999 rezultate për

miniera

PS, program për çështjen e minierave Partia Socialiste ka prezanuar të premten në Prrenjas programin e saj politik për çështjen e minierave. Deputeti Taulant
Manjatja e minierave, më e pasur në botë Sipas një studimi vjetor të Business Review Weekly, Gina Rinehart, është gruaja më e pasur në botë. Studimi i BRW pë
Shpërthen miniera në Kinë, 5 viktima Pesë minatorë kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në një minierë në Liaoyang të Kinës. Sipas mediave ndërkombët
METE: Nga viti 2000 deri sot 60 viktima në miniera Ministri i METE, Nasip Naço konfirmoi sot se nga vitit 2000 deri në ditët e sotme janë shënuar plot 61 viktima në minier
Miniera e Bulqizës, minatoret i rikthehen punës Pas disa muajsh dërprerje minatorët e Bulqizës janë rikthyer në punë gjatë mëngjesit të sotëm. Kjo gjë është konfrimuar
Miniera e Bulqizës, minatoret i rikthehen sot punës Pas inspektimit të bërë në minierën e Bulqizës është vendosur që në disa zona të saj të fillojë punë gjatë ditës së sotm
Miniera e Bulqizës, rinis puna në disa nivele Miniera e Bulqizës do të hapet pjesërisht gjatë ditës së mërkurë. Kreu i sindikatës së minatorëve Kujtim Aliu është shpr
Miniera e Bulqizës, akoma me probleme Akoma nuk është hequr udhri që pezullon punimet në Minierën e Bulqizës edhe pas ekspertimit të fundit të bërë nga specia
Tropojë, shembet miniera, 2 të vdekur dhe 1 i plagosur Dy persona kanë mbetur të vdekur dhë një i tretë është plagosur në qytetin Tropojës. Sipas burimeve të policisë së këtij
Vazhdon inspektimi i minierave Vazhdon inspektimi i minierave nga specialistë të fushës. Specialistë të Repartit të Inspektimit e Shpëtimit të Minierav
Miniera e bulqizës i nënshtrohet kotrollit të inspektorëve Miniera e Kromit në Bulqizë do të inspektohet gjatë ditës së sotme nga një grup specialistësh të Repartit të Inspektimi
Shpërthimi, RISHM nis inspektimin në minierë Shkaqet e shperthimit ne pusin numer dy te minieres se Bulqizes, qe shkakoi vdekjen e nje minatori dhe plagosjen e tete
Fundi i minierës së Bulqizës Miniera e Bulqizës ka vetëm edhe dy deri në tre vite jetë për shkak të shfrytëzimit barbar i është bërë. Kështu ka dekla
Shembet miniera e Kalimashit, 2 të vdekur Dy persona kanë vdekur, si pasojë e shembjes së një prej galerive në minierën e Kalimashit. Sipas informacioneve të para
Pritet dalja e minatorëve nga miniera Këshilli sindikal i minatorëve arrin një marrëveshje për ndryshimin e vendit të grevës së urisë, e cila pritet të zhvill
RISHM minatorët në rrezik 13 minatorët që po qëndrojnë në thellësi të minierës janë në rrezik. Kështu ka deklaruar sot Specialistët e Repartit të
Soros kërkon minierat e Kosovës Biznesmeni i njohur botëror, Xhorxh Soros ka shprehur interes për minierat e Kosovës, shkruan gazeta ”The Wall Street J
Policia bllokon minierat e Bulqizës Efektivat e policisë në Bulqizë në bashkëpunim me struktura të tjera shtetërore kanë bllokuar tre galeri kromi dhe disa
Vetëvendosje: Trepça- dje, sot dhe nesër (FOTO LAJM) Të premten më 15 prill, Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti Tribunën e radhës me temën “Trepça- dje, sot dhe nesër”. Para të pr
Pakistan shembet miniera, vdesin 43 persona Bilanci i vikitmave nga aksidenti në minerën e qymyrit në provincën Baluçistan ka shkuar në 43 dhe nuk ka të mbijetuar,