999 rezultate për

ministria

Mbledhja te Ministria e Financave, Fidel Ylli: Ja kur do t’i japim zgjidhje përfundimtare problemeve Ka përfunduar para pak minutash, takimi te Ministria e Financave, mes përfaqësuesve të Ligës Profesioniste dhe qeverisë.
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Mbi 3 mijë raste aktive vetëm në Tiranë, si u shpërndanë sot rastet Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 3 persona. Bëhet
Me 2 nëntor mbyllen shkollat? Ministria e Arsimit sqaron situatën Ditëve të fundit, në rrjet ka qarkulluar një dokument sipas të cilit, shkolla do të mbyllej me 2 nëntor. Por Ministri
Kampionati mund të rifilllojë në fundjavë, asnjë plan masash nga Ministria e Shëndetësisë dhe FSHF Ndërkohë që burime zyrtare pranë klubeve dhe FSHF-së bëjnë me dije se këtë javë që vjen pritet që të zbresë në fushë Sup
Revolta në burgje dhe greva e urisë, reagon Ministria e Drejtësisë Ministria e Drejtësisë ka reaguar lidhur me situatën në burgje, ku në shumë prej institucioneve të dënimit, ka pasur gre
"Qytetarët duhet të jenë të përgjeshëm! Të mbajnë maska, distancën fizike dhe higjienën" Ministria e Shëndetësisë edhe njëherë u bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të përgjegjshëm dhe të ndërgjegjshëm – të
Erion Dasho: Shifrat e sakta për COVID-19 janë mbajtur sekret nga Ministria Specialisti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka bërë një postim ku shkruan se 80% deri 85% e pacientëve me COVID shërohen
Kthjellohet qielli, nis "festa" në Azerbajxhan: Dronët po bëjnë kërdinë në betejë Përmirësimi i kushteve atmosferike ka bërë që ushtria azere të riktheje në front dronët me raketa, të cilët gjatë javës
Azerët nxjerrin shifrat: E shkatërruam Armeninë, 230 tanke dhe blinde u bombarduan Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njofton se ka kapur më shumë pozicione në rajonin e Nagorno Karabakhut në përplasj
DETAJET/ 3 të vdekur në 24 orë, viktima më e re është një 47 vjeçar nga Shkodra "Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 47 vjeçar nga
Ministria mori vendimin, kur do nisë viti i ri 2020-'21 Viti i ri Akademik 2020-2021 për Universitetet Publike dhe Private fillon më 2 nëntor. Ky është vendimi i marrë nga M
Shënohen 106 raste të reja me COVID-19 në vend Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot 106 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë mësohet se dy persona kanë humbur
COVID-19 vret 3 pacientë, kaq raste të reja u shënuan vetëm sot Janë bërë publike të dhënat zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë në lidhje me situatën e COVID-19 në Shqipëri. Sipas
Ministria e Mbrojtjes jep detajet për tërmetin në mesnatë: Epiqendra ishte në Cërrik Rreth orës 01:25 minuta në vendin tonë, janë ndjerë lëkundje tërmeti. Sipas njoftimit zyrtar nga Ministria, tërmeti m
Bien shifrat, kaq të prekur me COVID-19 rezultuan sot në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koron
Në 24 orët e fundit COVID-19 vrau 3 persona Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koron
Më i riu 57 vjeç, COVID-19 vret 2 pacientë të tjerë të infektuar Dy pacientë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, m
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Mbetët në fuqi testi PCR për hyrje në RMV, Qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë ende nuk kanë vendim (VIDEO) Edhe pse u paralajmërua se këtë javë do të vendoset për hapjen e kufijve pakushte ndërmjet vendeve të rajonit, e sidomos