritet që sot të njoftojë datën e largimit të saj. Kjo gjë është bërë e
Gardh metalik, graso e tela me gjemba: Kryeministria rrethohet para protestës (FOTO LAJM) Dy ditë para protestës së opozitës, kanë filluar të merën masat paraprake në zonat ku do të mbahen marshimet. Para Kr
Në këtë kohë pritet rënia e të sëmurëve në Maqedoni Numri i personave me fruth vazhdon të mbetet i lartë. Raste te reja paraqiten çdo ditë. Epidemiologet parashikojnë që